Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer stacjonarny, bądź laptop do diablo3.

29 Maj 2012 00:20 3311 20
  • Poziom 7  
    Witam,
    na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż jestem totalnym laikiem, przejrzałem forum zanim postanowiłem założyć własny temat z tego względu, że nie udało mi się uzyskać optymalnego rozwiązania mojego problemu. Otóż mam zamiar rozpocząć grę w d3, prawdopodobnie w lipcu, więc mam około miesiąca na znalezienie adekwatnej maszyny. W tym momencie dysponuję laptopem z którego jestem zadowolony i na tę chwilę wystarcza mi do moich codziennych zadań (cad i ogólno pojęta rozrywka), ponadto posiadam monitor - wydaję mi się, że wystarczający, więc zakup stacjonarnego komputera nie powinien wygenerować dodatkowych kosztów. Czysto teoretycznie powinienem zainteresować się właśnie stacjonarnym komputerem, jednakże nie jestem do końca przekonany, czy warto sprowadzać kolejny "grat" do domu, który będzie służył raczej tylko w jednym celu, gdyż inne pozycje mnie nie interesują i raczej w najbliższym czasie ten stan rzeczy się nie zmieni, czy też zmienić laptopa. Reasumując interesuję mnie zakup (komputera stacjonarnego/laptopa) na którym będzie można optymalnie odtworzyć d3. Nie potrzebuję sprzętu, który będzie nadal sobie radził z najnowszymi wydaniami za rok, dwa, czy trzy. Proszę w związku z tym o zaproponowanie zestawu stacjonarnego, bądź laptopa który poradzi sobie z tym zadaniem. Rozważam zakup tego pierwszego w przypadku znacznie atrakcyjniejszej ceny.

Pozdrawiam

e: Zapomniałbym - oczywiście z góry dziękuję za zainteresowanie i pomoc.
  • Poziom 7  
    Dziękuję za odpowiedź, jednak prosiłbym o podanie konkretnych przykładów; zestawów, czy też modeli laptopów, które spełnią te wymagania. Kwota nie stanowi problemu, a przy takiej różnicy to - około 1 tys. to skłaniać się raczej będę ku laptopowi.

Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Do komfortowego grania w D3 jak i ogólnie jako podstawowy komputer to będzie dobre takie coś
    http://www.morele.net/inventory/info/jUMhNZ/
    Masz zaznaczony montaż. Po wpisaniu w pole kod promocyjny tego

O6A2MVKEK1

Koszt montażu zmieni Ci się na 1 złoty a koszt wysyłki na 0 ;)
    Także zawsze jakaś oszczędność :)
  • Poziom 32  
    Nie ma co przesadzac. Diablo III nie jest wymagajaca gra i jesli bardziej pasowalby Ci laptop w tym przypadku mozna pokusic sie wlasnie o niego. Wystarczy Ci spokojnie jakikolwiek notebook z procesorem i5 i grafika GT540. Bez problemu powinienies znalezc cos do 2500zl.
    Producent nie ma jakiegos wiekszego znaczenia - jesli masz wieksze fundusze mozesz pokusic sie ew o della ze wzgledu na jego bardzo dobry serwis gwarancyjny.
  • Poziom 21  
    haker - nie doradzaj della - my mamy jako firmowe i cały czas jest problem z serwisem - w jednym lapku wymieniali płytę, pamięci, procesor i cały czas jest problem... zaproponowali, że możemy sobie kupić nowego lapka bo problem pojawia się tylko czasami i nie umieją go zdiagnozować / powielić...

Bierz takiego laptopa, który ma lepsze parametry i dłuższą gwarancją w danym budżecie.
  • Poziom 17  
    ivorpl napisał:
    haker - nie doradzaj della - my mamy jako firmowe i cały czas jest problem z serwisem - w jednym lapku wymieniali płytę, pamięci, procesor i cały czas jest problem... zaproponowali, że możemy sobie kupić nowego lapka bo problem pojawia się tylko czasami i nie umieją go zdiagnozować / powielić...

Bierz takiego laptopa, który ma lepsze parametry i dłuższą gwarancją w danym budżecie.

A jaka to seria? W firmie, w której pracowałem, praktycznie wszystkie delle latitude miały takie jazdy w przeciwieństwie do alienware czy xps.
  • Poziom 7  
    Dziękuję za kolejne informację. A co sądzicie o tym, a propos i5 i gt540 http://www.morele.net/laptop-asus-x53sv-sx887v-446794/#div5 ? Jeżeli ma być to laptop to na pewno nie większy niż 15', szczerze to nawet wolałbym jakąś 13, czy 14, gdyż jak zaznaczyłem wcześniej posiadam monitor z którego również korzystam, a zyskam nieco większą mobilność.

Co do marki to nie mam uprzedzeń, miałem styczność w większym, bądź mniejszym styczność w sumie z prawie wszystkimi producentami i również wyklarował mi się pogląd jak ktoś wspomniał, że lepiej wziąć laptopa o lepszej konfiguracji w porównywalnej cenie, aniżeli bardziej renomowanej firmy. Być może dlatego, że z żadnym tak naprawdę nie miałem problemów.

W sklepie morele.net dostrzegłem ciekawą opcję - dot. wskazania laptopów z daną kartą graficzną, jednakże ze względu na ich mnogość musiałbym poświęcić zbyt dużo czasu na zapoznanie się ze wszystkimi, a moje wnioski i tak mogłyby być zgubne, więc może ktoś byłby w stanie podać te, którymi warto się zainteresować oprócz wcześniej wspomnianej gt540 oraz jak mniemam AMD Radeon HD 6850M, która znajduję się w Acerze.
  • Poziom 7  
    O, właśnie o coś takiego mi chodziło, dziękuję.

Po zapoznaniu się z powyższymi informacji stwierdziłem, że najprawdopodobniej kupię : http://www.x-kom.pl/p/73307-notebook-laptop-15,6-msi-gt683-686xpl-i5-2430m-8gb-500-dvd-rw-7hp64x.html. Co sądzicie? Szkoda, że za system dodatkowo trzeba dopłacić. W tej cenie jest chyba dość bezkonkurencyjny, gdyby nie ten kontrowersyjny design, eh.

Żeby mieć pełen obraz, jeżeli ktoś ma chwilę czasu to poproszę o złożenie zestawu stacjonarnego cechującego się podobnymi parametrami.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    Wybierałem właśnie pod kątem karty graficznej, biorąc pod uwagę wyniki osiągane przez tego laptopa w testach d3. Chciałbym móc się cieszyć rozgrywką, a nie się denerwować. Z tego co się rozejrzałem to w okolicach 4000 zł, raczej inni producenci nie mogą konkurować, a z drugiej strony większy wydatek w celu pogrania w jeden tytuł, który może nie przypaść do gustu wydaję mi się przesadą. Choć z tego co widzę, to nie powinienem się zawieść. Obecnego laptopa oddałbym ojcu, więc niby kolejny plus, gdyż jego już powoli chyba chciałby spocząć. Jednakże cały czas po głowie chodzi mi stacjonarna opcja. Tym bardziej, jeżeli nawet porównywalny zestaw ma być wydajniejszy. Sam nie wiem, co z tym zrobić.
  • Poziom 35  
    To odpowiedz sobie gdzie najczęściej używasz komputera.. Jeśli chodzisz z nim wszędzie to bierz laptopa a jeśli nie a mobilność potrzebna Ci tylko po to aby wyjść z laptopem do kibelka to kup stacjonarny ;)
  • Poziom 32  
    ivorpl napisał:

Jakas bzdura, albo nie umiecie o swoje dochodzić. Firmówki z Della są traktowane bardzo, bardzo poważnie. W przypadku klienta indywidualnego może trochę inaczej ale na firmę? Mój Dell XT po 6 czy 7 naprawach został wymieniony na XT3.

Jeśli ktoś powiedziałby mi z Della, że mam sobie kupić nowego laptopa to powiedziałbym, że im założę sprawę o niedotrzymanie warunków gwarancji.
    Jednak przez cały ten okres byłem traktowany naprawdę super.

Moją wadą była niedziałająca raz na 1000 uruchomień warstwa dotykowa - 9 razy została wymieniona tylko na moje słowo. Zdiagnozować? Od kiedy Dell cokolwiek diagnozuje? Przyjeżdża serwisant i wymienia zaleconą część. Po kilku naprawach dzwoni się do Della, mówi, że robią sobie jaja i rząda nowego sprzetu, który sie otrzymuje. Jak ktoś o swoje nie umie dochodzić to czemu mają dawać?

Zresztą wystarczy popytać - nigdy złego słowa na serwis Della nie usłyszałem.
    Możliwe, że trafiłeś na jakiegoś idiotę na linii, ale to jakiś wyjątek.

Jeśli ktoś ma fundusze tj. te 5-10% więcej, zawsze będę doradzać dopłacenie do Della ze względu na jego serwis NBD na miejscu u klienta. Jeśli ktoś chce się pieprzyć z wysyłaniem i traceniem 2 tygodni na naprawy - jego sprawa.

wyrobekj napisał:

Co do karty GTX 560 to jej odpowiednikiem PC-towym jest przedział w środku pomiędzy HD 6950 i HD 6870. Karty w komputerach stacjonarnych są z natury o wiele wydajniejsze nawet jeżeli istnieje ich odpowiednik mobilny.

Wprowadzanie w błąd.

Hd6950 i HD6870 to dość wydajne karty pecetowe. GTX560 to średnia/średnio-wysoka karta do laptopa. Jej wydajność jest dwa razy mniejsza niz HD6950. Oczywiście +-. Oczywiście też nie znaczy to, że jest słaba ale do wymienionych wyżej brakuje jej dużo.

Nie rozumiem, też kupowania laptopa z taką kartą i stwierdzania, że inni producenci takich parametrów w tej cenie nie zaproponują. Diablo III tak jak npisałem wymagającym tytułem nie jest i zdecydowanie wolałbym dopłacić / zrezygnować z tej karty na rzecz ciut słabszej w celu kupna laptopa od sensowniejszego producenta niż MSI (może noname to nie jest ale .. przy tej cenie, dopłaciłbym do czegoś sesnowniejszego).
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    Co do samego serwisu, gwarancji - rozumiem, że to rzecz istotna, jednakże kupowanie sprzętu wręcz z pewnością, że on Ci się popsuję jest dla mnie niepojęte. Nie wiem w jak dużej firmie/korporacji pracujesz, jednakże w swoim życiu spotkałem się z zupełnie innym podejściem do kilka, który użytkuję 1-2 sztuki, które zmienia jak musi i nie jest związany w żaden sposób z producentem, a podmiotu, który użytkuję ich choćby kilkanaście i zmienia regularnie co rok-dwa potrzebując wydajnego sprzętu, wrzucając wszystko w koszta. Moim zdaniem nie ma potrzeby demonizować serwisu innych producentów, albo gloryfikować della. Każdy swoje chwali dopóki nie wystąpi poważniejszy problem, kiedy to zaczyna wieszać psy.

Co do samego meritum sprawy to poniekąd otworzyliście mi oczy i powoli zaczyna wychodzić na to, że desktop przy ok. dwa razy niższej cenie (do 1500-2000zł) będzie prawdopodobnie dwa razy wydajniejszy, więc opłacalność można kalkulować na czterokrotność, przy wyborze producenta laptopów dość wątpliwego jak się okazało.

Swój zestaw w takim razie początkowo chciałbym oprzeć o jakieś 1300-1500zł, bo zawsze wychodzi drożej z tego co zauważyłem, tak do tych maksymalnie 2 tysięcy. Zestawy przykładowe, w tej niższej strefie cenowej opierają się o podzespoły używane, wolałbym jednak, żeby to był nowy komplet zmontowany w sklepie. Czy ten podany wcześniej w temacie http://www.morele.net/inventory/info/jUMhNZ jest dobry? Może udałoby się zbić te kilkaset złotych wymieniając coś, tak do 1800zł?
  • Poziom 35  
    O montażu Ci mówiłem wyżej co zrobić. Oczywiście można zbić tak do 1800 złotych zmieniając CPU na Intel Pentium G840 albo GPU na coś pokroju HD6770 ale skoro byłeś gotowy dać 2X tyle za laptopa to ja bym tego nie robił ;)
  • Poziom 7  
    Rozumiem, chcę po prostu kupić sprzęt jak najbardziej optymalny jakość / cena.
    Może z drugiej strony warto dołożyć te 300 zł? na lepszy procesor, czy kartę? Dużo osób poleca i5, czy już na tę chwilę na d3 wystarczy?
  • Poziom 32  
    Na D3 wystarczy lepszy C2D i HD4850, o COREi nie wspominajac.
  • Poziom 1  
    Witajcie mam super komputer uzywany przez 1 miesiac teraz pracuje za granica na busach( wiec wiecej mnie niema jest na gwarancji i przeznaczony dla ludzi ktorzy nie lubia gratów badz zamulaczy kupywałem go składajac czesci z wyszej półki wydałem troche w niego ale oddam całego z
    monitorem led noc 19 dla gracza 60000:1( dosyc rozbudowana opcja)
    myszke art laserowa 3800dpi klawiature multimedialna m4tech , głosniki creative 2+1 )Świetny dzwiek)
    procesor AMD X4 FX-4100 3.6 Ghz ( do 5 tys mozna krecic nie robiłem tego bo on tego nei potrzebuje )
    płyta głowa gigabyte ga-970A-D3 AMD 970
    nagrywarka 22 samsung dvd
    pamiec 2 razy 4GB Kingston HyperX 4gb 1600mz dd3
    Karta Grafiki RAdeon HD6850 1gb Gddr5 1200mhz (opja podkrecenia)
    zasilacz atx tracens radix v 550W
    kontakt
    gg 4142916
    tel 726 120 673

Cena to 2000zł ale oczywiscie moge ponegocjować ale z głowa min to 1800 nie liczac wysyłki chyba ze odbiór osobisty baterfiled 3 czy nfs the run chodziły na maxa bez problemu to samo np z diablo 3 i to z bytecznym uzyciem procesora czy ramu