Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner TV AverMedia AVerTV Hybrid Volar HD - brak odbioru DVB-T

Tankujący Piter 28 Maj 2012 10:47 3451 6
  • #1 28 Maj 2012 10:47
    Tankujący Piter
    Poziom 9  

Zakupiłem powyższy tuner z myślą o odbiorze DVB-T na komputerze PC. Jednak po podłączeniu urządzenia nie mogłem odebrać żadnego kanału cyfrowego. Mieszkam w Gdyni około 15 km od odbiornika w Chwaszczynie. Myślałem, że problem stanowi kiepskiej jakości antena wew. dołączona do zestawu, więc kupiłem poniższą antenę zewnętrzną i dalej nic nie mogę złapać.

http://dvbsklep.pl/pl/p/Antena-DV-Z-uchwyt-do...u-do-odbioru-DVB-T-i-telewizji-analogowej/110

Dodam, że na linii do nadajnika znajduje się górka z lasem. Czy to może być powód całkowitego braku odbioru naziemnej tv cyfrowej?

0 6
  • #2 28 Maj 2012 10:59
    flisak_kf
    Poziom 11  

Cześć,

Jakie są parametry tunera? Jaki standardy dekoduje? Wklej żeby nie trzeba było "guglać".
    Czy łapie Ci ten tuner sygnał analogowy?

Pozdrawiam
    KF

0
  • #4 28 Maj 2012 11:37
    flisak_kf
    Poziom 11  

Na stronie producenta jest informacja:

"Worldwide analog TV Access, DVB-T, and FM Radio with Stereo sound"

Czy odbierasz chociaż sygnał radiowy?

0
  • #5 28 Maj 2012 11:44
    Tankujący Piter
    Poziom 9  

Radia cyfrowego także nie łapię.
    Radio FM odbieram, natomiast analogowo tylko 2 kanały w bardzo słabej jakości. Po podłączeniu anteny zewnętrznej nie zanotowałem znaczącej poprawy.

0
  • #6 28 Maj 2012 13:39
    egon42
    Poziom 37  

Kolego ta antena z linka jest tak samo kiepska jak ta z zestawu kup dobrej jakości antenę yagi i sprawdź musisz pewnie mieć dobry czysty sygnał na analogu tym bardziej że raczej te tunery pod USB mają słabej jakości głowice to sygnał musi być bardzo dobrej jakości aby tuner dziłał dobrze.

0
  • #7 03 Cze 2012 02:10
    mskaw
    Poziom 1  

Mam podobny problem. Tuner na aplikacji producenta nie odbiera DVB-T w ogóle, ale analogową tv i radio tak. Ale uwaga!: DVB-T odbiera w Windows Media Center, są wszystkie programy! Dzieje się tak na Win7. Wcześniej używałem ten tuner na WinXP i nie było problemu z aplikacją producenta.

0
  Szukaj w 5mln produktów