Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Utrata punktu referencyjnnego w podajniku IRCO SiMag 42.1 R

27 Maj 2012 12:24 1478 1
 • Poziom 12  
  Potrzebuję pomocy i instrukcji do podajnika IRCO SiMag 42.1 R.
  Była usterka w podajniku i został zdemontowany silnik razem z przekładnią.Wszystko złożone,ale teraz podajnik ma problem z pozycją i trzeba go wybazować.Na panelu od podajnika jest przycisk z ikoną bazowania ale nie wiem jak się to uruchamia.
  Dodam że przy normalnej pracy jak i do tej pory,nigdy nie wymagał bazowania.Po prostu przestawiliśmy jego punkt referencyjny i nie wiem jak go ustawić na nowo.
  Na wyświetlaczu podajnika wyskakuje alarm w języku Niemieckim właśnie o punkcie referencyjnym.
  Dodam że podajnik współpracuje z obrabiarką DMG TWIN 32.

  Niestety ale nie wiem nic o sterowniku,bo byłem pewny że sam model podajnika wystarczy żeby odnaleźć coś w google ale okazało się że to jest chyba jakiś tajny projekt hehe :D

  3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki. [retrofood]
 • Poziom 12  
  A więc udało mi się uruchomić owy podajnik.
  Na zdjęciach przedstawione są główne elementy podajnika.
  Numer jeden silnik,dwa sterownik PLC,trzy napęd silnika i cztery panel sterujący do APS200.
  Utrata punktu referencyjnnego w podajniku IRCO SiMag 42.1 R Utrata punktu referencyjnnego w podajniku IRCO SiMag 42.1 R Utrata punktu referencyjnnego w podajniku IRCO SiMag 42.1 R Utrata punktu referencyjnnego w podajniku IRCO SiMag 42.1 R

  A więc aby ustawić punkt zerowy (na przykład po wymianie paska,lub demontażu silnika w innym celu) należy odjechać popychaczem od pozycji tylnej coś koło ~100 mm,potem wciskamy dwa przyciski "pracy dwuręcznej" pod spodem panelu,następnie wciskamy shift (pojawi się potwierdzenie na ekranie) i przycisk -> (strzałka w rombie-nad gwiazdką)
  Gdy dostaliśmy się do parametrów możemy puścić przyciski pracy dwuręcznej a następnie przewijamy strzałkami do parametru nr 12 i wpisujemy kod 52860 (lub 63796) i zatwierdzamy gwiazdką *.
  Jeżeli przyjmie hasło to ekran automatycznie powinien przeskoczyć do następnego parametru nr 13.Nas interesuje parametr nr 50 w który wchodzimy i zmieniamy liczbę 0 na 1.Teraz naciskamy shift (wyłączamy go) i naciskamy reset (na samej górze,drugi od lewej) i powinien nam się pojawić napis mówiący o najechaniu na punkt referencyjny.Naciskamy więc przycisk z ikoną bazowania (tuż pod przekreślonym głośnikiem) i podajnik sam zaczyna jechać w stronę punktu referencyjnego i po dojechaniu do końca owy punkt zostaje ustawiony.
  Jedynka w parametrze nr 50 po tej czynności zostanie zmieniona na zero automatycznie przez sterownik.
  Można powiedzieć że to na tyle.
  Aha dodam że u mnie sterownik "wieszał" się właśnie na parametrze nr 50 i przez przypadek udało mi się znaleźć przyczynę.Ustawiony był język Angielski i widocznie w tłumaczeniu był jakiś błąd,który zniknął po przełączeniu na język Niemiecki.