Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 1.9 TDI 2003 automatyczna skrzynia biegów / szybko zmienia bieg.

27 Maj 2012 09:35 4262 5
  • Poziom 9  
    Witam,

Znalazłem ciekawą ofertę Audi A4 1.9 TDI z 2003 roku z automatyczna skrzynią biegów. Sprzedający przekazał mi informację, że skrzynia szybko wrzuca 2 bieg. Czy możecie mi powiedzieć co może oznaczać ten fakt, czy to coś poważnego, czy da się z tym jeździć, Czy też jest to poważna usterka, która może oznaczać wkrótce konieczność poniesienia dużych nakładów finansowych związanych z jej usunięciem ? Jakie są ewentualne koszty naprawy?

Dziękuję Wam za udzielone odpowiedzi. Pozdrawiam.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 29  
    Omijaj szerokim kołem automaty z Audi, to wysoko awaryjne skrzynie multitronic, w tych skrzyniach zawsze psuje się sterownik a reszta też na pewno nawali.
    Alternatywą jest automat w Quattro bo to jeszcze jest tiptronic, ale o Q4 nic nie piszesz więc przypuszczam że to FWD, czyli nieszczęsny multitronic.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedz. Nie jest to Quattro. Z informacji jakie posiadam ta skrzynia ma 6 biegów. Sprzedający nie jest w stanie potwierdzić, czy jest to tzw. multitronik.
  • Poziom 21  
    jak 6 biegów to na bank jest to multitronik
  • Poziom 29  
    W tych rocznikach czyli model B6 wszystkie FWD mają multitronic, to taka taka super poprawa z modelu B5 gdzie był tiptronic o wiele mniej awaryjny.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za informacje / Pozdrawiam