Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra G 1.6 16v nie reaguje na pedał gazu po wypadku

26 Maj 2012 15:32 4550 7
  • Poziom 2  
    Witam
    Kupiłem Astrę G Bertone cabrio 1.6 16v 74kW 2001r uszkodzoną lewą stroną. Samochód już jest wyprostowany i poskładany jednak po wypadku astra nie reaguje na pedał gazu, oraz nie uruchamia pompki paliwa. błędy jakie pokazał komputer to :
    -p1230 główny przekaźnik zablokowany w pozycji otwartej
    -p1120 za wysokie napięcie na 1 czujniku pozycji pedału gazu
    -p1550 Jazda awaryjna ograniczenie możliwości pracy przepustnicy
    -p0230 Za niskie napięcie na 2 czujniku przepustnicy

powiem szczerze że już nie mam na nią pomysłu pedał został wyczyszczony, założony drugi, przepustnica tak samo sterownik silnika przylutowany.
    Dodam że w wypadku została przecięta wiązka do sterownika silnika i połączona już myślę ze tylko to może być uszkodzone (lub źle naprawione).
    Na przekaźnik do pompki paliwa sterownik nie podaje sygnału (chyba masy) ale jak się go zewrze samochód odpala ale brak reakcji na gaz, przepustnica się nie otwiera.
    Prosił bym o jakiś schemat do tego silnika wiązki komputera żeby może jakoś to sprawdzić ponieważ tam jest trochę kabelków które są takie same i może ktoś coś źle podłączył
  • Zasilacze UPS
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Moskyy napisał:
    -p1120 za wysokie napięcie na 1 czujniku pozycji pedału gazu

Sprawdziłeś ile ma? Możliwe, że pedał, kolejny, już do wymiany jak dostał pełne zasilanie.
    Moskyy napisał:
    -p1230 główny przekaźnik zablokowany w pozycji otwartej

Co na pinach sterujących się pokazuje?
    Moskyy napisał:
    -p0230 Za niskie napięcie na 2 czujniku przepustnicy

Też nic prostszego jak sprawdzić.
    Moskyy napisał:
    -p1550 Jazda awaryjna ograniczenie możliwości pracy przepustnicy
    Zniknie samo, jak naprawisz resztę.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 2  
    No właśnie na przepustnicy tylko gdzie to zmierzyć na pedale mierzyłem napięcia ale co z tego jak nie wiem który pin od czego jest i jakie powinno być na nim napięcie sprawdzałem na kostce pedału i opór się zmienia jak zmieniam położenie pedału
    Dlatego Proszę o pomoc napiszcie jakie mają być napięcia jeżeli ktoś wie dziękuję Za Pomoc z góry
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie prościej, oddać komuś do zrobienia? Skoro nawet nie potrafisz poszukać w necie dokumentacji? Myślę, że oddanie do fachowca będzie tańszym rozwiązaniem, niż samodzielne "posadzenie" sterownika.
    Wszystko czego Ci potrzeba jest np w AD i TD.
  • Poziom 2  
    Wszystko się zgadza tylko u mnie w mieście nie ma fachowca do którego mógłbym oddać samochód i być pewnym jego roboty ;/ niestety u mnie w mieście niema normalnego fachowca. Fajnie tylko co to jest AD i TD widzę ze jednak chyba nic z tego nie wyjdzie ;/
  • Poziom 28  
    Moskyy obawiam się że temat przerasta twoje możliwości. Zleć to komuś kto się zna na tym i ma potrzebny sprzęt i wiedzę zanim faktycznie narozrabiasz ....
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Moskyy napisał:
    co to jest AD i TD

Autodata i Tolerance Data, fajny jest jeszcze CAPS ale to tylko do starszych samochodów bo dawno nie rozwijany.
  • Poziom 9  
    Dzień dobry . Mam ten sam problem . Te błędy wyskakują same z siebie , bez jakiś dodatkowych zauważalnych bodźców . Ma ktoś dokumentację serwisową ?