Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co to za procesor Dual Core Arm11 533MHz+264MHz DSP ?

skaktus 25 May 2012 23:04 1518 5
    skaktus
    Level 37  
    Witam.

Będę zakupywał nawigację w której specyfikacji napisano że posiada procesor Dual Core Arm11 533MHz+264MHz DSP oraz pamięć 128 MB DDR2.

Czy ktoś zna ten procesor ? Czy pisząc o 2 rdzeniach, "ktoś ma na myśli" rdzeń 533 + rdzeń 264 MHz czy może chodzi o podwójny rdzeń 533 MHz + 264 MHz ? Jeśli nie, czym więc jest oznaczenie 264 MHz ?

Jak to się ogólnie wydajnościowo ma do procesora Samsunga, 400 MHz tak popularnego w obecnych prostych nawigacjach ?
    piotr_go
    DIY electronics designer
    2 różne rdzenie, jeden ARM(533MHz, system i soft), drugi DSP(264MHz, do multimediów), coś jak w OMAPach od TI.
    533MHz ARM11 za nowy i za szybki nie jest, byle chiński tablet za 300-400zł jest kilkukrotnie szybszy.
    skaktus
    Level 37  
    A jak to ma się wydajnościowo do popularnych i wspomnianych Samsungów ? Chyba jest odczuwalny wzrost ? Całość działa na Windowsie CE 6.0, myślę że przy takich programach do GPS jak AutoMapa 6,9 sprawdzi się lepiej niż Samsung, tym bardziej że Samsung pracuje z 64 MB ramu starego typu (nawet nie wiem jakich) i coś tam sobie radzi z filmami typu 480 na 234 przy 25 klatkach, ale divx

Czy ten drugi rdzeń, ma jakieś wsparcie sprzętowe dla filmów typu avi kodowanych w divx itp ?
    piotr_go
    DIY electronics designer
    Pewnie nieco szybszy od samsunga.
    DIVX/XVID w jakiejś niższej niż DVD rozdzielczości zapewne odtworzy ten dodatkowy rdzeń (o ile producent dołączył kodeki które go obsługują).
    Najlepiej poszukaj na forum opinii ludzi którzy mają tą konkretną nawigację.

Mam Automapę na nawigacji o parametrach: 600MHz/128MB RAM/800x480 i powiem ci że za szybko to ona nie działa :cry:
    skaktus
    Level 37  
    Jakiego programu używasz (wersji) ? Ja do tej pory działałem na Phantomie AVX-1047 z procesorem samsunga o prędkości 400 mhz i 64 MB ramu i AM 6,9 z mapą EU (tak, mam legalną) działa naprawdę dobrze. Myślę że nawet taki skok "technologiczny" coś pokaże. Nawet na tym procesorze coś można obejrzeć.
    piotr_go
    DIY electronics designer
    Automapa PL z przed roku (numerka nie pamiętam) zakupiona z nawigacją. Miałem aktualizować ale jako że jej nie używam tylko ktoś inny to na razie mi się nie spieszy.