Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi A4 1.9 TDI 2003 automatyczna skrzynia biegów / szybko zmienia bieg.

tommich83 27 May 2012 09:35 4472 5
 • #1
  tommich83
  Level 10  
  Witam,

  Znalazłem ciekawą ofertę Audi A4 1.9 TDI z 2003 roku z automatyczna skrzynią biegów. Sprzedający przekazał mi informację, że skrzynia szybko wrzuca 2 bieg. Czy możecie mi powiedzieć co może oznaczać ten fakt, czy to coś poważnego, czy da się z tym jeździć, Czy też jest to poważna usterka, która może oznaczać wkrótce konieczność poniesienia dużych nakładów finansowych związanych z jej usunięciem ? Jakie są ewentualne koszty naprawy?

  Dziękuję Wam za udzielone odpowiedzi. Pozdrawiam.
 • #2
  wiesiek3d
  Level 29  
  Omijaj szerokim kołem automaty z Audi, to wysoko awaryjne skrzynie multitronic, w tych skrzyniach zawsze psuje się sterownik a reszta też na pewno nawali.
  Alternatywą jest automat w Quattro bo to jeszcze jest tiptronic, ale o Q4 nic nie piszesz więc przypuszczam że to FWD, czyli nieszczęsny multitronic.
 • #3
  tommich83
  Level 10  
  Dziękuję za odpowiedz. Nie jest to Quattro. Z informacji jakie posiadam ta skrzynia ma 6 biegów. Sprzedający nie jest w stanie potwierdzić, czy jest to tzw. multitronik.
 • #4
  sandal7
  Level 21  
  jak 6 biegów to na bank jest to multitronik
 • #5
  wiesiek3d
  Level 29  
  W tych rocznikach czyli model B6 wszystkie FWD mają multitronic, to taka taka super poprawa z modelu B5 gdzie był tiptronic o wiele mniej awaryjny.
 • #6
  tommich83
  Level 10  
  Dziękuję za informacje / Pozdrawiam