Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung SCO-2080R rejestrator dnr 2008

stirlic_pl 28 May 2012 09:04 3551 8
Optex
    stirlic_pl
    Level 10  
    Mam problem ze sprzętem podanym powyżej
    Kamerka trochę kosztowała bo około 1200 zyka niby ma te 600 tvl w kolorze ale jakość pozostawia wiele do życzenia, nie widzie żadnej różnicy czy to kamerka jest samsunga czy jakaś kamerka 480 tvl żadnej różnicy. Myślałem ze te 600 linii coś da nie oczekuje jakiś wodotrysków jak na kamerach ip no ale chociaż dość ostry obraz by się przydał.

Na rejestratorze DNR poustawiane mam wszytko do najlepszej jakości.

Instalacja jest na skrętce utp miedzianej nie kompozytowej. Na końcu są transmitery video. Kamera wisi na wysokości 3 m ale jak auto osobowe stoi w odległości 7 m od budynków to dość sporej reklamy na szybie auta juz przeczytać nie można, nie mówiąc już o rejestracji.

Do podglądu używam lcd-ka komputerowego.

Jeszcze jedna sprawa na jednej z kamer mam takie paski co przy odtwarzaniu nagrań powodują pikseloze i nie można nic z nagrania odczytać, na dole fotka
    Czasami jest okej ale czasem właśnie są te pasy bez reguły czy to trwa 5 godzin czy 4 godziny.

Samsung SCO-2080R rejestrator dnr 2008

Natomiast na innej kamerze mam takie trzaski ze obraz miga jak stroboskop i tez czasami 5 godzin miga a później jest dzień spokoju i od nowa ...

Z góry dzięki za pomoc
  • Optex
    Speed76
    Level 13  
    Kolego,

jak widać po obrazie to nie kwestia kamer tylko kwestia twojego złego okablowania.
    Po pierwsze ile masz kamer w systemie i w jaki sposób je zasilasz?
    Czy zasilanie masz z jednego zasilacza na wszystkie kamery?
    Jakiej wydolności prądowej są zasilacze lub zasilacz?
    Czy rejestrator i monitor korzystają z tej samej fazy co kamery, może powstawać efekt różnic potencjałów.
    Może masz jakieś chińskie konwertery UTP?
    Widzę że to jakiś warsztat, może masz jakieś okresowo włączające się urządzenia?

Jak widzisz powodów może być dużo.

Na kamery Samsunga SCO nie narzekał jeszcze żaden z moich klientów.
    Nie znam tego rejestratora co masz, ale też zależy jakiej rozdzielczości obraz wypuszcza na wyjściu VGA.

Nie psiocz na te kamery bo są jednymi z lepszych w klasie.
    Proponuję wyregulować jeszcze ostrość, bo o tym nie napisałeś nic że może robiłeś to 5 razy z jedną kamerą i nie widać poprawy.

Powodzenia
    stirlic_pl
    Level 10  
    hej
    - jak widać po obrazie to nie kwestia kamer tylko kwestia twojego złego okablowania. - możesz podać jakiego kabla używać (link do sklepu czy cos takiego), czy trzebabby było np zrobić to na koncentryku??
    - W systemie jest 5 kamer
    - Zasilanie przez pulsara PSBC-3512 na wszystkie kamerki (czy podłączam 1 czy 5 kamer obraz jest taki sam)
    - Czy rejestrator i monitor korzystają z tej samej fazy co kamery - z tej samej
    - Może masz jakieś chińskie konwertery UTP? hmm mam takie http://hurtownia.system7.pl/index.php?p8317,transmiter-sygnalu-po-skretce-vtv-402 a jakie ty proponujesz??
    - na razie nie ma włączających się urządzeń bo jeszcze trwają prace wykończeniowe, Jak tam jestem nic żadna szlifierka czy betoniarka nei pracuje to efekt podobny.
    Rejestrator to http://www.sklep.alarmy.in/pl/175-dnr-2008-rejestrator-dnr.html Jets napisane ze rozdzielczość na wyjściu vga ma 800x600, 1024x768, 1280x1024, 1360x768, 1440x900 (ewentualnie możesz jakiś rejestrator polecić ??)
    - ostrość regulowałem poprawiałem ale to na obrazku to efekt końcowy
    - Nie psiocz na te kamery bo są jednymi z lepszych w klasie - w żadnym wypadku wiem ze są zajefajne :)

Dzięki za zainteresowaniem się tematem.
  • Optex
    Speed76
    Level 13  
    Widzę że zasilacz ma 3A, i jedno wyjście, teraz masz różne długości przewodu do każdej kamery inną.
    Piszesz że masz to jak podłączysz 1 kamerę czy 5 to jest bez róznicy i to trochę dziwne.
    Kamera ma 0,6A poboru razy 5 to zasilacz wymięka, ale jak jedna to powinno być ok, a nie jest. Jeżeli masz jeszcze aku to dochodzi prąd ładowania baterii.

Tak więc stawiam na przewody. Koncentryczny przewód powinien wyeliminować problem.

Jeżeli nie to zasilacz, podłącz zwykłe wtyczkowe 1,25A
    Spróbuj podłączyć kamerę bezpośrednio pod telewizor pod wejście EURO na krótkim przewodzie koncentrycznym.

Używałem tych konwerterów co Ty i jakoś działały.
    stirlic_pl
    Level 10  
    no właśnie z przewodami to kibel zakopane są :(
    a spójrz jak możesz na te fotkę tam ten obraz nie patrząc na te poziome paski jest z lekka pikseloza, czy możliwe jest to że przeglądane było przez monitor lcd ??
    Speed76
    Level 13  
    Monitory CCTV mają trochę lepsze parametry, ale na zwykłym LCD nie powinno być takiej kichy jaką masz Ty.

Jeżeli rejestrator ma wyjście sygnału po BNC spróbuj podłączyć pod zwykły TV ale kineskop i zobacz jaki będzie wtedy obraz.

Niektóre rejestratory mimo iż mają wyjście VGA i nawet w dużych rozdzielczościach to obraz na tych wyjściach czasami jest do kitu.

A taki widok z tego zdjęcia bardzo mi przypomina obraz oglądany przez sieć LAN na jakimś sofcie niż na monitor podłączony bezpośrednio do rejestratora.
    Speed76
    Level 13  
    Kolego

ja sprzedaję Samsunga i taki rejestrator mogę Ci polecić
    jakoś nikt na nie nie narzeka tylko cena nie ta, nie wiem ile chcesz przeznaczyć na to kasy.
    Na twoim miejscu zostawiłbym to co masz tylko popracowałbym nad tym okablowaniem

nie zrażaj się od razu do wymiany sprzętu.
    Tego rejestratora nikt od Ciebie nie odkupi no chyba że za 100 zł
    Szkoda na to kasy
    Po drugie to nie jesteś jubilerem żeby robić system z nie wiadomo jakiego zdarzenia.
    mikan4
    Level 26  
    Mi też to wygląda na babol z okablowaniem, niestety chyba musisz pracować na tym co masz, jak miałem takie problemy to uratowały mi życie separatory masy TAKIE JAK TE
    stirlic_pl
    Level 10  
    mikan4 dzieki za porady dam znac co z tego wszytskiego wyjdzie