Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czemu jest nagły wzrost cen laptopów?

28 Maj 2012 20:19 9919 51
  • Poziom 8  
    Witam.
    W niedalekiej przyszłości mam zamiar zakupić laptopa.
    Pierwszy notebook jaki przychodzi mi na myśl to Asus x53sv.
    Ale w ostatnim czasie jego ceny znacznie wzrosły.
    3 miesiące temu laptop Asusa kosztował 2,100zł, jeszcze niecały miesiąc temu 2250zł, a teraz ;o 2400zł!!
    Czym jest spowodowany taki wzrost cen?
    Czy mogę się spodziewać spadku tych cen w najbliższym czasie? (okres "pokomunijny")
    A może macie innego laptopa, który jest wydajnościowo podobny do Asusa.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 35  
    Raczej po komuni jak i po świętach będzie taniej.
  • Poziom 8  
    A słyszałeś o sprowadzaniu laptopów z Niemiec? Znajomy znajomego tak robi, i mówi że taki laptop to pewnie z 2000tys kosztuje. Wiem, wiem niemiecka klawiatura, ale to chyba nie jest aż taki duży problem. Co o tym myślicie?
  • Poziom 35  
    Mój tata pracuje w Niemczech i ogólnie ceny są zbliżone zależy od kursu euro. Tylko ,że tam też są wyprzedaże bardzo dobre więc można raczej tanio kupić. Gorzej z Gwarancją bo nie wiadomo czy w Polsce będą uznawać. Trzeba też uważać żeby nie kupić kradzionego laptopa.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 8  
    Też właśnie się zastanawiam, jak to jest z tymi gwarancjami..
  • Poziom 36  
    Tylko ten znajomy sprowadza z niemiec laptopy uszkodzone za ktore placi 100 - 200 zł a czasem tyle nie, naprawia metodami domowymi ( opalarka, piekarnik) i sprzedaje za tysiaca albo wiecej z "niemiecką klawiaturą" czyli w praktyce nic takiego ;)
    Przyznam, ze sam czasem kupuje takie laptopy, ale tylko pewne konkretne modele danych producentów i jak się wie co sie kupuje to, to się opłaca kupować nawet bardzo czasem.
    Reasumując - jak nie wiesz co kupić, to lepiej nie kupuj takich laptopów, bo najwiecej jest w takiej ofercie takich, z ktorych tylko matryce procek, napedy, dysk i pamięc zdemontować, bo naprawiać to normalnie strata czasu i pieniedzy.

Co do obnizenia cen - fabryki dysków niby pracuja już wszystkie i odzyskały po powodziach moce produkcyjne, a ceny nadal są 2 albo 3 razy wieksze niż sprzed powodzi. Prawda jest taka, że wzrost cen jest bardzo szybki pod byle pretekstem, natomiast w drugą stronę to tak już nie działa.
  • Poziom 8  
    Bardzo wyczerpująca wypowiedź :)
    Będę co jakiś czas przeglądał ceny laptopów. A za te 2 tygodnie, jak będzie kasa w garści to chyba jednak zdecyduję się, na kupno notebooka w polskim salonie. Jeszcze jedno znacie jakieś (tanie, rzetelne) firmy zajmujące się sprzedażą?
  • Poziom 42  
    yang32 napisał:

Tylko ten znajomy sprowadza z niemiec laptopy uszkodzone za ktore placi 100 - 200 zł a czasem tyle nie, naprawia metodami domowymi ( opalarka, piekarnik) i sprzedaje za tysiaca albo wiecej z "niemiecką klawiaturą" czyli w praktyce nic takiego :wink:
    Czyli znajomy jest zwykłym naciągaczem i oszustem, tak? Nie wykonuje napraw, a maskuje objawy i nabiera klientów.

Na cenę laptopów wpływa wiele czynników - kurs dolara, kurs euro, ceny dysków twardych, no i spekulacyjne marże sprzedawców/hurtowników.
  • Poziom 8  
    525m, to okrojona 540m (czyli nie jest najgorzej z wydajnością). Ale jak zobaczyłem temp. pracy tego laptopa... 100st.C podczas grania..
  • Poziom 36  
    daavid117 napisał:
    yang32 napisał:

Tylko ten znajomy sprowadza z niemiec laptopy uszkodzone za ktore placi 100 - 200 zł a czasem tyle nie, naprawia metodami domowymi ( opalarka, piekarnik) i sprzedaje za tysiaca albo wiecej z "niemiecką klawiaturą" czyli w praktyce nic takiego :wink:
    Czyli znajomy jest zwykłym naciągaczem i oszustem, tak? Nie wykonuje napraw, a maskuje objawy i nabiera klientów.

Na cenę laptopów wpływa wiele czynników - kurs dolara, kurs euro, ceny dysków twardych, no i spekulacyjne marże sprzedawców/hurtowników.

Takich znajomych jest pełno na Allegro i nie tylko.

Dodano po 2 [minuty]:

Piotreq1996 napisał:
    525m, to okrojona 540m (czyli nie jest najgorzej z wydajnością). Ale jak zobaczyłem temp. pracy tego laptopa... 100st.C podczas grania..

I5 ze słabą grafiką i dyskiem 5400 to sobie w buty możną włożyć, bo to jest tak, jak by pociąg zaczął ciągnąć wózek z 2 główkami kapusty, czyli coś zupełnie po nic.
  • Poziom 8  
    Lepszej karty niż GF540m w tym przedziale cenowym nie dostaniesz!!
  • Poziom 42  
    yang32 napisał:
    "Wszyscy kradną, to ja też mogę"?
  • Poziom 36  
    daavid117 napisał:
    yang32 napisał:
    "Wszyscy kradną, to ja też mogę"?

No właśnie tak nie powinno być i ja nigdzie nie pisalem, że to pochwalam.
    I nie mam znajomych co tak robią, ale trafiają do mnie tak "naprawione" laptopy, lub ktoś chce taki kupić, i jak mu odradzam, to mysli ze mam w tym jakis interes.
  • Poziom 35  
    Całkiem ciekawy. Grafika już dobra. Cena też nie zła.
  • Poziom 8  
    Tak czytam o marce Lenovo, i widzę wiele negatywnych opinii, które mówią o nieciekawym serwisie tej marki. Zawsze coś....
  • Poziom 42  
    Piotreq1996 napisał:
    Tak czytam o marce Lenovo, i widzę wiele negatywnych opinii, które mówią o nieciekawym serwisie tej marki. Zawsze coś....
    Serwis Lenovo znajduje się w Bydgoszczy. Sam serwis jest bardzo dobry - to polityka firmy wobec postępowania reklamacyjnego jest raczej "średnia".
  • Poziom 8  
    aa szkoda, gdyż wielu klientów zniechęca się takimi opiniami przeczytanymi w internecie. A laptopy całkiem ciekawe i co najważniejsze tanie!
  • Poziom 9  
    a ja ci napisze że co byś nie kupił to zależy na co trafisz ,bo grfiki po 2006 roku padają jak muchy, to dlatego ze cyna jest gorszej jakości podyktowane ekologią,
    HP , Dell, Acer, na pierwszym miejscu w awaryjności,

ASUStek, emachines, VBI to dobre marki , i pamietaj ,że co 3 miesiące należy dmuchac spreżonym powietrzem wyloty z radiatora !!!

kup sobie coś co 10 godzin moze na baterii pracować, ma HDMI i FIDI bo to przysły standard po bluetooth, camera mikrofon, skoro juz nowy kupujesz...

w niemczech taniej bo vat niższy,

a jak chcesz na prawde tanio kupić to poszukaj węgry rumunia, tam jest tanio.
    w polsce elektronika jest i bedzie zawsze droższa od niemieckiego rynku ,podatki,
    i małe ilość sprzedazy a brak obrotów kompensuje sie droższymi marżami,

ja jeszcze żadnego sprzetu w polsce nie kupiłem bo co bym nie widział to 5 modeli do tyłu starsze od zachodnich sklepów i droższe niż te modele w polsce, które są jeszcze do dostania na zachodzie.

Natomiast jesli kupujesz laptopa z myslą że ci sie zepsuje i na to liczysz to oczywiście kup w polsce z gwarancją bo to juz nie ma wiekszego sensu jaki to model bedzie.

dodam jescze toshibe ma 3d bez okulatów i LG też ma 3D ale na pasywnej technologi,

fajne jak ci sie uda z usb3.0 kompatybilne do 2.0 kupić,

a jak chcesz grac w gry na laptopie to zapomnij nie tedy droga,
    polecam PS3 slim albo xboxa

laptop do gier to ca najwyżej na NK w flasha hehe
  • Poziom 42  
    cpcpcp napisał:
    kup sobie coś co 10 godzin moze na baterii pracować,
    I jeszcze ma 17,3 matrycę, GT640m i i7 QM na pokładzie :).
    cpcpcp napisał:
    ja jeszcze żadnego sprzetu w polsce nie kupiłem bo co bym nie widział to 5 modeli do tyłu starsze od zachodnich sklepów
    Proszę o dowód. Sprzęt u nas w kraju ma premierę wręcz w tym samym momencie kiedy w Europie zachodniej. Takie bzdury nie na tym forum.
    cpcpcp napisał:
    Natomiast jesli kupujesz laptopa z myslą że ci sie zepsuje i na to liczysz to oczywiście kup w polsce z gwarancją bo to juz nie ma wiekszego sensu jaki to model bedzie.
    Taak, bo te przeznaczone na rynek polski są jakieś "inne". Kolego widzę, że nia masz pojęcia o czym mówisz.
  • Poziom 35  
    Laptopy po 2006 nie mają gorszej cyny. Tylko po 2006 roku zastosowano cynę zamiast ołowiu.
  • Poziom 9  
    dokładnie sie z toba zgadzam, a twoje słowa dokładnie potwierdzają to co napisałem,
    cyna bez ołowiu ,
    premiery modeli droższy VAT i droższe marże, hehe no tak ja nie zarabiam w zł to moge jeszcze doliczyć kurs przewalutowania.

a co do awaryjności to na własnej skórze to miałem dell mi padła grafika , hp 2 sztuki , dv 6 ,dv 9 , acer tez grafika,

i napisz to koledze które bedzie zbierał pieniądze z komuni jeden jedyny raz z życiu że jak mu grafika padnie to tylko wymiana płyty głównej na gwarancji go ratuje,

a tobie żeczę żeby ci dzień pa gwarancji coś sie popsuło to zrozumiesz ten ból,

utraty danych, bo na 3 kzł to ja sobie moge w tydzień zarobić i to mnie akurat nie boli , a ciebie?
  • Poziom 35  
    Ale zobacz ja też mam hp dv6 i dedyk 8600gt z cyną i moja super się trzyma, mam go trzy lata . A tu masz zdjęcie na jakich zegarach grafika działa bez najmniejszego problemu http://www.techpowerup.com/gpuz/45arm/ . Kręcił bym dalej ale skala się skończyła.
  • Poziom 9  
    do davida 117 pisałem sory,

ja też mam swojego starego wysłużonego asusteka A6km z 2006 roku i jeszcze mnie nigdy nie zawiódł , przeżył 5 nowszych laptopów,
    ramy mu dołożyłem na 2GB nagrywarke, nawet go carbonem 3M obłożyłem z nudów,

a do wszystkich pisze żeby pamiętaki o czyszczeniu radiarorów w laptopach co ok 3 miesiące jak w łużku na kolanach pracuje to nawet częściej,

10 godzin pracy baterii to jest standard i przy okazji energooszczedność co sie wiąże z obniżeniem wydzielanego ciepła, pomyliłem literki chodziło mi o WIDI (WIFI direct , i2 i5 i7 to pierwszy wprowadził.
  • Poziom 42  
    okokpopo1 napisał:
    Tylko po 2006 roku zastosowano cynę zamiast ołowiu.
    Co to w ogóle za bzdury?! Lutowano ołowiem?!
    cpcpcp napisał:
    a co do awaryjności to na własnej skórze to miałem dell mi padła grafika , hp 2 sztuki , dv 6 ,dv 9 , acer tez grafika,
    Przegrzane lub w przypadku DV6 i 9 wadliwe. Dzisiaj już mało który model trafia się wadliwy.

Co mają dane do "padu" grafiki?

Nadal nie podałeś dowodu na to, że laptopy sprzedawane w Polsce są gorszej jakości niż takie same sprzedawane za granicą. Dla twej informacji zarówno w ACER, jak i w ASUS, Dell, HP montowane są w 90% elementy tego samego producenta - Foxconn.
  • Poziom 9  
    Idż sie bawić lutownicą i piecem do grzania padów rób to z 5 godzin , mi przynajmniej płąca za wymiane płyty 400zł za godzine po przeliczeniu, dla pracownika 1h, i wciskaj dalej te używane płyty co je do polski wysyłam,
    jak mnie proszą serwisy od używek.

ta apropo jakości o której ty napisałeś ja nie.

ja pisałem o cenach i VAT , marżach,

wejdź na np porównywarke cen , price runner lub ebay lub cenowarka.de i zobaczysz , dobrze wiesz ,ze ani w polsce ani wniemczech czy na węgrzech czy rumuni tego nie produkują.

apropo jakości to dobrze wiesz że a6km np taki jak mój w polsce mają słabsze chłodzienia niż np angliki,

Dodano po 12 [minuty]:

Apropo utraty danych,
    do padu (zepsucia się grafiki) to mnie zaskoczyłeś
    i tu zwracam honor,

domyślam sie że w polsce jak padnie grafika to sie tłumaczy klientowi w servisie ,
    by włożył palce w USB i odczytał dane albo od razu robił za ekran przez USB?

wiesz na zachodzie to my troche jesteśmy zacofani bo musimy grzecznie przeprosić klienta za taką sytuacje, przenieść dane do laptopa zastępczego i
    grzecznie zapytać kiedy klient bedzie miał chęć na odebranie sprzętu
    po naprawie.

Że ja na to wcześniej nie wpadłem ,że wystarczy palce w USB wsadzić.