Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XP, Realtek AC97 Audio, Buczenie przy włączonym micro i bez micro

25 Maj 2012 23:22 1715 3
  • Poziom 13  
    Witam! Mam problem z "głosem". Nie wiem czy to tyczy tego działu jak nie to poproszę o przeniesienie do stosownego. Mój problem to szum/piszczenie/buczenie. Mianowicie przy podłączonych słuchawkach i mikrofonu do slotów tylnego panelu co jakiś czas jest takie piszczenie (można słyszeć w słuchawkach). Siedząc na ventrillo ludzie mówią, że coś u mnie "pierdzi" ... Sprawdzałem to w rejestratorze dźwięku. Przy włączonym micro na odcinku 10sec nagrywania właśnie pierdzi prawie cały czas. Co ciekawe może, sprawdziłem to przy odłączonym micro i było tak samo. Więc wykluczam wadę mikrofonu. Dodam, że wczoraj wszystko było OK, dziś czyściłem kompa, podłączyłem go tak jak było no i jest taki właśnie problem. Coś się poluzowało? Coś o coś szoruje ...? Może macie jakieś pomysły?
    Aaa, i jeszcze jedno ... Jeśli podłączę słuchawki do slotu z przedniego panelu słyszę te pierdzenie w słuchawkach dość wyraźnie, lecz jak podłącze z tyłu to prawie ich nie słyszę lecz da się odczuć kiedy występują. Do czego porównać te pierdzenie ...Hmmm, może do czegoś takiego jak w TV czasami np. TVP1 kończy nadawać ... albo jakiś okres oczekiwania na połączenie ... no coś mniej więcej takiego. Albo w radiu tam na między falach ... tylko nie szum a takie "pierdzenie". Poradźcie :)
    Jak odsłuchuję piosenkę to nie słyszy się tego, zaś w rejestratorze czy jest podłączony micro czy nie to właśnie takie buczenie występuje.
  • Poziom 32  
    Jaki masz zasilacz? Sprawdziłeś na systemie bootowalnym LIVE?
    Sterowniki najnowsze?
  • Poziom 43  
    A jak na glosnikach zewnetrznych (o ile masz) bo nic o tym nie piszesz?
  • Poziom 13  
    Sytuacja jest taka, że rano wszystko elegancko chodziło. Coś tam porobiłem na kompie z godzinkę, wyjąłem go by "odkurzyć". Po tym postawiłem go tam gdzie był, podłączyłem w ten sam sposób, odpalam ... Miałem podłączone słuchawki (także głośniki czasem) do wejście z przodu a micro z tyłu. Podłączyłem tak jak miałem i słyszę buczenie w słuchawkach, myślę że coś nie tak. Podłączyłem słuchawki z tyłu ... jest ok, już znacznie ciszej ... Siadam na ventrillo a tam mówią mi, że straszne buczenie, pepesza itp. :P ..., poszedłem i w rejestratorze dźwięku właśnie sprawdziłem jak oni to słyszą - współczuję. Dźwięk chyba jest ok bo jak puszczam np. muzykę to czyściutko odsłuchuję lecz jak chcę coś "nagrywać" lub rozmawiać z kumplami to włącza się te buczenie ...