Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szlif cylindra w kosiarce z silnikiem Tecumseh Vantage 35 ?

donpassatos 29 May 2012 00:00 11412 2
    donpassatos
    Level 11  
    Kupiłem zdekompletowaną kosiarkę z 2003 r. na złomie, bo dobrze wyglądał silniki Tecumseh. Był problem z odpaleniem, ale jak pochodziła z minutę to zaczęła ostro kopcić. Więc rozebrałem głowicę silnika i taki mam widok – jak na fotkach.
    W cylindrze bruzdy nie wyczuwa się nawet minimalnej, tylko ta strona od zaworów trochę nierówna. Kolega mi powiedział, że te „wżery” świadczą o tym, że silnik się zacierał – czy to prawda?
    Mam pytanie czy warto dalej w nią inwestować (wymiana pierścieni, szlifowanie ręczne cylindra) czy lepiej nie tracić czasu i pieniędzy? A jednego i drugiego mi trochę brakuje i słaby ze mnie amator mechanik. A to ma być zapasowy silnik. Sprawną kosiarkę już mam :-). Pozdrawiam.

Szlif cylindra w kosiarce z silnikiem Tecumseh Vantage 35 ? Szlif cylindra w kosiarce z silnikiem Tecumseh Vantage 35 ?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    donpassatos
    Level 11  
    Osprzęt, gaźnik, lawetę kosiarki itp. wykorzystałem do innego starego Tecumseh-a z 1981r., który jeszcze całkiem dobrze chodzi. Te silniki są tak skonstruowane aby jednak się wypracowały i były oddane na złom. Mimo wszystko w jednych rękach pracują długie lata. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.