Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S3 - smartphone z ekranem 4,8", 4x1,4 GHz, HSPA+ w sprzedaży

pseven 29 Maj 2012 11:38 16861 32
  • Samsung Galaxy S3 - smartphone z ekranem 4,8", 4x1,4 GHz, HSPA+ w sprzedażyDo sprzedaży w 28 krajach świata trafił nowy model telefonu komórkowego typu smartphone należący do linii produktów Galaxy oznaczony symbolem S3 - bezpośredni następca, uznanego przez wielu recenzentów za najlepszy smartphone w historii, modelu Galaxy S2.

Konstrukcja Galaxy S3 oparta została o wyposażony w pojemnościową nakładkę dotykową ekran Super AMOLED o przekątnej 4,8 cala i natywnej rozdzielczości 1280 x 720 pikseli.

Telefon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android w wersji 4.0.

Sercem urządzenia jest układ Samsung Exynos integrujący w sobie taktowany częstotliwością 1,4 GHz czterordzeniowy procesor główny.

Telefon posiada do dyspozycji 1 GB pamięci RAM i 16/32 lub 64 GB pamięci Flash.

Galaxy S3 wyposażony został w zestaw interfejsów komunikacyjnych, takich jak: Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0, moduł A-GPS, moduł NFC, port microUSB 2.0, slot kart microSD oraz modem HSPA+ i/lub LTE.

Aparat umożliwia wykonywanie fotografii w rozdzielczości 8 Mpix oraz rejestrację obrazów ruchomych w rozdzielczości 1080p.

Urządzenie zamknięte zostało w obudowie o wymiarach około: 136 x 70,6 x 8,6 mm i waży 133 gramy wraz z akumulatorem o pojemności 2100 mAh. Dla porównania wymiary Apple iPhone 4S, w którego konstrukcji wykorzystano ekran o przekątnej 3,5” wynoszą: 115,2 x 58,6 x 9,3 mm przy wadze 140 gramów, a opartego o ekran o przekątnej 4,3” Samsung Galaxy S2: 125,3 x 66,1 x 8,5 mm przy wadze 116 gramów.

Sugerowana cena detaliczna modelu Galaxy S3 poza ofertą abonamentową w brytyjskim oddziale Amazon wynosi 499 funtów brytyjskich (około 2700 zł). W Polsce zamówienia przedpremierowe na model Galaxy S3 prawdopodobnie jako pierwszy uruchomił operator Play, u którego telefon nabyć można poza ofertą abonamentową za 3019 zł lub przy podpisaniu umowy na świadczenie usług za kwotę od 229 do 2089 zł.

Do końca czerwca 2012 roku telefon dostępny być ma w ofercie 296 operatorów w 145 krajach świata.

Źródło:
    http://www.gsmarena.com/galaxy_s_iii_released_in_28_countries_around_the_world-news-4307.php

• #2 29 Maj 2012 17:41
    logos2000
    Poziom 21  

Samsung idzie ostro na wojnę z iPhone5...

Jednak nie pojmuje tych fanatyków, którzy wydają 1500 zł i więcej za telefon, w imię czego? szpanu?..

Warto również dodać, iż telefon będzie posiadał baterię 2100 mAh oraz prócz GPS obsługę rosyjskiego GLONASS.

• #3 29 Maj 2012 17:46
    Trzyzet
    Poziom 18  

w dwóch słowach: Kupa smartphone'a.

Nie wiem po co ludziom tyle mocy obliczeniowej w telefonie... Poza tym mi i tak brakuje fizycznej klawiatury.

• #4 29 Maj 2012 18:17
    mobor
    Poziom 22  

Bawia mnie te ANdroidy :)

Mój "stary" iP4S wytrzymał mi bez ładowania (ok 15 min rozmów w sumie) 12 dni
    Dłużej niż twierdzi producent (200 godz)

I taka platforma jest wg mnie optymalna dla telefonu

• #5 29 Maj 2012 19:13
    ADI-mistrzu
    Poziom 30  

mobor napisał:
    Bawia mnie te ANdroidy :)

Mój "stary" iP4S wytrzymał mi bez ładowania (ok 15 min rozmów w sumie) 12 dni
    Dłużej niż twierdzi producent (200 godz)

I taka platforma jest wg mnie optymalna dla telefonu

No patrz, znajomy tez ma 4S i mu trzyma 4/5 dni góra przy normalnym użytkowaniu, czyli żadne gry, nie słucha muzyki itd. czasem tylko do neta zajrzy, jakieś telefony no i SMSy na normalnym poziomie.

Za to mój z androidem (I5700) trzyma niecałe 7dni przy podobnym użytkowaniu (bez neta), a cały czas w trybie czuwania to pewnie i 2tyg by pociągnął.

Więc niema czym się chwalić.

Wracając do tematu, to już po prostu wyścig cyferek, czyj telefon będzie cieńszy i mocniejszy, a czy to potrzebne.... a kogo to obchodzi? To produkt, to ma się sprzedać.
    Ja czekam na telefon wielkości (i mocy) mojego I5700 ze sprzętową klawiaturą QWERTY i AMOLED, więcej nie potrzeba.

• #6 29 Maj 2012 19:40
    zulwiczek
    Poziom 12  

Spinacie sie jak plandeka na Żuku...
    "Po co tyle mocy" ?? A po co Ci moc w komputerze??
    To że jesteście Fanboyami Gejfona nie znaczy że kazdy ma zostać na jednym poziomie technicznym..
    Taki smart nie jest do szpanu, a przynajmniej nie tylko do tego, ja na przykład lubie takie nowoczesne gadżety, Takie małe pudełeczko, a taka moc, coś w tym jest :P
    No ale ilu człowieków tyle opini
    pozdro :)

• #7 29 Maj 2012 20:41
    ADI-mistrzu
    Poziom 30  

zulwiczek napisał:
    ... lubie takie nowoczesne gadżety, Takie małe pudełeczko, a taka moc, coś w tym jest :P
    ...

Mieć coś tylko dlatego że ma moc.
    - "A ja mam słoik z moczem żubra"
    - "I co z nim zrobisz?"
    - "'A nic, będę mieć"

Coś w podobie.

Co do tematu, to bateria i tak pewnie większa od elektroniki wewnątrz, bo zrobić tak cienki telefon to już sztuka, strach że się złamie.

• #8 29 Maj 2012 20:49
    229071
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 29 Maj 2012 20:50
    MADXMAD
    Poziom 1  

Piszecie że zbędne bajery i wyścig cyferek. Są osoby, którzy potrafią wykorzystać , choć częściowo możliwości tego telefonu. Sam osobiście do momentu gdy zacząłem używać Desire HTC, miałem Nokie. W momencie przejścia na HTC mam o wiele więcej możliwości i wykorzystuję tak w pracy jak i w szkole. Takie telefony umożliwiają rozwój technologiczny, a że dostały też przy okazji kilka dodatkowych bajerów... to tylko chwalić.

• #10 29 Maj 2012 20:56
    zulwiczek
    Poziom 12  

ADI-mistrzu napisał:
    zulwiczek napisał:
    ... lubie takie nowoczesne gadżety, Takie małe pudełeczko, a taka moc, coś w tym jest :P
    ...

Mieć coś tylko dlatego że ma moc.
    - "A ja mam słoik z moczem żubra"

No skoro kręci Cie mocz żubra :P
    Tylko co Ty możesz tym moczem zrobić? zdjęcie, nagrać film, pograć w jakąs gre?
    Więc nie porównuj Czegoś kompletnie bezużytecznego do nowoczesnego smartphona bo to nie był dobry przykład. Poza tym Zaspokojenie swojego Ego też jest potrzebą, a człowiek dąży do zaspokajania potrzeb. :P
    To zalatuje filozofią więc już sie zamykam :P

• #11 29 Maj 2012 21:34
    RitterX
    Poziom 36  

Na początek mała złośliwość... Nie tak dawno oglądałem film w którym niepoślednią rolę odegrał "iCośtam" jako komputer sterujący machiną zagłady, były tam także szczepionki aryzujące i dużo równie "klimatycznego" humoru. Czyli jak widać można jak się chce z tych cudeniek zrobić wszystko.
    Te 4 rdzenie to nie w kij dmuchał... Z czego 3 przez wiekszą część cyklu życia telefonu będą znajdowały się w uśpieniu. No ale to piękonie brzmi 4x1.4 zupełnie jak napęd na cztery koła :-D . Może ma się z tym kojarzyć?! Kto wie?!
    Wyświetlacz 4,8" 1280x720 to także pięknie brzmi ale z punktu widzenia funkcjonalności już nie koniecznie. No chyba, że będą dokładali gratis lupę do oglądania szczegółów.
    Mógłbym w tej chwili rozpalić do białości dyskusję, który system jest lepszy w Samsungu czy "iCzymśtam" albo, który sklep ma więcej aplikacji tylko po co?! Nie sprowadzajmy poziomu do gimnazjum.
    No i jeszcze kwestia ceny... No właśnie! Nie uważacie, że produkty obu firm nie są kierowane ani do ludzi z dużym majątkiem ani tych zupełnie bez majątku? "Targetem" są ci, którzy chcą "zaistnieć" w myśl zasady "zastaw się a postaw się". Tym, którzy uważają, że osoby naprawde majętne muszą same dłubać w telefonie by w ten sposób "wycisnąć więcej kaski" napiszę tak: LITOŚCI!!! Ci ludzie są majętni bo dłubią za nich inni. Tych, których na tego typu ekstrawagancje-telefony nie stać, czyli większość populacji globu, po prostu ich nie kupują. Tych, których stać lub tak uważają, że ich stać, można podzielić znowu na dwie grupy. Jedni są na tyle poukładani umysłowo, że skoro mogą mieć w cenie jednego tego typu telefonu solidnego małego notebooka o ekranie 10"...12" i przyzwoity telefon, zadowolą się taką właśnie opcją. Tym, którym ciąży 10" laptp napiszę by się nie kompromitowali!
    No i jest jeszcze grupa "nieuleczalnych", ktorzy wezmą telefon w taryfie na 3 lata, by dać się obdzierać ze skóry jak niewolnik w tym czasie przez operatora. I będą jeszcze zadowoleni z "darmowych minut" :-D. Operator zedrze za to z nich za transfer tak więc sobie raczej nie "pożeglują" w internecie pisząc e-maile niczym sms-y. No i jeszcze jest przecież "w promocji" dostęp do "sklepów" rzeczonych producentów, którzy ciachnęli "nieuleczalnego" w momencie podpisywania umowy z operatorem a na dokładkę ciachną go za zakup w sklepie. Bo przecież skoro jest możliwość zakupu to dlaczego nie kupić, żeby pokazać jakim się jest "nowoczesnym"? Wynika z tego, że ciężkie jest życie "nieuleczalnych" a producenci i operatorzy są wobec nich bezlitośni.

• #12 29 Maj 2012 21:52
    Trzyzet
    Poziom 18  

Rozdzielczość jest zwiększana po to, żeby nie był potrzebny antyaliasing.

• #13 29 Maj 2012 23:00
    RitterX
    Poziom 36  

Antyaliasing powiadasz. W rzeczy samej podniesienie rozdzielczości poprawia wygląd krzywizn jednak... . Kompresja stratna np. jpg/mpg sama z siebie powoduje "kafelkowanie". Druga sprawa to rozdzielczość kątowa wzroku. Przy tak małym ekranie nie jesteśmy w stanie zauważyć "schodków" nie dlatego, że rozdzieczość jest taka dobra tylko dlatego, że nasz wzrok jest tak niedoskonały. Poza tym nikt raczej na 4.8" wyświetlaczu nie będzie pracował z jakimś cad/cam-em?!

• #14 29 Maj 2012 23:11
    ADI-mistrzu
    Poziom 30  

Po za tym te 720p to raczej na pewno interpolowane.
    Ja ten telefon widzę w jednej opcji... jako mały, oszczędny serwer, w tym by mi się bardzo podobał, gdyby tylko nie cena...

Po za tym co do ludzkiej "nieuleczalności", zawsze podziwiam ludzi którzy kupią tableta (wszystko jedno jakiej firmy, chodź większość to 'i') i się cieszą. Po pewnym czasie widzę ich w budynku gdzie korzystają z niego z podłączoną sprzętową klawiaturą i jacy zadowoleni:
    - "Patrz jaki świetny jest tablet! można podłączyć klawiaturę i pisać jak na mini laptopie!"
    Czyli za 2.5tys mamy sprzęt mniej funkcjonalny od netbooka za 800zł a zajmuje tyle samo miejsca :D

Good deal :spoko:
    Tylko dla kogo....

• #15 29 Maj 2012 23:44
    gbd.reg
    Poziom 20  

Na swoim desire Z wykonuję dużo rzeczy, które normalnie mogę wykonać na komputerze, ale nie mam w danym momencie komputera dostępnego, np w pociągu. Do oglądania filmów może się nie nadaje, ale całkiem dobrze mi się na nim wprowadza jakieś poprawki w kodzie, edytuje bazę danych do projektu, czy nawet przegląda specjalistyczne fora w poszukiwaniu potrzebnych do pracy materiałów. Średnio co 2 tygodnie odbywam 4,5h podróż pociągiem, dzięki telefonowi tego czasu nie marnuję, bo mogę lżejsze aspekty pracy wykonać na telefonie. Jednym taki telefon, się przyda, inni kupią go tylko dla szpanu, inni będą zachwalać produkt innej marki, a jeszcze inni hejtować, że to przerost wszystkiego nad wszystkim i stara nokia 3310 jest od tego dużo lepsza. Kwestia potrzeb...

Ekran 4,8 cala już jest trochę niepraktyczny, jeśli chcemy używać tego telefonu jako telefonu. Ciężko zmieścić go w kieszeni (już mój 3,7 cala jest trochę duży i w niektórych kieszeniach się nie mieści), ale jeśli ktoś używa telefonu do czegoś więcej i ma kieszeń odpowiednią, żeby go schować (albo torebkę, cokolwiek) to na pewno będzie mu ten telefon dobrze służył.

• #16 30 Maj 2012 07:35
    agrafek
    Poziom 17  

RitterX napisał:
    Poza tym nikt raczej na 4.8" wyświetlaczu nie będzie pracował z jakimś cad/cam-em?!

Umm :-P CAD sam w sobie nie ale dobrze przegląda się projekty z Inventor-a. Dodatkowo PDF 3D słabo działają na jednojajowcach :-) I wyśmiej ale dodatkowo poza pracą Galaxy SII przydaje się jako świetnej jakości kamera na wakacje. Schowaj zwykłą kamerę do kieszeni a dodatkowo odbierz/wyślij z niej wideo, zdjęcia lub mail ;-) A odnośnie praktyczności jako telefonu... bez problemu a tym bardziej ze słuchawką BT.

Jak ktoś będzie na siłę szukał problemu to zawsze go znajdzie.

ADI-mistrzu napisał:
    ...zawsze podziwiam ludzi którzy kupią tableta...

Widzisz, "podziwiasz" nieodpowiednich ludzi. Ja podziwiam ludzi którzy nie potrafią z tego korzystać i tych którzy marudzą na sprzęt którego nigdy nie posiadali. Ale spokojnie, rozumiem Ciebie w końcu pielęgnujesz Polską tradycję. A pisanie dlaczego właśnie tablet czasami jest lepszy od notebooka nie ma sensu ponieważ do niektórych ludzi nigdy to nie dotrze. Tak samo jak do niektórych nie dociera że ziemia jest okrągła.

• #17 30 Maj 2012 08:22
    ADI-mistrzu
    Poziom 30  

agrafek napisał:
    ...Tak samo jak do niektórych nie dociera że ziemia jest okrągła.

Ziemia nie jest okrągła tylko eliptyczna :D

Dobra, kończym to, wracamy do tematu o telefonie.
    Z ekranem się zgodzę, nie wiem po co coraz większy, ciężko to potem przenosić.
    Może i dobrym posunięciem był ten Galaxy Note, większy ekran wygodniejszy do pracy, ale nie na tyle duży (jak tablet) aby było go ciężko przenosić.
    Wydaje mi się że te 3.2/3.5' to jednak max jak dla telefonu by był wygodny.

• #18 30 Maj 2012 12:04
    Trzyzet
    Poziom 18  

@RitterX chodziło mi raczej o gry. Antyaliasing bardzo obciąża GPU i wyeliminowanie go pozwoli robić gry z "lepszą" grafiką (ilość wierzchołków).

Co do wielkości ekranu to bardzo ciężko się przyzwyczaić do mniejszego później. Mam N95-2, który ma 2.8' przy 240x320. Jak chciałem zadzwonić potem z SE kolegi o tej samej rozdzielczości tylko 2,2' to już miałem problem : d Musiałem mieć nos w wyświetlaczu.

• #19 30 Maj 2012 12:36
    rafbid
    Poziom 32  

Jak patrze na telefon to jest za duży jak już wspomniane było wcześniej i wydaje mi się że jest za cienki musiał był często sprawdzać czy go nie zgubiłem bo raczej bym go nie czuł w kieszeni. Teraz mogę powiedzieć że ja w laptopie mam tylko 2x1,6GHz :|

• #20 30 Maj 2012 15:12
    RitterX
    Poziom 36  

agrafek napisał:
    RitterX napisał:
    Poza tym nikt raczej na 4.8" wyświetlaczu nie będzie pracował z jakimś cad/cam-em?!

Umm :-P CAD sam w sobie nie ale dobrze przegląda się projekty z Inventor-a. Dodatkowo PDF 3D słabo działają na jednojajowcach :-) I wyśmiej ale dodatkowo poza pracą Galaxy SII przydaje się jako świetnej jakości kamera na wakacje. Schowaj zwykłą kamerę do kieszeni a dodatkowo odbierz/wyślij z niej wideo, zdjęcia lub mail ;-) A odnośnie praktyczności jako telefonu... bez problemu a tym bardziej ze słuchawką BT.

Jak ktoś będzie na siłę szukał problemu to zawsze go znajdzie.
    ...

Od przeglądania projektów z Inventora bardziej lubię przeglądać zdjęcia ładnych dziewczyn. Wiem to takie staroświeckie ale mnie kręci :-D . Jeszcze się taki aparat fotograficzny wbudowany w telefon narodził co by miał dobrą jasność, małe zniekształcenia i odpowiednią ogniskową. Może i producenci telefonów zachwalają jakość aparatów w telefonach nie mniej jak porównamy fotografie zrobione tym czymś i aparatem z dobra optyką to będziemy wiedzieli jaka jest różnica.
    Video z kamery można przesłać kabelkiem do komputera/małego laptopa. Nie spędzam urlopu jako korespondent wojenny na terenie ogarniętego amokiem zabijania. Nie jestem użytkownikiem FB dlatego nie muszę się z nikim dzielić natychmiast i wszystkim co zobaczę i doznam. Dlatego tydzień w tą tydzień w tamtą nie robi różnicy. No może oglądającym?! W tym czasie widząc braki na zrobionych zdjęciach na dużym 12" wyświetlaczu poprawię je stosownie programem do obróbki zdjęć. Tak wiem, używałem tego w telefonie i twierdzę, że jest to tylko namiastka. Powiększanie fotografii po kawałku na małym ekranie i poprawki wcale nie są takie skuteczne gdyż całość na tym traci.

Trzyzet napisał:
    @RitterX chodziło mi raczej o gry. Antyaliasing bardzo obciąża GPU i wyeliminowanie go pozwoli robić gry z "lepszą" grafiką (ilość wierzchołków).

Co do wielkości ekranu to bardzo ciężko się przyzwyczaić do mniejszego później. Mam N95-2, który ma 2.8' przy 240x320. Jak chciałem zadzwonić potem z SE kolegi o tej samej rozdzielczości tylko 2,2' to już miałem problem : d Musiałem mieć nos w wyświetlaczu.

Podejrzewam, że masz nie tyle problem z mniejszym wyświetlaczem co ze wzrokiem i to nie jest złośliwość. Zaś gry po za czymś prostym graficznie np. szachami, tetris, hangman, pkerem na małym wyświetlaczu to hodowanie sobie poważnej wady wzroku.

• #21 30 Maj 2012 18:24
    ks2006
    Poziom 7  

Oj tam. Ja miałem kilka smartphonów (Spica, BB9360, N97, itp) używałem też Samsunga 8300, C3050, E250, kilka pomniejszych modeli sagema, nokii itp. Im starszy telefon (mniejszy ekran, bez neta, i innych badziewii) tym lepiej. Zawsze klawiatura pełna lub 12 klawiszowa, zawsze napisałem sms "na ślepo" 90% skuteczności, batera 800-1000 mAh starcza na używanie telefonu 4-5 dni (Spica bez neta 1 max 2 dni bez neta) Na Samsungu 8300 obejrzałem 3 filmy i miałem spokojnie dużo czasu aby naładować telefon. Kolega przeżył SI, SII i po filmie domagał się baterii. Net nie jest potrzebny, Facebookomania ogarneła wszystkich i jak 16 latek nie ma zasięgu 3G czuje się bezradny.

Co do SIII wodotrysk, aplikacje adnroida są głównie skonstruowane na wysyłaniu czegoś do serwera i po przetworzeniiu wracają na telefon więc po co wydajność. Do gier?? Procesor RISC i po sprawie. NVIDIA pokazuje że Tegra3 potrafi uwydatnic moc ale na tablecie.

• #22 30 Maj 2012 18:25
    Trzyzet
    Poziom 18  

Tak, mam wadę wzroku ale jestem krótkowzroczny :)

Poza tym telefon (Nokię) trzymam gdzieś z metr od siebie, zaraz przy kieszeni spodni, czasem jakiś emulator GBA czy NESa ale to minimum 0.5m odległości od oczu (nie używam powiększania na pełny ekran ponieważ nie ma skalowania tylko poszerza obraz do krawędzi).

• #23 30 Maj 2012 21:21
    marek-zarzycki
    Poziom 27  

Moja opinia jest taka, że SGS2 był najlepszym smartfonem Samsunga na wiele lat. Wyprodukowali ten telefon aby ugruntować sobie pozycję na rynku telefonów, co się im udało.
    Natomiast nowa "3" nie jest ani rewolucyjna ani nawet wyjątkowa. To po prostu tak smartfon jakich wiele na rynku, który szybko się zestarzeje. Konkurencja goni i robi równie ciekawe telefony, jak np. HTC One X.

• #24 30 Maj 2012 22:01
    agrafek
    Poziom 17  

RitterX napisał:
    jak porównamy fotografie zrobione tym czymś i aparatem z dobra optyką to będziemy wiedzieli jaka jest różnica.

Ale po diabła robisz porównanie aparatu telefonu do lustrzanki czy lepszego kompaktu z wymienną optyką ? Zapakujesz taki aparat i kamerę do kieszeni... Nie sądzę. Będziesz tłukł się z 10kg dodatkowych zabawek. No chyba że mając na myśli aparat z dobrą optyką wspominasz kompakt, ale to trochę śmiechu wartę. I wiem że wszystkowiedzącym trudno czasami zrozumieć ale to że ktoś chce mieć możliwość uploadu filmów nie znaczy że jest użytkownikiem FB. Po prostu chce mieć taką możliwość i już. Tak samo jak dostęp do dokumentów z chmury... Jest to wygodne. A niektórzy poza oglądaniem zdjęć pracują :-)

RitterX napisał:
    W tym czasie widząc braki na zrobionych zdjęciach na dużym 12" wyświetlaczu poprawię je stosownie programem do obróbki zdjęć.

Możesz podać link do galerii ? Bo aż ciekaw jestem co Ty chcesz tak twardo poprawiać :-) Chyba nie zdjęcia z wakacji ?

• #25 31 Maj 2012 00:37
    RitterX
    Poziom 36  

agrafek napisał:
    RitterX napisał:
    jak porównamy fotografie zrobione tym czymś i aparatem z dobra optyką to będziemy wiedzieli jaka jest różnica.

Ale po diabła robisz porównanie aparatu telefonu do lustrzanki czy lepszego kompaktu z wymienną optyką ? Zapakujesz taki aparat i kamerę do kieszeni... Nie sądzę. Będziesz tłukł się z 10kg dodatkowych zabawek. No chyba że mając na myśli aparat z dobrą optyką wspominasz kompakt, ale to trochę śmiechu wartę. I wiem że wszystkowiedzącym trudno czasami zrozumieć ale to że ktoś chce mieć możliwość uploadu filmów nie znaczy że jest użytkownikiem FB. Po prostu chce mieć taką możliwość i już. Tak samo jak dostęp do dokumentów z chmury... Jest to wygodne. A niektórzy poza oglądaniem zdjęć pracują :-)

RitterX napisał:
    W tym czasie widząc braki na zrobionych zdjęciach na dużym 12" wyświetlaczu poprawię je stosownie programem do obróbki zdjęć.

Możesz podać link do galerii ? Bo aż ciekaw jestem co Ty chcesz tak twardo poprawiać :-) Chyba nie zdjęcia z wakacji ?

Nie wiem jakich lustrzanek używasz? Nawet te z metalowym korpusem, których używam są, przynajmniej dla mnie, pomijalnie lekkie. Jak najbardziej pakuję aparat do kieszeni i to nawet na "tułaczkę". Lepszy kompakt z powiększeniem optycznym x5 i dobrą optyką także nie jest niczym niezwykłym.
    "Chmura" jest bardzo wygodna, równie wygodna jak rozpoznawanie mowy transmitowanej z telefonów przez serwery Apple i równie bezpieczna.
    Co do poprawiania to myślę, że powinieneś zapoznać się z efektem aberracji optyki aparatu w telefonie. Zrób fotografię a potem ją wywołaj na papierze o wymiarze dłuższego boku min. 24cm. Wtedy będziesz wiedział co jest wart ten aparat?

• #26 31 Maj 2012 00:54
    Trzyzet
    Poziom 18  

Ja tam wiem ile jest wart ten aparat :/ Szkoda że SE nie ulepsza już aparatów w telefonach. K850 miał świetny. Lepszego w telefonie chyba nie będzie...

• #27 31 Maj 2012 15:58
    skaktus
    Poziom 37  

Trzyzet napisał:
    Ja tam wiem ile jest wart ten aparat :/ Szkoda że SE nie ulepsza już aparatów w telefonach. K850 miał świetny. Lepszego w telefonie chyba nie będzie...

Jeśli K850i miał świetny to ty nie widziałeś C905... W tym porównaniu K850i był tragiczny.

A co do samsunga - teraz to mamy wyścig na rdzenie, moc, ram, tak jak kiedyś komputery w czasach Pentium I. Najgorsze jest to że nie optymalizują oprogramowania pod względem potrzeby na zasoby, tylko zwiększają prędkości sprzętu, zbytnio się nie zastanawiając nad poborem prądu i tym, że akumulator to nie studnia bez dna. Do tego oprogramowanie jest coraz bardziej zasobożerne a wcale tak być nie musi.

• #28 31 Maj 2012 16:05
    krakarak
    Poziom 39  

Tylko 4.8" cala ? E, to stanowczo zbyt mało ! Ja czekam na telefon / smartfon z ekranem min. 17" ! Wreszcie nie będzie kłopotów z noszeniem w wypchanej kieszeni, zarzucę go na plecy ( z opcją przerzucenia na brzuch na czas pisania sms ) i ręce mam wolne. Na dwóch giętkich wysięgnikach będą mikrofon oraz głośnik. Na taki lux-telefon czekam.

• #29 31 Maj 2012 17:53
    Trzyzet
    Poziom 18  

Widziałem zdjęcia zrobione C905 ale C905 miał zupełnie inny typ matrycy (EXMOR bodajże).

• #30 31 Maj 2012 21:37
    marek-zarzycki
    Poziom 27  

krakarak napisał:
    Tylko 4.8" cala ? E, to stanowczo zbyt mało ! Ja czekam na telefon / smartfon z ekranem min. 17" ! Wreszcie nie będzie kłopotów z noszeniem w wypchanej kieszeni, zarzucę go na plecy ( z opcją przerzucenia na brzuch na czas pisania sms ) i ręce mam wolne. Na dwóch giętkich wysięgnikach będą mikrofon oraz głośnik. Na taki lux-telefon czekam.

A ja czekam na telefon, którego przedni panel będzie w całości wyświetlaczem telefon będzie miał grubość najwyżej 5mm. Taki telefon powinien się pojawić w ciągu najbliższych 5 lat.