Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra II 1.6 8v, mechanik-uszust?

27 Maj 2012 14:34 2800 10
  • Poziom 11  
    Witam, w rodzinie mam problem. Ciotka oddała astrę G z przebiegiem 70 tyś km do mechanika , na wymianę wałka rozrządu, gdyż podobno miał zatarte krzywki. Lecz zauważyłem że nie ma żadnych śladów demontażu ani pokrywy zaworowa, ani obudowy wałka( górnej części głowicy). Nawet nie ma śladu zdejmowania tylnej plastikowej obudowy rozrządu. Wszystko jak było zabrudzone to tak jest.
    Jest możliwość wymiany wałka bez demontażu części głowicy? według mnie nie, ale nie znam tego silnika dlatego się chciałbym upewnić się.

Edit. Samochód przed wymianą nie miał żadnych problemów, tylko wymieniany był rozrząd ok 6 tygodni temu
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    To chyba przez te 70 tyś nigdy olej nie był wymieniany żeby wałek miało zjechać.
    Wymienić wałek się da bez demontażu jego obudowy.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    No więc o wałku do wymiany zdecydował mechanik który robił rozrząd jakieś 6 tygodni temu. Podobno nawet pokazał Jej " jakiś wałek z krzywkami" po naprawie.
    Po obejrzeniu komory silnika , stwierdziłem też żeby go po prostu wysunąć z głowicy, to obudowa filtra powietrza musiała by być zdemontowana a też nie widać śladów.

Ociz -Samochód miał 10 tys km zrobione na minimalnej ilości oleju.

Motronic - obudowa rozrządu jest brudna ( jak by połączenie trochę oleju z kurzem) i jak by ją zdejmowali to by umyli lub zostawili ślady po palcach na tym brudzie.

Zdejmę pokrywę i będzie widać czy nowy wałek czy nie, w końcu zrobiła tylko 500 km od wymiany.
    Pytanie jeszcze mam: w tym silniku są popychacze hydrauliczne?
  • Poziom 42  
    kamils234 napisał:
    Ciotka oddała astrę G z przebiegiem 70 tyś km do mechanika , na wymianę wałka rozrządu, gdyż podobno miał zatarte krzywki.

Podobno to, podobno tamto...myślę, że po takim opisie nie sensu oceniać ani ciotki, piszącego ten post ani mechanika...tak naprawdę niewiadomo jaka była diagnoza...
    Był wymieniany rozrząd to obudowa filtra też nie była ruszana...to znaczy nic nie było robione?
  • Poziom 19  
    kazdy mierzy innych własna miarą...
  • Poziom 11  
    Autoas - było zlecone wymiana rozrządu, później wymiana wałka rozrządu bo mechanik stwierdził zatarcie krzywek( nie wiem co było powodem). Była przy tym tylko ciotka. Czy naprawdę była dokonana wymiana ,nie wiadomo. Ciotka widziała tylko stary wałek.
    Nie byłem u tego mechanika więc napisałem "podobno"

Ociz - zgadzam się z Tobą , ale przecież na łbach śrub były by ślady odkręcania a takich nie ma...
  • Poziom 42  
    Myślę, że razem z ciotką macie za małą wiedzę "mechaniczną" aby to samemu stwierdzić czy był wałek wymieniany czy nie
    Odpowiedz,... co ci nawet po potwierdzeniu twoich domysłów lub nie potwierdzeniu, przecież to nic nie zmieni, jak chcesz czegoś dowieźć to chyba tylko dla siebie no bo co z tym zrobisz, wszelkie "pieniężne" rozstrzenia tylko przez rzeczoznawcę lub odpowiednią rozmowę z tym mechanikiem
    To tylko forum i tylko dywagacje....
  • Moderator Samochody
    Im lepsze narzędzia tym mniej śladów zostawiają.
    Czy mechanik wykonał naprawy o których piszesz czy nie, nikt tu nie zgadywał.
    Jeśli chcesz coś działać w tej kwestii to lepiej jakiegoś forum prawniczego poszukaj.
    Zamykam.