Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[VBA - Excel] Filtrowanie komórek

27 Maj 2012 19:39 8157 3
 • Poziom 2  
  Witam wszystkich.

  Jestem totalnym lajkonikiem ;) jeśli chodzi o visual basic a chciałbym zbudować makro, które filtrowałoby całe zestawienie pod kątem jednej kolumny a następnie kopiowało pozycje do innego arkusza.

  Chodzi mi o to, żeby wszystkie pozycje, które (załóżmy) w kolumnie E mają wartość TAK/NIE zostały wklejone w inne miejsce.

  Nie wiem jak się do tego zabrać. Może jakieś rozwinięcie "IF...then" ?

  Wiem, że najłatwiej posłużyć się filtrem dostępnym w excelu ale akurat nie o to mi chodzi.

  Pozdrawiam

  Dodano po 58 [minuty]:

  NA razie jestem w stanie wymyślić coś takiego

  Cytat:

  Sub Makro1()

  If Range("F1").Text <> nie Then
  ActiveSheet.Rows(2).Select
  Selection.Copy
  Sheets("Arkusz3").Select
  End If

  End Sub


  Założenie było takie, żeby kopiował wszystkie wiersze w których w kolumnie F była wartość "tak" ale w takiej formie kopiuje wszystko niezależnie od "<>".
 • Poziom 18  
  Wydaje mi się, że wystarczyło by użyć funkcji wyszukaj.pionowo.
  1. po pierwsze wartości z kolumny e (tak/nie) muszą się znaleźć pierwszej kolumnie Twojego arkusza z danymi (jeżeli w pierwsze kolumnie "A" znajdują się już jakieś wartość to musisz wstawić nową kolumnę i teraz w komórce A1 wpisujesz formułę "= F1" ("F" ponieważ po wstawieniu kolumny wszystko przesunie Ci się o jedną kolumnę w prawo) Następnie przeciągasz komórkę A1 do końca Twojej tabeli z danymi.
  2. W arkuszu, w którym chcesz żeby Ci się pokazały wyniki Twojego filtrowania używasz funkcji wyszukaj.pionowo. Funkcja ta ma 4 parametry do wypełnienia.

  Pierwszy to element którego szukasz (tutaj możesz wpisać np stały adres komórki np "$G$1" - i w tej komórce (w arkuszu w którym otrzymujesz wyniki) umieszczasz tekst, który chcesz wyszujać czyli "tak","nie", lub "tak/nie" możesz też sobie zrobić listę rozwijaną).

  O reszcie poczytaj w pomocy. Tam jest dosyć obszernie i przystępnie rozpisana ta funkcja. Jeżeli chcesz, żeby Ci zwracało w arkuszu wyjściowym więcej danych niż z jednej kolumny, będziesz musiał skopiować swoją fukncję wyszukaj.pionowo do kolumn obok i zmienić 3 parametr tej funkcji.

  Jeżeli nie za bardzo znasz się na VBA lepiej podszkolić się w funkcjach wbudowanych w excelu, ponieważ przy takich mało skomplikowanych operacjach, nie jest niezbędne użycie VBA.
 • Poziom 28  
  Cytat:
  Założenie było takie, żeby kopiował wszystkie wiersze w których w kolumnie F była wartość "tak" ale w takiej formie kopiuje wszystko niezależnie od "<>".

  Założenie było w miarę dobre. Z realizacją trochę gorzej. Makro działa tak jak je napisałeś tj. porównuje wartość komórki F1 z wartością zmiennej nazwanej przez Ciebie nie. Jeżeli chcesz aby to rzeczone nie było wartością do porównania ubierz je w cudzysłów "nie". Żeby uniknąć takich niespodzianek (niezamierzone użycie zmiennej) w przyszłości na początku modułu wstawiaj Option Explicit. Wtedy przy uruchamianiu makra dostaniesz komunikat, że chcesz użyć zmiennej bez jej wcześniejszego zadeklarowania.
 • Poziom 2  
  Dobra już sobie poradziłem.

  A zrobiłem to tak:

  Cytat:

  Sub Makro1()

  Sheets("Arkusz1").Select
  Cells.Select
  Selection.AutoFilter
  Selection.AutoFilter Field:=7, Criteria1:="tak"
  Sheets("Arkusz1").Select
  Selection.Copy
  Sheets("Arkusz2").Select
  Cells("1").Select
  ActiveSheet.Paste

  End Sub


  Działa elegancko.

  Pozdrawiam