Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AVR Butterfly Czy ktos sie tym bawil?

Slawek_ZG 11 Sty 2005 21:51 1790 5
  • #1 11 Sty 2005 21:51
    Slawek_ZG
    Poziom 10  

Witam

Jestem "dumnym" posiadaczem AVR Butterfly i wlasnie troche wody uplynelo jak bawilem sie na studiach 51.

Z checia pogadalbym z kims na ten temat.

W czym pisac programy? Mam Atmel AVR tools i IAR System.
    Kiedys pisalem w C i nawet sobie radzilem ale to bylo kiedys.

Jak go zaprogramowac tak by nie popsuc czegos? Domyslam sie ze w kodzie trzeba dodac Bootloader'a.

Czy wszystko mozna programowac przez com? wydaje mi sie ze potrzebuje cos jeszcze do programowania eeprom.

Dajcie znac bo bladze po omacku

Pozdrawiam
    Slawek

0 5
  • #2 11 Sty 2005 22:48
    aagaciak
    Poziom 10  

Cześć
    Miałem tą zabawkę i trochę nawet zdążyłem sie nią pobawić
    Do programowania używałem CodeVision - całkiem wygodne
    Nie nadaje się do tego Bascom

Uważaj na CodeVision i FuseBitami - moja zabawa zakończyła sie w chwili zbyt szybkiego klikniecia klawisza Programuj prz ustawionych wszytskich fusach na 1 to moża odkręcić tylko za pomoca programatora równoleglego

napisz co chcesz zrobić na tej zabawce - postaram się pomóc

Arek

0
  • #3 12 Sty 2005 08:51
    GienekS
    Poziom 32  

Slawek_ZG napisał:
    Witam
    W czym pisac programy? Mam Atmel AVR tools i IAR System.
    Kiedys pisalem w C i nawet sobie radzilem ale to bylo kiedys.
    Pozdrawiam
    Slawek

Jesteś w tej komfortowej sytuacji że masz IAR Butterfly właśnie był na nim napisany aczkolwiek doczekał się już wersji dla GCC, której używam ja. Naj szybciej się go programuje przez AvrProg z AVR Studio. Jak jeszcze go nie skasowałeś to w orginale jest zapisany BOOT Loader. Ja najpierw go cały szczytałem PonyProg2000 a potem zacząłem się bawić i to mi właśnie uratowało życie. Programowałem też go właśnie PonyProg2000
    Tylko nie wiem dlaczego wesja dla GCC (a przynajmniej mój kompilator) generuje trochę za długi kod i musiałem go trochę odchudzić.

0
  • #4 12 Sty 2005 16:57
    Slawek_ZG
    Poziom 10  

Witam ponownie

Docelowo ma na nim bys systemik do rejestracji czasu pracy cieca gazowego plus kilka funkcji z obsluga wejsc i wyjsc. Takie proste sterowanie.

Obecnie mam watpliwosci co do tego czy nie zrabie czegos.... i pozniej nie da sie tego odkrecic do tego stopnia ze AVR pojdzie do szuflady.

AVRPROG zrobilem kopie eepromu i pamieci flash.
    czy programik docelowy ladowac do flasha? bo widze ze tu wlasnie siedzi.
    Czy bootloader mam dodawac do swojego kodu czy on jes gdzies zaszyty w pamieci eeprom?
    I co z pamiecia 4M na pokladzie? czy ja tez mozna programowac przez RS'a?

Czy w avr studio da sie napisac i caly program, przekompilowac do hex?

A widze ze czytajac flasha odczytalem zewnetrzna pamiec (odczytalem przeszlo 46k a w procku jest tylko 16k. wiec zakladam ze da sie ja zapisac przez RS'a....

a moze pogadac na GG jest wygodniej i szybciej...?

moje GG 858920

mowilem ze jestem zielony

pozdrawiam slawek

0
  • #5 13 Sty 2005 19:48
    GienekS
    Poziom 32  

Napewno mówisz opliku w HEX to nie jest adekwatne do jego wielkości w BIN. Jak go przekonwertujesz do BIN wtedy się dowiesz ile program faktycznie zajmuje. EEPROM zewnętrzy nie da się zczytać programatorem, musisz go zczytać i zapisywać programem z procka. BOOTLOADERA nie musisz dogrywać do swojego kodu, mijało by się to z celem istnienia bootloadera, on właśnie służy do wgrywania programów przez RS-a.

0
  • #6 14 Sty 2005 00:59
    Slawek_ZG
    Poziom 10  

Witam

Chyba dam sobie spokoj.
    Postawie kompa i na nim programik w LV.
    Tyle czsasu co poswiecilem na AVR to zrobilbym w LV 10 takich aplikacji!!!!

Nie dosc ze AVR studio jak czytam jakis przyklad z sieci to albo sie wywala (blad systemu w w2k) albo brakuje mu plikow!

A w IAR mam komunikaty ze nie tym programem kompiluje!

Jesli macie jakies porzadne oprogramowanie do pisania programow na ktorym nawet orginalny przyklad da sie skompilowac to dajcie znac bo mnie trafi!

pozdrawiam

Wnerwiony poczatkujacy!

0