Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LAguna 1 lpg BINGO-M przełącznik od S-4, S-6

woia1602 28 Maj 2012 21:13 9194 9
  • #1 28 Maj 2012 21:13
    woia1602
    Poziom 15  

witam
    Dziś odebrałem auto od gazownika. Założyłem skromną instalację Bingo M i mam zwykły smutny przełącznik.
    Wcześniej miałem BRC gdzie miałem wskaźnik stanu gazu. Zauważyłem że Bingo S-4 ma stan gazu wskazywany diodami.
    Więc pytanie czy do mojej instalacji bingo-m da się założyć przełącznik od bingo s-4, s-6 z takim wskaźnikiem?

0 9
  • #2 03 Cze 2012 17:13
    mickemaster
    Poziom 27  

Zmiana samego przełącznika nic nie da, musisz jeszcze wyposażyć butlę w czujnik ilości gazu a nie czujnik rezerwy.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 03 Cze 2012 20:25
    woia1602
    Poziom 15  

a komputer czy coś co steruje poda dalej sygnał?? Wystarczy wstawienie czujnika na butli i przełącznika??
    A da się coś samemu zrobić?? Wstawić ten czujnik i jakieś ledy zmajstrować i wstawić??

0
  • #4 03 Cze 2012 20:51
    mickemaster
    Poziom 27  

Tu są schematy, gdybyś miał po ręką przełącznik do wersji S to mógłbyś wyemulować sygnał jakimś rezystorem, wtedy byłoby wiadomo czy sterownik M może tym kabelkiem wysterować diodki. Gdyby tak było wystarczyłby zakup czujnika, który kosztuje ok. 25 zł. Jak to nie wypali to wstaw czujnik i dorób linijkę LED.

0
  • #5 03 Cze 2012 21:59
    ociz
    Moderator Samochody

woia1602 napisał:
    Więc pytanie czy do mojej instalacji bingo-m da się założyć przełącznik od bingo s-4, s-6 z takim wskaźnikiem?

Nie. Przełącznik od Bingo S współpracuje tylko z tym sterownikiem i żadnym innym.

0
  • #6 04 Cze 2012 06:23
    woia1602
    Poziom 15  

może od razu zacznę od paska led bo chyba nie będę mieszać w nowej instalacji.
    [tu był link do AC WPG-2]
    Rozumiem, że wystarczy to coś kupić? I co dalej?? Ile ledów potrzebuje? Czy wchodzi w grę także rezerwa? Jakie parametry ma mieć led?

Regulamin 3.1.18 Link usunąłem [ociz]

0
  • #7 04 Cze 2012 10:13
    ociz
    Moderator Samochody

Lepiej się sprawdzają z czujnikiem halla czyli np WPGH.
    Jak chcesz sam robić linijkę LED to wygogluj np LM3914.

0
  • #8 04 Cze 2012 13:15
    woia1602
    Poziom 15  

Takich zdolności to niestety raczej nie mam jak lutowanie elektroniki:( Raczej LED'y z kablem połączyć umiem. Czytałem o tym WPGH i jest tam wzmianka, że 0V to pusty i 5V to max. Więc czy mogę np. Dać zwykły woltomierz pod ten czujnik i będzie pokazywać coś? Ewentualnie prośba do kogoś z forum czy umie takie coś zrobić i przesłać gotowe? Zamówiłbym ten czujnik i coś zrobić z tego. Gazownik powiedział, że nic mi nie zrobi bo nie ma czasu na zabawę.
    LM3914 to tylko takie coś potrzeba do zrobienia wskaźnika LED? Jakieś dokładniejszy opis co kupić i jaki koszt tej zabawy będzie? Reasumując skoro mam się bawić to chciałbym 8 zielonych ledów i 9 czerwona z rezerwą. Trzeba się nauczyć w końcu robić takie rzeczy. Ale mam nadzieje, że będziecie mieć cierpliwość do takiego laika jak ja:)

0
  • #9 04 Cze 2012 14:56
    ociz
    Moderator Samochody

Jak poszukasz na allegro LM3914 to będzie gotowa płytka którą można do tego wykorzystać.

1
  • #10 04 Cze 2012 16:43
    woia1602
    Poziom 15  

Zestaw do samodzielnego montażu. Moduł wskaźnika wysterowania wersja mono do wzmacniaczy lub przedwzmacniaczy mocy, zbudowane w oparciu o popularne i lubiane układy z serii LM3914, LM3915 lub LM3916. Zestaw wymaga zasilania napięciem stałym od 9V do 20V.
    Zestaw do o samodzielnego montażu, zawiera komplet elementów, płytkę i dokumentację.
    Wymiary płytki 35 x 82 mm
    Zdjęcia przedstawia układ po zmontowaniu.

Czyli takie coś mogę kupić i co dalej?? Rezerwa da się ustawić na czerwonym?

Koleś dał PDF z opisem tej płytki

0
  Szukaj w 5mln produktów