Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana sprzętu car audio

28 Maj 2012 14:20 2628 3
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem posiadaczem Suzuki Ignis z bardzo słabym nagłośnieniem. Zamierzam nie co urozmaicić nagłośnienie. Cały sprzęt jest fabryczny z radiem blaupunkt na czele. Posiadam głośniki z przodu, które umieszczone są tak jakby w podszybiu, z tyłu oraz tweetery przy lusterkach. Nie zamierzam zmieniać miejsc zamontowania głośników, po prostu chcę wymienić fabryczne, i wstawić nowe w te same miejsca. Myślę, że tweetery można zostawić takie jakie są. Kolejnym problemem jest radio, które nie obsługuje MP3, płyty się zacinają podczas jazdy po dziurach. Radio jest duże, nie wiem czy istnieją takie, żeby wstawić nowe, żeby pasowało. Z racji, że będę wstawiał głośniki w fabryczne miejsca jestem ograniczony do jednego rozmiaru średnicy? chyba będzie brakowało basu, bo są to małe głośniki. Co odnośnie wzmacniacza? zależy mi na czystym dźwięku, bas też musi być ale bez przesady.

Proszę o jakieś wskazówki, propozycje. Na sprzęt przeznaczam do 1500 zł
  • Poziom 19  
    Planujesz suba? Czy ograniczasz się tylko do głośników w miejscach fabrycznych?
  • Poziom 9  
    Myślę, że tak. Głośniki fabryczne są dość małe, wymiana ich na lepsze ale w tych samych wymiarach, nie przyczyni się do znacznej poprawy głosu niskotonowego, więc jakaś mała skrzynka basowa/tuba wchodzi w grę.
  • Poziom 10  
    Rozmiar oryginalnych głośników wcale Cię nie ogranicza, można zakupić/zrobić spacer (1 lub więcej okręgów z MDF o zwiększającej się średnicy) ale przypuszczam że nie będzie to estetycznie wyglądać.Nie wiem jak w Twoim samochodzie, ale czasami oryginalne radio jest tylko przymocowane ramką, a czasami niestety ramka jest połączona z radiem. Jeżeli chcesz wstawić nowe i mocniejsze głosniki oraz subwoofer musisz zaopatrzyć się we wzmacniacz 3/5 kanałowy.O wzmacniaczach już bylo na forum, łatwo znajdziesz. Osobiście posiadam DLS CA50 (4x50W+1x150W) i gra świetnie. Co do suba to radziłbym obydowę zamkniętą z glośnikiem max 12"(30cm), np. Sony Xplod 1300W (chyba 325W RMS). Z tego co czytałem nie potrzebujesz mocy, a raczej jakości dżwięku, więc i sprzęt nie musi mieć niewiadomo ile kilo-Watów.

Napisz poprawnie tego posta.

To mnie mocno zaintrygowało rozwiniesz?

" Rozmiar oryginalnych głośników wcale Cię nie ogranicza, można zakupić/zrobić spacer (1 lub więcej okręgów z MDF o zwiększającej się średnicy) ale przypuszczam że nie będzie to estetycznie wyglądać".