Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

regulacja obrotow w wentylatora 220V indukcyjny czy komutatorowy

wree 28 Maj 2012 15:42 1933 0
  • #1 28 Maj 2012 15:42
    wree
    Poziom 8  

Witam,

Kupiłem taki wentylator: Linki zostały usunięte - zgodnie z regulaminem pkt.3.1.18 [dzimi]

Ale działa za głośno, chcę mu zmniejszyć obroty przez co będzie mniej wiał oraz będzie cichszy. Czytałem na forum, pytałem w sklepach i dostaje prawie za każdym razem inną odpowiedź, że potrzebuje kupić coś innego...

Mógłby mi ktoś precyzyjnie wyjaśnić co dokładnie potrzebuję do tego wentylatora aby zmniejszyć mu obroty? Nie znam się na elektronice szukam raczej gotowego rozwiąznia. Po 3 dniach pytań i poszukiwań mam dwa typy, obydwie osoby twierdzą, że "to się nada":

1. http://sklep.avt.pl/p/pl/493713/regulator+obr...a+230v+-+zestaw+zmontowany+i+uruchomiony.html
    2.

Moderowany przez Dzimi:

J.w.

W moich zapytaniach szczególnie naciskałem na to aby samemu cyrkulatorowi nic nie dolegało, w sensie aby po podłączeniu do takiego urządzenia nie oddziaływało ono negatywnie na sam silnik wentylatora w żaden sposób. Tylko takie rozwiązanie mnie interesuje. Ktoś jeszcze proponował falownik. Jeżeli powyższe rozwiązania nie będą działać to czy ten pierwszy za 400 zł będzie ok?
    Moderowany przez Dzimi:

J.w.

Nie wiem jak sprawdzić jaki silnik jest w tym wiatraku, czy to indukcyjny czy komutatorowy, wiatrak ma średnice 45cm jest dość duży. Jak się rozpędzi na najwyższych obrotach to jakby odkurzacz w sąsiednim pokoju chodził. Wiatrak ma 3 prędkości.

Dzięki za pomoc.

0 0