Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[EAGLE] Problem z lbr w EAGLE z wyswietlaczem 2x16 LCD

XTec 11 Jan 2005 23:43 7630 5
Fluke Kamera Termowizyjna
    XTec
    Level 2  
    Witam wszystkich!

Mam problem bo nie moge nigdzie znalezc w elementach mojego Eaglea 4.13 wyswietlacza LCD. Szukam biblioteki z wyświetlaczem LCD 2x16. Na schemacie co mam od kumpla to ma on 15 wyprowadzen: RS, RW, ENA, LT, D0-D7, VCC, VO i GND.

Szukam tez lbr'a z czujkami do podczerwieni typu SFH5xxx ???
    Jak kto coś ma to niech napisze bo nie bardzo mi wychodzi narazie dodawanie nowych elementow do lbr.

I na koniec niech mi kto powie w której bibliotece sa symbole jumperów tj zworek.

Pozdrawiam
  • Fluke Kamera Termowizyjna
    elektryk
    Level 42  
    XTec wrote:
    I na koniec niech mi kto powie w której bibliotece sa symbole jumperów tj zworek.
    'jumper'?
  • Fluke Kamera Termowizyjna
    ACULA
    Level 34  
    W Polsce jest dostępnych ponad 30 modeli LCD 2x16 więc można by było sprecyzować co się chce.

Procedura szukania bibliotek
    a)wchodzi się na stronę Eagle
    www.cadsoft.de
    b)spośród 5 linków trzeba wybrać Download
    tam zazwyczaj są rzeczy do pobrania
    c) spośród kolejnych 5 linków należy wybrać Libraries
    d) teraz najtrudniejsza rzecz bo są dwa wyjścia
    -użyć szukaj -lcd
    -lub co gorsze spróbować znaleźć ręcznie na liście

Wersja skrócona
    http://www.cadsoft.de/cgi-bin/download.pl?pag...c/download.htm.en&dir=pub/userfiles/libraries
    a następnie punkt d)
    nowy adres
    https://cadsoft.io/resources/libraries/
    bobeer
    Level 28  
    zamiast szukac , wez sie troche rozejzyj po programie
    dwie godziny i gwarantuje ci ze zrobisz sobie sam biblioteke do elementu jaki tylko bedziesz chcial

eagle umozliwia wygodna edycje kopiowanie itd elementow z bibliotek
    tylko troszke wiecej wysilku ...
    XTec
    Level 2  
    OKI, ale czy ktos nie ma takiej biblioteki z lcd 2x16 i czujką IR typy SFH5110 ???? Przeszukałem opisy bibliotek na stronie producenta i znalazłem jeden wyswietlacz lcd 2x16 ale miał ze 30 wyprowadzen a moj ma 15. czujki do podczerwieni tam są ale typu TSOP, SFH5xxx nie ma.

POMOCY !

Chodzi mi o to czy ktos mogł by mi załączyc lub wysłac na meila biblioteke z powyzszym elementem lcd 2x16 lub SFH5xx, bo minie kilka dni zanim moje zdolnosci rysownicze pozwolą mi na stworzenie nowego elementu - nie bardzo wiem jak to sie robi.

Z góry dziekuję

PS. no i w ktorym lbr są podstawki pod zworki, tzn podstawka z 3 drutami do zwarcia 2 w danej chwili.
    ACULA
    Level 34  
    nie wciskaj kitów
    abi-lcd.lbr 22,871 18,640 Sat Jan 3 12:15:46 2004
    Alphanumeric 16 pins LCD displays library file for SEIKO,HANTRONIX and OPTREX LCD's. 2x20 and 4x20 configuration with backlight option.

lcd_parallel.lbr 4,367 21,651 Sat Aug 2 04:07:35 2003
    Parallel LCD Library - contains packages for the 14 pin DIP and SIP headers commonly found on parallel LCDs. The type of LCD's are usually alphanumeric for example a 4 line x 20 character display.

nie dziwię się że nie możesz znaleźć skoro nawet po polsku nie chce Ci się przeczytać a potem sprawdzić. Ile razy trzeba powtórzyć słowo JUMPER
pcbway logo