Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pływak/ wskaźnik poziomu gazu w butli w koło.

28 Maj 2012 15:35 4625 2
  • Poziom 17  
    Witam was serdecznie.
    Kupiłem butlę LPG w koło po naprawdę okazyjnej cenie, niestety z jedną wadą, wskaźnik poziomu gazu. Po prostu wskazówka leży po drugiej stronie skali, nie jest luźna, a wręcz przeciwnie - pręży gdy próbóje się ją ruszyć.
    Nie wiem czy jest to do naprawy czy jednak trzeba będzie zmieniać cały wielozawór? powiem szczerze nigdy nie rozbierałem butli nawet nie wiem jak się do tego zabrać. Czy ktoś coś mi podpowie?

Pływak/ wskaźnik poziomu gazu w butli w koło.
  • Poziom 39  
    Z racji, że mamy do czynienia z atestami doradznie nieco niebezpieczne. Montaż butli do instalacji też zastrzeżony. Ale podpowiem, że wskaźnik działa na zasadzie pływaka i sprzęgła magnetycznego (jak np w liczniku wody).
  • Poziom 25  
    jak zatankujesz to powinien się podnieść, działa tak jak napisał @mczapski, wskazówka reaguje na ruchy pływaka, co do rozbierania, to nie ma tam za wiele, tylko trzeba odkręcić imbusy po obwodzie i tyle, przy ponownym składaniu, dobrze jest włożyć nową uszczelkę, jakieś 2zł u gazmena, jak bedziesz odkręcał to też trochę delikatnie bo będzie się gaz ulatniał