Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop z wi-fi łączy się z routerem ale nie ma internetu

28 Maj 2012 09:12 3273 6
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam 3 komputery podłączone przez wi-fi do routera linksys. Dwa pierwsze mają przypisane na sztywno adresy ip i internet na nich śmiga, ale 3 musi być na dhcp i tak też jest ustawione na routerze. Ten trzeci ma lan ale nie ma internetu. Czy coś przegapiłem w ustawieniach?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Start./uruchom: cmd.exe, wpisz

ping onet.pl
    ping 213.180.141.140
    route print
    ipconfig /all

pokaż wydruki
    1) z laptopa co ma neta
    2) z laptopa co nie ma neta
  • Poziom 10  
    Na razie ustawiłem mu na sztywno połączenie alternatywne i internet śmiga, jeszcze tylko muszę sprawdzić czy będzie działał na dhcp pod inną siecią wi-fi. Jeżeli wszystko zagra to tak to zostawię. Ale dowiem się dopiero jutro.
  • Poziom 13  
    A masz w ogóle włączone DHCP na routerze ?
  • Poziom 10  
    Mam przejście przez 2 routery. Pierwszy jest bezpośrednio podpięty pod modem DSL od niego lanem mam podpięty mój. Na moim jest dhcp, ale żeby mieć neta muszę podawać bramę z pierwszego routera.
  • Poziom 10  
    Dalej nie mogę odpowiednio skonfigurować routera. Pierwszy router ma ustawione stałe ip na internet settings a DHCP na lan settings.
    Mój ma w obydwu przypadkach ustawione DHCP. Oba są podłączone po lanie. Wiem że powinienem (chyba) w moim linsysie ustawić stałe ip na internet settings ale próby zakończyły się fiaskiem.

Pierwszy router internet settings

Static IP Settings

IP address assigned by your Service Provider 192.168 .5 .6
    Subnet Mask 255.255 .255 .248
    Service Provider Gateway Address 192.168 . 5.1

Pierwszy router lan settings
    IP Address 192. 168. 10.1
    Subnet Mask 255.255 .255 .192

The DHCP server will assign an IP address to clients on LAN.

DHCP Server Parameters
    DHCP server On
    IP Pool Start Address 192.168 .10 .2
    IP Pool End Address 192. 168.10 .30

Pytanie brzmi co ustawić u mnie w internet settings żebym przez wi-fi musiał podawać tylko hasło bez ustawień sieciowych ?