Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV do 3000 i tv online

lukas_B 28 Maj 2012 22:29 1210 1
  • #1 28 Maj 2012 22:29
    lukas_B
    Poziom 1  

Witam,

Za tydzień się przeprowadzam i uznałem, że trzeba pójść z duchem czasu i wydorośleć, i przestawić się z oglądania wszystkiego na kompa na telewizor. No więc chcę sobie złożyć coś w rodzaju kina domowego: tv + system audio. Tv muszę kupić, wzmacniacz i kolumny mam nadzieję zrobić samemu, jeśli czas pozwoli.
    A więc TV:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15m2 - prostokąt 5x3m, tv będzie na mniejszej ścianie
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - tylko na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - raczej wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? - duże okno (2.6m długości) na ścianie po lewej patrząc od tv, okno wychodzi na północny-wschód
    7. Jaki masz obecnie telewizor? - nie mam
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - 1. jest 3D, 2. brak 3D, 3. możliwość podpięcia internetu, 4. brak możliwości podpięcia internetu
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - TV online, filmy z USB i kompa
    10 .Jakie urządzenia?
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - 4
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - wszystko jedno
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - ja sport i typu discovery, żona reality show i filmy ;)
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - zależy od ceny tv z taką opcją
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - nie
    16. Preferencje co do marki? - brak
    17. Preferencje co do wielkości? - 50 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - reality show ;)
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? ja wieczorami, żona w dzień
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 3000zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? - tak wszystko jedno

To tak to mniej więcej wygląda. Nigdy nie miałem TV i szczerze powiem, nie czułem jego braku. Ale jak już coś kupić to takiego, żeby było fajne.

Jaki wg Was rozmiar TV będzie odpowiedni do takiego pokoju? Myślałem o 42 calach ale po przeczytaniu kilku postów zmieniłem zdanie na 50 cali.

Jak wyglada temat okularów do 3D?

No i ten internet. Mieszkam w Austrii, kablówka mnie nie interesuje. Raczej wykupie sobie dostęp do tv online. I pytanie moje brzmi - czy tv może być wyposażony w coś co umożliwi mi wejście na stronę tv, zalogowanie się i oglądanie jej? Podczas remontu mieszkania nie pomyślałem o zostawieniu kanałów na kable i żeby teraz podłączyć komp z tv musiałbym w 3 ścianach dziury robić i ciągnąć 20m kabla...

Pozdrawiam!

Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME