Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa b kontrolka silnika błąd 19 oraz 22

ziomek169 27 Maj 2012 18:10 2427 3
  • #1 27 Maj 2012 18:10
    ziomek169
    Poziom 9  

Witam jak w temacie jadąc dzisiaj zapaliła się na chwilkę kontrolka silnikia zgasiłem silnik i wyczytałem 2 błędy.

19 Czujnik położenia i prędkości obrotowej - błędny sygnał
    22 Czujnik położenia przepustnicy - zbyt niskie napięcie

Gdzie szukać usterki co do kodu nr 19? bo co do kodu 22 to najpierw spróbuję zostawić przepustnicę na noc w benzynie, aby ją wyczyścić dokładnie. Dodam, że brak jakich kolwiek zmian podczas jazdy wszystko w normie jak wcześniej. Teraz kolejny problem to, że będą mógł za to się zabrać dopiero za 2 dni a pilnie muszę pojechać kilkanaście km? co może ewentualnie się stać? Czekam na odp i Pozdrawiam W

0 3
  • #2 27 Maj 2012 18:17
    opamp
    Użytkownik obserwowany

22 błąd to potencjometr otwarcia przepustnicy idzie do niego zasilanie 5V zmierz na kostce ile jest i szukaj po wiązkach do sterowniku
    19 VSS masz na zegarach czy na skrzyni zbiegów czujnik?
    Pali się Mil kontrolka?

0
  • #3 27 Maj 2012 21:45
    rob4028
    Poziom 25  

Jaki to silnik ? !!

5. Pamiętaj, aby w tytule tematu podać markę, model i rocznik pojazdu

ziomek169 napisał:
    co do kodu 22 to najpierw spróbuję zostawić przepustnicę na noc w benzynie

Co Ty chcesz moczyć?!

ziomek169 napisał:
    Gdzie szukać usterki co do kodu nr 19?

MULTEC (X 12 SZ / X 16 SZ)

F2:TABELA KODÓW USTEREK

Kod usterki19

FALSCHES DREHZAHLSIGNAL 05

· Jeśli przy rozruchu silnika w okresie 3 s brak jest sygnału referencyjnego i napięcie akumulatora obniżyło się o co najmniej 1 V, oraz ciśnienie w rurze ssącej obniżyło się o co najmniej 60 hPa, moduł sterujący rozpoznaje rozruch silnika, choć brak sygnału referencyjnego. Ustanowiona zostaje usterka.

lub

· Jeśli przy pracy silnika brakuje więcej niż 4 impulsów synchronizacji na 64 obroty, zostaje wówczas ustanowiona usterka.

0
  • #4 28 Maj 2012 07:17
    ziomek169
    Poziom 9  

Siemka dzięki za odp jest to Corsa B 1.4Si 62kW 1993r.

A co do kontrolki to jadąc podjechałem na CPN wszystko było ok zatankowałem przy odpalaniu zapaliła się kontrolka check engine, która po chwili zgasła i w drodze do domu od czasu do czasu zapalała się na kilkanaście sekund.

jeszcze mam pytanko jak zmierzyć napięcie na tej kostce?? dzięki za pomoc

0
  Szukaj w 5mln produktów