Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kodowanie rozmowy w telefonie GSM

28 Maj 2012 14:02 1716 7
  • Poziom 17  
    Witam
    Piszę w dosyć nietypowej sprawie - można powiedzieć że zostałem naciągnięty na tzw "oświadczenie woli" przez telefon. A jako 'przedsiębiorca' nie mogę odstąpić od umowy - takie mamy wspaniałe prawo w Polandii.
    No i teraz powoli szykuję się do konfrontacji w sądzie bo nie zamierzam im zapłacić choćbym miał z nimi walczyć całe życie.
    Co nieco kiedyś słyszałem/czytałem o kodowaniu rozmowy podczas rozmowy przez telefon GSM.
    I tak sobie myślę że przecież oni mają nagrany dźwięk w zasadzie syntetyczny :) (co innego gdyby mi przystawili dyktafon do ust na żywo) ale w tej sytuacji...
    Taki głos jak by mieć jakiś koder/dekoder to można przecież podrobić czyż nie mam racji?
    I tego zamierzam się trzymać razem z pozostałymi osobami - bo będzie to pozew zbiorowy najprawdopodobniej.
    Chciałbym poznać Wasze zdanie - ewentualnie jakiego biegłego można powołać na taką sprawę żeby poparł moją teorię?
    Pozdrawiam
    PS temat jest otwarty jeśli ktoś ma jakieś pomysły :)
  • Poziom 20  
    Głos i modulację podrobić? mało realne.
    Co to za oświadczenie woli?
  • Poziom 17  
    No wiesz dzwoni do Ciebie baran truje i truje i truje aż w końcu pada jakieś magiczne zdanie którego nie potrafię przytoczyć. I w tym całym natłoku słów jeśli powiesz "tak" jesteś skończony. Jako osoba prywatna mogę odstąpić od umowy ale jako przedsiębiorca już nie...
    Dostałem jakieś pismo że wpisali mnie do rejestru dłużników itd
    Dodzwonić się tam nie da firma mieści się gdzieś w niemcowni - jedno wielkie oszustwo a mimo to nic nie można zrobić....

Dodano po 11 [minuty]:

Ale wracając do tego głosu - oni słyszą tam po drugiej stronie komputer a nie mnie, prawda?
  • Poziom 20  
    a nie możesz się wypisać z tego rejestru przedsiębiorców?
    Tak swoją drogą to słyszą Ciebie, a to że Twój głos jest zamieniony na ciąg zer i jedynek to inna sprawa. To samo dotyczy dokumentów wysłanych faksem, nie jest to papier ale przechodząc przez faks ma wartość papieru.
  • Poziom 14  
    michallodz napisał:
    I tego zamierzam się trzymać razem z pozostałymi osobami
    Nie sądzę żeby to była skuteczna linia obrony. Konsultowałeś się z jakimś prawnikiem ?
    michallodz napisał:
    Dostałem jakieś pismo że wpisali mnie do rejestru dłużników itd
    A skąd ktoś miał Twoje dane ? Też podałeś ?
  • Poziom 17  
    No podałem choć to żadna tajemnica wystarczy zobaczyć moją pieczątkę.
  • Poziom 34  
    Proszę mnie źle nie zrozumieć, ale... Skoro te "barany" (notabene wyszkoleni marketingowcy, stosujący dość wyrafinowane metody socjotechniczne) zgoliły takiego "przedsiębiorcę" jak przysłowiowego leszcza - powinno być to dobrą nauczką dla Ciebie na przyszłość, w kwestii składania oświadczeń woli drogą elektroniczną, a telefon też do nich należy. Osobiście nie pochwalam tych metod, ostatnio nawet wręcz nachalnych ofert (ja sam i kolega też kiedyś padliśmy ofiarą takich zabiegów) - ale są przez prawo dopuszczalne.
    Aczkolwiek zakładana przez kolegę linia obrony jest absolutnie bez sensu i skazana z góry na niepowodzenie, to wg mnie należałoby się przede wszystkim skupić i zastanowić nad wykazaniem istotnych powodów nieważności takiej umowy zawartej w ten sposób - może być to trudne, skomplikowane i niestety czasami wymagające zasięgnięcia pomocy prawnej.
    Może na początek, to nieco objaśni:
    http://www.eporady24.pl/jak_rozwiazac_umowe_z..._pomylke_przez_telefon,pytania,4,47,2572.html
  • Poziom 31  
    Kurcze ja nie rozumiem po co gadacie z takimi ludzmi u mnie obowiazuje zasada ze jesli ktos dzwoni nie w sprawie komisu (tj kupna-sprzedazy naprawy dostepnosci itp) po 5 sek sie rozlaczam i NIE MA SENSU BRNAC W TAKIE ROZMOWY. Nr prywatnego nie ma za wiele osob.