Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Audio] Jaki program do ocieplania dźwięku

dan1112 29 Maj 2012 06:57 4359 25
  • #1 29 Maj 2012 06:57
    dan1112
    Poziom 12  

Witam, czy jest jakiś program do ocieplania dźwięku bo kupiłem Pioneer A-221 i uważam że dźwięk jest troszkę płaski, czym to poprawić?? Chciałbym aby była możliwość poprawy "na żywo". Mam "DFX Audio Ehancement", czy się nada do Winampa??

Pozdrawiam

0 25
  • Pomocny post
    #3 29 Maj 2012 08:48
    263573
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 29 Maj 2012 09:18
    dan1112
    Poziom 12  

@korrus666 - "DFX Audio Enhacer" sprawdzałem i jakoś ten program mnie nie przekonuje

@melenop - Pisałem już przecież - Winamp, jednak nie ma dobrej jakości dźwięku...

Co byście polecili zamiast Winampa?? Może Aimp, Foobar?

BTW. Jaka integra?

Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #5 29 Maj 2012 09:20
    263573
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #6 29 Maj 2012 09:26
    korrus666
    Poziom 40  

Znaczenie ma cały system, a zatem jak wspomniał kolega melenop, jaką masz kartę dźwiękową i jeszcze kolumny głośnikowe. Poza tym jeśli słuchasz mp3 to cudów się nie spodziewaj jakiegokolwiek odtwarzacza byś nie użył. Jeszcze te 320kb/s się do czegoś nadają ale jak są 128 to nie da się tego słuchać.

0
  • Pomocny post
    #7 29 Maj 2012 09:44
    rochóń
    Poziom 14  

dan1112 napisał:
    o byście polecili zamiast Winampa?? Może Aimp, Foobar?
    Przecież to wszystko gra tak samo :lol:
    dan1112 napisał:
    BTW. Jaka integra?
    Zintegrowana karta dźwiękowa.
    korrus666 napisał:
    Poza tym jeśli słuchasz mp3 to cudów się nie spodziewaj jakiegokolwiek odtwarzacza byś nie użył.
    Bzdura. Rozumiem żę Twoja kolekcja to tylko wav-y :lol:
    korrus666 napisał:
    Jeszcze te 320kb/s się do czegoś nadają ale jak są 128 to nie da się tego słuchać.
    160kbps jest już wystarczająco dobre.

Najważniejsze elementy to w tej kolejności:
    1. ZESTAW GŁOŚNIKOWY
    2. WZMACNIACZ*
    3. Jakość plików
    4. Pomieszczenie
    5. KARTA DŹWIĘKOWA*
    6. Odtwarzacz programowy*

* - każdy ma wpływ na charakterystykę dźwięku i uwypukla lub tłumi różne pasma. Po to stworzono equalizery (te 3 je zazwyczaj zawierają) żeby sobie dźwięk dopasować.

DFX Audio Ehancement - jak ktoś używa takich rzeczy to wystarczy mu i jakość plików mp3 na poziomie 128kbps i to już ze sporym zapasem :lol:

0
  • #8 29 Maj 2012 09:54
    dan1112
    Poziom 12  

Moja karta dźwiękowa jest zintegrowana.
    Opinie o Foobarze są lepsze, użyję więc go.
    Wzmacniacz to Pioneer A-221.
    Kolumny są wątpliwej jakości (niemiecki, z częściami z Chin).

Dodano po 2 [minuty]:

Chciałbym trochę lepszą średnicę

0
  • Pomocny post
    #9 29 Maj 2012 10:17
    263573
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #10 29 Maj 2012 10:19
    korrus666
    Poziom 40  

rochóń napisał:

korrus666 napisał:
    Poza tym jeśli słuchasz mp3 to cudów się nie spodziewaj jakiegokolwiek odtwarzacza byś nie użył.
    Bzdura. Rozumiem żę Twoja kolekcja to tylko wav-y :lol:
    korrus666 napisał:
    Jeszcze te 320kb/s się do czegoś nadają ale jak są 128 to nie da się tego słuchać.
    160kbps jest już wystarczająco dobre.
    DFX Audio Ehancement - jak ktoś używa takich rzeczy to wystarczy mu i jakość plików mp3 na poziomie 128kbps i to już ze sporym zapasem :lol:

Nie tylko wav-y bo mam mp3 ale zdecydowanie wolę posłuchać muzyki z płyty CD. I to co napisałem nie jest bzdurą. Z mp3 nie uzyskasz za pomocą żadnych cudownych programów tego co było przed kompresja. Nie ma takiej możliwości. Różne odtwarzacze mogą co najwyżej za pomocą wtyczek, korektorów i tym podobnych zmieniać dźwięk ale nie mogą go polepszyć.

Jak już pisałem mp3 o kompresji 128 kbps słuchać się nie da chyba że tak jak autor tematu używa się głośników samochodowych to mu i odtwarzacz za 10 tyś PLN nie pomoże i dźwięk będzie podły.

Wracając do tematu. Wymiana kolumn głośnikowych przyniesie wymierne efekty. A jak już kolega będzie miał porządne kolumny to sam się przekona jaka jest różnica między mp3 a CD.

0
  • #11 29 Maj 2012 10:59
    dan1112
    Poziom 12  

To pozostaje tylko dozbierać na kolumny, a więc jakie mogłby być dobre do tego wzmacniacza, możliwie tanie?

(Pytam się tutaj aby nie zakładać nowego tematu)

0
  • Pomocny post
    #12 29 Maj 2012 11:58
    korrus666
    Poziom 40  

Tanie to znaczy za ile dokładnie? Ja np jakiś czas temu kupiłem Elac elt7 za 350 zł i chcąc osiągnąć taką jakość i kupując nowe kolumny musiałbym pewnie z 1500-2000 zł wydać. Warto więc poszukać czegoś starszego ale jeszcze ciągle dobrze grającego. Napisz jaki budżet to się coś doradzi.

0
  • #13 29 Maj 2012 12:25
    dan1112
    Poziom 12  

Jak narazie to planuje wydać 200zł ale chyba nawet 350 dałoby radę z kołować.

0
  • #15 29 Maj 2012 16:40
    dan1112
    Poziom 12  

Muzyka jest różna, kolumny mają stać w moim pokoju (3x4 lub 4x4, o ile się nie mylę, więc starczy).
    Nrazie niestety kasy nie mam ;P

0
  • #16 13 Cze 2012 14:57
    jurek.adam
    Poziom 43  

Karta z wysoką jakością dźwięku, dobre głośniki, Foobar i problem z programową korekcją przestaje istnieć. Wtedy mamy naturalne piękne brzmienie. Muzyki słucha we flac albo w najgorszym razie w mp3 240/320 kbps, jeśli ktoś nie słyszy różnicy pomiędzy tymi formatami, a mp3 128 kbps, to nie ma sensu inwestować w sprzęt.

0
  • #17 13 Cze 2012 19:46
    dan1112
    Poziom 12  

jurek.adam napisał:
    Karta z wysoką jakością dźwięku, dobre głośniki, Foobar i problem z programową korekcją przestaje istnieć
    Wiem, to mi już kilku osób polecało. ;)
    U mnie problem są głośniki i karta dźwiękowa, Foobar`a posiadam.

jurek.adam napisał:
    Muzyki słucha we flac albo w najgorszym razie w mp3 240/320 kbps,

A co złego jest w 128 kbps?

0
  • Pomocny post
    #18 13 Cze 2012 19:50
    jurek.adam
    Poziom 43  

Kol. korrus666 już w zasadzie wyczerpał temat. Mam podobne zdanie, muzyki nie poprawia się efektami programowymi tylko odpowiedniej jakości sprzętem. Nic nie mam do mp3 320 kbps oprócz tego, że ponad to preferuję flac i czysty, naturalny dźwięk beż żadnych "zniekształczaczy". Jak ktoś ma kształcony słuch muzyczny, to rozróżnia takie rzeczy. Rozumiem, że nie każdy musi, stąd mamy takich "melomanów" jak ten wyżej broniący mp3 128-160 kbps.

PS. Nic do Ciebie nie mam, ale może przeanalizuj swoje posty zamiast wytykać innym nieistniejące błędy.

0
  • #19 13 Cze 2012 21:57
    dan1112
    Poziom 12  

Flac mówisz?
    Dobrą jakość dźwięku ten format posiada?

Dodano po 1 [minuty]:

Doczytałem że to format bezstratnej jakości.
    Czyli dla mnie wystarczy aż nadto. :D

0
  • Pomocny post
    #20 13 Cze 2012 22:02
    jurek.adam
    Poziom 43  

Pobierz sobie jakiś utwór w mp3 oraz flac i porównaj jakość. Ale dopiero wtedy jak będziesz miał dobry sprzęt, bo teraz to ma raczej średni sens. Ja słyszę wyraźną różnicę, ale mam dobry wzmacniacz, głośniki i kartę "audiofilską".

Kiedy puszczam znajomym muzykę, to nawet tacy, którym słoń nadepnął na ucho słyszą, że "jakoś to wyjątkowo dobrze gra" i też by tak chcieli u siebie.

0
  • #21 13 Cze 2012 22:02
    dan1112
    Poziom 12  

jurek.adam napisał:
    mamy takich "melomanów" jak ten wyżej broniący mp3 128-160 kbps.

Ja pytałem się tylko co złego jest w 128 kbps.
    Teraz już wiem że jakość tego jest gorsza niż np. 320 kbps.

jurek.adam napisał:
    Nic do Ciebie nie mam, ale może przeanalizuj swoje posty zamiast wytykać innym nieistniejące błędy.

Przepraszam nie jestem znawcą w tym temacie.

0
  • Pomocny post
    #22 13 Cze 2012 22:03
    jurek.adam
    Poziom 43  

dan1112 napisał:
    jurek.adam napisał:
    mamy takich "melomanów" jak ten wyżej broniący mp3 128-160 kbps.
    Znów o mnie mówisz.
    Miałem na myśli post rochóńia.

0
  • #23 13 Cze 2012 22:05
    dan1112
    Poziom 12  

jurek.adam napisał:
    słyszą, że "jakoś to wyjątkowo dobrze gra" i też by tak chcieli u siebie
    No to super

Czyli jednak muszę kupić lepsze głośniki.
    Posiadam laptopa z integrą, więc muszę też kupić nowy komputer z kartą na PCI express np. sound blaster.
    Użyć wtyczki do Foobara Asio4All, dla ominięcia windows`owego resamplowania.
    Wzmacniacz zostanie narazie ten co jest (Pioneer A-221).

Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #24 13 Cze 2012 22:06
    jurek.adam
    Poziom 43  

Kolego, ani się chwalę, czy żalę, po prostu chciałem Ci jakoś pomóc ogarnąć temat, bo sam w nim siedzę wiele lat i widzę, że masz te same dylematy co ja na początku.

0
  • #25 13 Cze 2012 22:10
    dan1112
    Poziom 12  

Dziękuję wszystkim za pomoc w ogarnięciu tematu.
    Na razie zostaje przy tym co mam, nic nie zmieniam.

Pozdrawiam,
    Dan1112.

0
  • #26 25 Maj 2013 10:58
    dan1112
    Poziom 12  

Witam wszystkich

Po dłuższej przerwie postanawiam odpisać.
    Spokojnie troszeczkę wydoroślałem, zmieniłem się.
    Przepraszam za moje wypowiedzi typu "Do mnie mówisz??", byłem nie wychowanym małolatem. Postanowiłem się poprawić.

Chciałbym przeprosić tych, których uraziłem (m.in, Jurek.adam, korrus666).
    A także moderatorów nie będę wymieniał bo uraziłem znaczną większość :cry: swoimi głupimi postami, co więcej nic nie wnoszącymi (powtarzałem kilkakrotnie te same pytania, nie używałem "Szukaj").

Co do tematu:
    Wymieniłem głośniki, odtwarzacz, kable.

Stare głośniki zamieniłem na Audion BM-08 (z allegro, od użytkownika "matka666").
    Sam nie wiedziałem czego chce z głośnikami, okazało się że melomanem narazie nie jestem. :D
    Głośniki wystarczyły do mojego pokoju, jakość też jest przyzwoita (jak za 131 zł z przesyłką). Napędzam je wzmacniaczem Pioneer a-221.

Winampa zmieniłem na Foobar`a, jakość była znakomita.
    Odtwaracz nie wprowadzał korekcji, czynił dźwięk naturalnym.
    Dodatkowo zainstalowałem Asio4All dla ominięcia regulatora z Windowsa.
    Poprawiłem tym samym jakość.

Kable idące do głośników zastosowałem grubsze, sygnałowy kupiłem nowy z allegro
    zamiast używać kabla samoróbki (przedłużona końcówka Jacka z głośników Creative).

A jako pierwszą czynność zmieniłem pliki dźwiękowe.
    Ściągając muzykę z Zapiska.pl (w 64 kbps) zostałem obrzydzony koszmarnym dźwiękiem.
    Od teraz muzykę ściągam w 320bps, ewentualnie 196/250 kbps.
    Programowo w Foobarze mam zmniejszone basy, tak samo w ustawieniach karty dźwiękowe (Realtek).

Wrażenia odsłuchowe są znakomite, wszyscy wypowiadający się w tym temacie mieli rację. Dziękuję za pomoc :D

Konfiguracja sprzętu:
    Głośniki - Audion BM-08
    Wzmacniacz - Pioneer A-221
    Odtwarzacz - Foobar z zainstalowana wtyczką Asio4All.
    Laptop - Acer Extensa 5220
    Karta dźwiękowa - Realtek High Definition Audio, sterownik w wersji 5.10.0.5423, kodek audio ALC268.
    Kabel sygnałowy - chiński za 13 zł, z allegro
    Kabel głośnikowy - kabel sieciowy, taki jak np. od przedłużaczy

Aby osiągnąć jeszcze lepsze efekty postanowiłem że kupię sobie nowy komputer(ale nie teraz, narazie jest dobrze), z osobną kartą dźwiękową z zasilaczem polecanych marek np. OCZ, Fortron.

Pozdrawiam,
    Dan1112.

0
  Szukaj w 5mln produktów