Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seicento - blokują się przednie hamulce

arczi_91 26 Maj 2012 17:17 5441 6
  • #1 26 Maj 2012 17:17
    arczi_91
    Poziom 13  

Witam mam następujący problem. W moim seicento blokują sie oba przednie koła tzn. gdy przejade nawet krótką trasę np.2km to gdy dotykam obu przednich tarczy to poprostu masakra tak ciepłe mozna powiedziec ze wrzące. Następna rzecz z tym wziązana gdy auto jest zimne czyli niż gdzieś jade to jak auto na lewarku dźwigam to koła nie blokują bo sie obracają załóżmy ze 3 obroty, a gdy przejade kawałek jak mówiłem wczesniej to dźwigam od razu na lewarku i obracam koło z taką sama siłą jak na zimny i obraca mi sie o pół obrotu koło nic wiecej i no znów sie powtarzam tarcza mega gorąca nawet i felga ciepła. Dzisiaj mechanik mi wymienił przewód hamulcowy gumowy(bo ponoc jest tak ze jest metalowy i gumowy nie znam sie) i to nic nie dało dalej to samo. Prosze o pomoc może ktoś miał podobna sytuacje, aha są jeszcze nowe klocki hamulcowe.

z góry dzięki.

1 6
  • Sklep HeluKabel
  • #2 26 Maj 2012 17:22
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Płyn hamulcowy pewnie jeszcze od nowości? Zaciski w jakim stanie?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 26 Maj 2012 17:34
    arczi_91
    Poziom 13  

płyn hamulcowy wymieniony a zaciski czyli co?? Klockotrzymacze??

0
  • #4 26 Maj 2012 17:34
    jerry1960
    Poziom 33  

Sprawdź czy zaciski puszczają, wymieniłeś klocki a w jakim stanie masz tarcze.

-1
  • #5 26 Maj 2012 17:37
    arczi_91
    Poziom 13  

no właśnie tarcze sa dosyc cienkie ale czy tarcze moga byc powodem tego blokowania ??

0
  • #6 26 Maj 2012 17:50
    jerry1960
    Poziom 33  

Minimalna grubość tarczy to 9,2 mm. oczywiście nie licząc rantu.

0
  • #7 26 Maj 2012 17:53
    robokop
    Moderator Samochody

Szukaj takiego majstra, który podejmie się usterkę usunąć. Co z tego że Tobie ktoś będzie tłumaczył, skoro bladego pojęcia na ten temat nie masz? Równie dobrze można by tobie teraz tłumaczyć o wpływie faz księżyca na populację stonki ziemniaczanej, w dodatku w dialekcie mandaryńskim.
    Wpierw należałoby zapewne rozebrać zaciski hamulcowe, wyczyścić dokładnie tłoczki, posmarować je przed wciśnięciem specjalnym specyfikiem, wymienić ich osłonki i wyczyścić same jarzma zacisków. Zrozumiałeś coś z tego? Pewnie nie, dlatego potraktuj pierwsze zdanie tego postu jako dobrą radę i odpuść sobie jakiekolwiek próby samodzielnego grzebania. Zamykam.

1
  Szukaj w 5mln produktów