Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaczący ping oraz okresowe przerywanie internetu

28 Maj 2012 20:21 1861 6
  • Poziom 5  
    Witam. Około 2 tygodnie temu pojawił się problem z internetem, a mianowicie internet zaczął dostawać króciutkich skoków opóźnienia (przy pingowaniu dowolnej strony pokazuje, że opóźnienie zazwyczaj mieści się w przedziale 30-60 ms, skoki zazwyczaj do od 150 ms aż do upłynięcia limitu czasu żądania). Również co jakiś czas (około co dwie-trzy godziny, nie jest to regularne) internet zaczyna dostawać strasznych lagów (200-500 ms) na kilkanaście minut, lub do zresetowania routera. Internet to radiówka (zanim ktoś powie że takie drobne opóźnienia wynikają z tego faktu - jeszcze 2 tygodnie temu ta radiówka chodziła bardzo dobrze, zero skoków opóźnienia), model routera przy antenie nie wiem jak sprawdzić, a router stojący w domu służący do rozdzielania na trzy komputery to TP-link TL-WRG543G. Do routera jestem podpięty kablem. Problemy ze strony dostawcy powiedzmy że odpadają, ponieważ zapewniał że u niego wszystko w porządku. Bardzo proszę o pomoc jako że ten problem staje się już bardzo uciążliwy.
  • flexghzflexghz
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Skoro pomaga restart routera to w nim jest problem.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 5  
    Dodam jeszcze że gdy zażądam nowy adres ip przez stronę konfiguracyjną routera (bez resetowania routera) opóźnienia także się uspokajają. A poprzednia odpowiedź jest dość mało satysfakcjonująca.
  • Poziom 5  
    Nikt nie jest w stanie pomóc? Mogę opisać problem dokładniej jak trzeba.
  • Poziom 5  
    Wielkie dzięki za pomoc
  • Moderator - Sieci, Internet
    Co się dzieje jak jesteś podłączony bezpośrednio do routera od dostawcy?
  • Użytkownik usunął konto