Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 3610 - złe kolory na matrycy, zielony zamiast czarnego

27 Maj 2012 14:24 2595 1
 • Poziom 1  
  Witam,

  Dostałem niedawno laptopa Acer Aspire 3610 w częściach, w którym był rzekomo niesprawny inwerter. Podświetlenie zapala się na ułamek sekundy, po czym gaśnie, na samej matrycy obraz jest. Zakupiłem drugi inwerter na Allegro - to samo. Postanowiłem pomierzyć napięcia docierające do inwertera - jest 16-18V(nawet, gdy laptop jest wyłączony, odłączony od zasilacza i ma prawie rozładowany akumulator - obawiam się, że przez to mogłem coś zepsuć podłączając matrycę), 3,3V do logiki, brakuje napięcia do sterowania jasnością. Po "pożyczeniu" 3,3V na pin do sterowania jasnością inwerter działa, ale niestety z kolorami jest coś nie tak, co przedstawiają dołączone zdjęcia. Na zewnętrznym monitorze kolory są w porządku. O ile w przypadku niesławnych Compali, takie problemy oznaczają uszkodzoną grafikę, to nigdy się jeszcze nie spotkałem z takim problemem w chipsecie Intela.
  Acer Aspire 3610 - złe kolory na matrycy, zielony zamiast czarnego Acer Aspire 3610 - złe kolory na matrycy, zielony zamiast czarnego
  Chciałbym prosić o radę, czy to może być taśma mimo tego, że poruszając nią nic się nie poprawia, rzadko "zakłócenia" się trochę zwiększają, a jeśli nie taśma, to co powinienem sprawdzić i podejrzewać. Niestety nie mam innej matrycy do tego laptopa, ani innego laptopa, do którego ta matryca by pasowała. Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek próbę pomocy.

  Pozdrawiam.
 • Poziom 18  
  Najpierw sprawdzić taśmę matrycy. Myślę że to wina jej.
  Odłączyć matrycę od taśmy i miernikiem sprawdzić opór wszystkich LVDS drenów (8 pinów).