Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Excel] Sortowanie komórek z formułami

LechTheGreen 27 May 2012 19:34 7847 3
 • #1
  LechTheGreen
  Level 2  
  Witam. Mam problem z sortowaniem w Excelu. Mianowicie, w załączonym pliku zrobiłem sobie arkusz z meczami na Euro2012 :D I teraz tak: chciałbym, żeby po wprowadzeniu wyników tabela automatycznie się sortowała wg ilości punktów i w drugiej kolejności wg bilansu bramkowego. I tu pojawiają się 2 problemy. Raz, że nie wiem jak włączyć automatyczne sortowanie, dwa, że przy zwykłym sortowaniu "psują się" formuły w komórkach. Funkcja sortuje wiersze, ale formuły zostają w tym samym miejscu, przez co zmienia się wartość pola po posortowaniu.

  Załączam ww plik i zwracam się z prośbą o pomoc ;)
 • #2
  JaroFon
  Level 23  
  Pierwsze co musisz zrobić to wszystkie formuły musisz ustawić tak żeby dane pobierały z tych samych komórek nawet po zmienieniu miejsca. Kiedy klikniesz na sortowanie to sortowanie spowoduje że formuły po zmianie miejsca w komórkach zaczną pobierać dane z innych komórek. W załączniku przykład jak to można zrobić. Mam nadzieję że o to właśnie Ci chodziło
 • #3
  LechTheGreen
  Level 2  
  No tak, $ rozwiązuje jeden z problemów, dzięki ;) i brawa dla mnie za takie proste niedopatrzenie :P Pozostaje teraz automatyczne sortowanie. Chciałbym, aby po wprowadzeniu wyniku tabela automatycznie się sortowała malejąco wg punktów i bilansu bramkowego.
 • #4
  walek33
  Level 29  
  Code: vb
  Log in, to see the code

  Umieść to w module arkusza, którego kolumny mają się posortować. W tym wydaniu sortuje całe kolumny. Zmieniając A1 i B1 na np A3 i B3 pierwsze trzy wiersze zostaną wyłączone z sortowania.