Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzacja dachowa nie działa

26 Maj 2012 22:12 1459 2
  • Poziom 13  
    Koledzy mam problem z klimatyzacja dachową. Jest to typowa klimatyzacja samochodowa dachowa, w tym przypadku jest jednak ona zamontowana w kombajnie rolniczym. Klimatyzacja jest firmy Denver Air Conditioners (przynajmniej taki napis widnieje na jej obudowie). Problem polega na tym że z wylotu nawiewu nie leci zimne powietrze. To co udało mi się sprawdzić podaje poniżej. Po uruchomieniu silnika i włączeniu klimy spręzarka się załącza - wyraźnie słychac załączenie elektromagnesu i widać że działa. W panelu sterowania mam dwa porkętła jedno do regulacji dmuchawy wentylatora a drugie od termostatu. Termostat jest nowy, ale identyczny z oryginalnym, regulacja nawiewu tez działa prawidłowo. Sprawdzałem czujnik na wysokim ciśnieniu - po zdjeciu przewodów z niego sprężarka sie wyłacza więc raczej środek w układzie powinien być. Po włączeniu klimy załacza sie spreżarka i wentylatory na skraplaczu, a jeden z przewodów spręzarki jest ciepły, natomiast drugi w temperaturze otoczenia. Zgodnie z tym co jest napisane na naklejce do klimy wchodzi 850g czynnika. Macie jakiś pomysł co moze być nie tak że klima nie dmucha zimnym powietrzem?
  • Poziom 41  
    Pomysł to sprawdź ilość czynnika.Inaczej zostaje wróżenie.