Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czyszczenie lasera, a stężenie izopropanolu.

ekipa 28 May 2012 00:46 2858 1
Altium Designer Computer Controls
 • #1
  ekipa
  Level 11  
  Witam.

  Posiadam płyn IPA15 1l - Tannal, chciałbym wyczyścić nim laser w radiu. Słyszałem, że trzeba zmienić stężenie, poprzez dolanie wody destylowanej - ponieważ prosto z butelki ten środek jest za mocny i może zmatowić soczewkę...


  Specyfikacja:

  TANNAL-IPA15 to produkt zawierający alkohol izopropylowy (w skrócie IPA) o dużej czystości, bez barwników oraz innych rospuszczonych substancji stałych, co zapewnia brak pozostałości po odparowaniu.

  Preparat jest dobrym rozpuszczalnikiem różnego rodzaju smarów, tłuszczy, substancji żywicznych oraz większości farb wodoodpornych. Jest idealnym środkiem do czyszczenia głowic magnetycznych, optyki szklanej, obwodów drukowanych, odtłuszczania powierzchni szkalnych oraz metalowych.

  Środki ostrożności:

  R:11-36-67: Produkt wysoce łatwopalny. Działa drażniąco na oczy opary mogą wywoływać uczucie senności i zawroty głowy.

  S:17-16-24/25-26: Pojemnik przechowywać szczelnie zmaknięty. Nie przechowywać w pobliżu źródeł zapłonu, nie palić tytoniu. Nie wdychać pary rozpylonej cieczy. Unikać zanieczyszczeń skóry i oczu. Zanieczyszczone oczy przemyć natychmiast dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza. Nie wprowadzja do kanalizacji. Zastosować środki ostrożności zapobiegające wyładowaniom elektrostatycznym.


  Proszę o opinie.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • Altium Designer Computer Controls
 • #2
  Kur-Czak
  Level 20  
  Witam. Czyszczę takim środkiem lasery przeszło 6 lat. Jeszcze mi się nie zdarzyło, by którykolwiek się uszkodził, a w miesiącu robię ok. 20 takich "zabiegów".