Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki samochód do do jazdy po mieście? budżet 15 tysięcy

pietskun 26 Maj 2012 17:10 4611 14
  • #1 26 Maj 2012 17:10
    pietskun
    Poziom 7  

Witam

Chce kupić auto do 15 tys, eksploatowane będzie przeważnie po mieście ewentualnie wyjazdy typu wakacje itp. więc chciałbym żeby było to auto ekonomiczne.

Zastanawiam się nad:

1. Ford Focus był by to rocznik 2003 lub 2004 silnik 1.4 Focus z tym silnikiem z tego co się orientowałem nie ma ogromnych przebiegów i można go zakupić juz za ok 13tys a co najważniejsze jest najmłodszy z aut którymi jestem zainteresowany

2. Seat Leon/VW Golf IV rocznik 2001 lub 2002 silnik 1.4 lub 1.9 sdi cena to ok 14500 tys z tym że przebiegi są już dość spore oraz łatwo trafić na ,,mine,,

3. Audi A3 rocznik 2001 lub 2002 1.9 tdi za ok 15 tys znalazłem z tym że obawiam się ze ten sam problem co z Seatem (przebieg i mina) oraz że drogie są części

Ewentualnie zastanawiałem się również nad Stilo lub nad Almerą albo Corollą 1.4 z tym że jakoś nie jestem przekonany do Włoskich aut (chodzi o Stilo) czytałem że elektronika warjuje i zawieszenie kiepskie.

Proszę o pomoc i radę może ktoś z was miał doczynienia z wyżej wymienionymi samochodami

Pozdrawiam

0 14
  • #3 26 Maj 2012 18:44
    wichurewicz
    Poziom 24  

Diesel do miasta to generalnie kiepski pomysł, ale co kto lubi.

Przebiegiem wyświetlanym na zegarach nie przejmuj się w ogóle, w znakomitej większości aut ustawienie tam dowolnej wartości to kwestia kilku minut, potrzebnych na podłączenie komputera i uruchomienie programu.

Almera i Corolla to nie są włoskie auta, nie wiem też skąd czerpiesz zadziwiające doprawdy wieści o "szalejącej elektronice" i kiepskim zawieszeniu. Może czytałeś coś o Passacie B6?

Corolla do 15 tysięcy z serii E12 będzie trudna do upolowania i raczej w kiepskim stanie, E11 dostaniesz, ale ona jest trochę szpetna. Choć miłośnicy marki mówią, że E11 to ostatnia bezawaryjna Corolla.

Ekonomiczne i dobre do miasta może być np. Mitsubishi Space Star z benzynowym 1.3 lub 1.6, silnik 1.8 GDI (benzyna!) nie jest polecany w tym modelu.

0
  • #4 26 Maj 2012 19:05
    pietskun
    Poziom 7  

Astry nie biorę po uwagę.
    Szalejąca elektronika odnosiła się do Fiata Stilo
    A toyota i nissan rzecz jasna są japończykami i właśnie tak myślałem że trudno będzie znaleźć jakąs toyotke ok w tym przedziale.

A miał ktoś doczynienia z Focusem benzynką bo jestem ciekaw jak się sprawuje i czy drogi jest w utrzymaniu bo czytałem że rdza lubi focusy zwłaszcza tylnia klapa i drzwi

0
  • #5 27 Maj 2012 15:05
    leszczu19901
    Poziom 11  

MG ZR z silnikiem 1.4 103KM, albo 1.8 120KM lub 1.8VVC 160KM. Autko małe, zgrabne, silniki dobrze znoszą sekwencję.

0
  • #6 27 Maj 2012 16:57
    PCcepuk
    Poziom 19  

ford focus bedzie ok.

pozostałe beda miały najechane duzo kilometrow,
    jezeli bierzesz taki samochodzik to wez z wiekszym silnikiem 1,6 w góre lub diesel, do miasta bedzie ok

dlaczego ford ???
    w tych pieniadzach bedzie najmlodszym, najbardziej wyposazonym, stosunkowo komfortowym - sporo czesci, duuuzo tanich uzywek (wiele rozebranych anglikow jest w polsce) dobre zawieszenie

0
  • #7 28 Maj 2012 11:23
    pietskun
    Poziom 7  

a co myślicie o fiacie stilo benzyniaka jakiegoś bo diesel to ma sprzęgło dwumasowe co wiąże się z duzymi wydatkami podczas ewentualnej usterki. Nie miałem nigdy Fiata i jakoś nie mogę się przekonać do tej marki co uważacie o Stilo

0
  • #9 28 Maj 2012 13:01
    leszczu19901
    Poziom 11  

pietskun napisał:
    a co myślicie o fiacie stilo benzyniaka jakiegoś bo diesel to ma sprzęgło dwumasowe co wiąże się z duzymi wydatkami podczas ewentualnej usterki. Nie miałem nigdy Fiata i jakoś nie mogę się przekonać do tej marki co uważacie o Stilo

Z tego co słyszałem to stilo należy do bardzo awaryjnych aut.

0
  • #10 28 Maj 2012 15:41
    PCcepuk
    Poziom 19  

nie swiruj z ta dwumasa, prawie kazdy teraz samochod z dieslem na dwumase i jezdzi sie normalnie....

to jest normalna czesc, regeneracja z gwarancja to wydatek 500zł

0
  • #11 28 Maj 2012 17:21
    putin2208
    Poziom 18  

chciałbym żeby taka cena była PCcepuk w praktyce wychodzi wraz ze sprzęgłem 3kzł. Wiem bo robiłem;]

0
  • #12 28 Maj 2012 17:44
    vodiczka
    Poziom 43  

pietskun napisał:
    Chce kupić auto do 15 tys, eksploatowane będzie przeważnie po mieście ewentualnie wyjazdy typu wakacje itp

Jeżeli nie wstydzisz się obciachu kup Fabię z silnikiem 1,2 12V. Jeżdżę takową (kombi) ósmy rok od nowości i nie narzekam. Koszty eksploatacji niskie. Średnie zużycie paliwa 6,6-7,0 l/100km zależnie od pory roku. Eksploatacja około 40% w mieście, 60% poza miastem ale nie na długich trasach - do 40 km od centrum. Średnie zużycie w długiej trasie 5,2 l/100.

Z tych, które rozważałeś proponuję Forda.

0
  • #13 28 Maj 2012 22:30
    pietskun
    Poziom 7  

Tak się orientowałem o tym Stilo silnik 1.2 i wiekszość pochlebnych opinii wacham się nad tym autem tylko jakoś jestem uprzedzony do Fiata nie wiem może to tylko schiz ale jakoś jestem zwolennikiem niemców jeżdzę obecnie golfem 2 auto jest dość stare 1986 przebieg 450000 ale nie zawodne chociaż już nadszedł czas na zmianę, jak widze znajomych jak się meczą np z francuzami i włochami (alfa) to mi ich żal i nie chce dołączyć do ich grupy a nie mam żadnych znajomych co mają fiata więc nie mam punktu odniesienia

0
  • #14 28 Maj 2012 23:36
    korrus666
    Poziom 40  

Tak na prawdę to więcej zależy od tego na jaki egzemplarz trafisz a nie markę. I do Francuzów też bym się nie uprzedzał. Sam mam Renault Clio II 1,2 8V z 98 r i to praktycznie bezawaryjne auto. przebieg to 220 tyś km i jedyne co wymieniam to olej i klocki (szczęki) hamulcowe co 30-40 tyś. Po właśnie 220 tyś wymieniłem przednie amortyzatory ale polskie drogi nie rozpieszczają więc to normalne.

0
  • #15 30 Maj 2012 17:43
    tzok
    Moderator Samochody

Stilo jest ok, czasem zrobi "choinkę" z deski ale jechać będzie. Niemniej jest jedno ale - silnik 1.2 w Stilo to nieporozumienie. Zawieszenie jest dość twarde i głośne (jak w każdym Fiacie) co jednak nie znaczy, że awaryjne i nietrwałe.

0