Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Excel] Sortowanie komórek z formułami

27 Maj 2012 19:34 6332 3
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem z sortowaniem w Excelu. Mianowicie, w załączonym pliku zrobiłem sobie arkusz z meczami na Euro2012 :D I teraz tak: chciałbym, żeby po wprowadzeniu wyników tabela automatycznie się sortowała wg ilości punktów i w drugiej kolejności wg bilansu bramkowego. I tu pojawiają się 2 problemy. Raz, że nie wiem jak włączyć automatyczne sortowanie, dwa, że przy zwykłym sortowaniu "psują się" formuły w komórkach. Funkcja sortuje wiersze, ale formuły zostają w tym samym miejscu, przez co zmienia się wartość pola po posortowaniu.

Załączam ww plik i zwracam się z prośbą o pomoc ;)
  • Poziom 23  
    Pierwsze co musisz zrobić to wszystkie formuły musisz ustawić tak żeby dane pobierały z tych samych komórek nawet po zmienieniu miejsca. Kiedy klikniesz na sortowanie to sortowanie spowoduje że formuły po zmianie miejsca w komórkach zaczną pobierać dane z innych komórek. W załączniku przykład jak to można zrobić. Mam nadzieję że o to właśnie Ci chodziło
  • Poziom 2  
    No tak, $ rozwiązuje jeden z problemów, dzięki ;) i brawa dla mnie za takie proste niedopatrzenie :P Pozostaje teraz automatyczne sortowanie. Chciałbym, aby po wprowadzeniu wyniku tabela automatycznie się sortowała malejąco wg punktów i bilansu bramkowego.
  • Poziom 28  
    Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Umieść to w module arkusza, którego kolumny mają się posortować. W tym wydaniu sortuje całe kolumny. Zmieniając A1 i B1 na np A3 i B3 pierwsze trzy wiersze zostaną wyłączone z sortowania.