Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat układu grzewczego-proszę o opinie.

lukaskosa 26 Maj 2012 15:31 1779 1
  • #1 26 Maj 2012 15:31
    lukaskosa
    Poziom 8  

Witam

Mam kocił na paliwo stałe o mocy 400 kW, i do tego kotła chciałbym podłączyć 4 centrale wentylacyjne i 8 aparatów grzewczo-wentylacyjnych. układ nie jest mojego autorstwa, ale proszę o opinię. Pompa przy kotle ma być stało przepływowa, ta za sprzęgłem elektroniczna i pompy przy centralach stałoprzepływowe, o ile podpięcie aparatów jest moim zdaniem dobre to podpięcie central że po stronie pierwotnej będzie zmienny przepływ a po stronie wtórnej centali stały to chyba ten zawór trójdrogowy jest źle wpięty ? albo brakuje rury obejściowej przed pompą centrali? Czy nie brakuje jakiegoś zaworu regulacyjnego przy podłączeniu centrali? Będe wdzięczny za opinię

Schemat układu grzewczego-proszę o opinie.

0 1
  • #2 27 Maj 2012 17:37
    Mariusz105
    Poziom 13  

Schemat jest bardzo lakoniczny i zbyt uproszczony.
    Nie podano mocy nagrzewnic, mocy aparatów GW.
    Nic nie wiadomo o oporach hydraulicznych.
    Gdyby nie komentarz - to na schemacie jest 1 nagrzewnica i 1 AGW.

Nie ma jednego, uniwersalnego schematu, ale zwykle 1 pompa dla całego obiegu (całej instalacji) albo pompy indywidualne dla poszczególnych urządzeń (lub grupy urządzeń).

Nie wiadomo, przy sporządzaniu tego schematu, co było zamierzeniem autora?
    Czy miał jakiś wyższy cel? Czy raczej jest ignorantem i wykazuje się niewiedzą.

Generalnie - jak najmniej zaworów automatycznej regulacji.
    Raczej sterować poprzez regulację pracy pomp - włącz/wyłącz lub przez zmianę liczby obrotów.

Ten zawór przy nagrzewnicy umożliwia zasilenie nagrzewnicy medium o niższej temperaturze niż wychodzi ze sprzęgła.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo