Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia N95 8GB wciskam włącznik i biały ekran

27 Maj 2012 18:40 1873 7
  • Poziom 8  
    Witam

Dostałem Dziś Telefon od Kolegi w celu próby naprawienia . Telefon wogóle nie reaguje na ładowarkę wogóle a gdy włożę baterie BL-5F i trzymam włącznik telefonu to ekran staje się biały a gdy puszcze gaśnie .

Proszę o szybką pomoc
  • Poziom 37  
    Przydalby sie log z proby flasha. Jesli problem z bootem ape to stawiam na ape regulator.
  • Poziom 8  
    w Jaki sposób mógłbym to Sprawdzić ?
  • Poziom 37  
    Sprobowac zrobic flash jakim boxem.
  • Poziom 8  
    Gdy podłączam Ten Telefon pod USB to Ekran cały czas świeci się na Biało . Tak samo jest gdy podepnę pod ładowarkę , i nie mogę Wykonać Flasha .
  • Poziom 33  
    Ale kolega jayu0 napisał, że należałoby zrobić reflash Boxem -> JAF, MXkey, Nbox, czy Mtbox a nie po USB. Jak już nie posiadasz żadnego boxa to możesz spróbować Phenix'em pod Death USB. Jeśli po próbie dalej nic to niestety musisz sobie darować ten telefon i oddać komuś innemu.
  • Poziom 8  
    No Więc tak Spróbowałem Flashować Phenix'em Ten Telefon i Nic z Tego . . . Gdy podłączam kabel USB z Telefonem to Windows pisze że : 'Nie Rozpoznano urządzenia USB ' . Próbowałem Flashować Nic z Tego . Info z Phoneix'a :

The flashing failed. Do you want to retry the flashing?

HRESULT 0x8401f141 (-2080247487)

Flash: Boot rom was not detected after phone boot up. Unable to start flashing.

Proszę o Pomoc.
  • Poziom 33  
    wisienka013 napisał:
    No Więc tak Spróbowałem Flashować Phenix'em Ten Telefon i Nic z Tego . . . Gdy podłączam kabel USB z Telefonem to Windows pisze że : 'Nie Rozpoznano urządzenia USB ' . Próbowałem Flashować Nic z Tego . Info z Phoneix'a :

The flashing failed. Do you want to retry the flashing?

HRESULT 0x8401f141 (-2080247487)

Flash: Boot rom was not detected after phone boot up. Unable to start flashing.

Proszę o Pomoc.

Kolego przeczytaj z 2 razy to co napisałem wcześniej i to co inni napisali i zacznij wyciągać wnioski i dojdź ze sobą do jakiegoś konsensusu. Nikt za ciebie tego nie zrobi. Telefon trzeba spróbować flashować po interface'ie rj45 boxem serwisowym. Usb nic nie zrobisz. Bez tego ani rusz.
    Sprawa cię przerasta to oddaj komuś innemu. Zdalnie można flashować ale Cyclonem z tym że ty go nie masz a opcja USB nie wiele pomoże.
    Jak się uparłeś na naprawę samodzielną to jedyna opcja to wymiana płyty głównej a to są niestety koszty.
    Każdy kto chociażby zajmuje się GSM ma jakieś boxy serwisowe - Ja posiadam z 10 sztuk ale siłą woli ci tego nie zrobię. Telefon musiałby u mnie być fizycznie.