Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć dekoder + stary modulator + telewizor

mlykopolska 29 Maj 2012 12:09 3813 7
  • #1 29 Maj 2012 12:09
    mlykopolska
    Poziom 9  

Witam, chodzi mi o podłączenie dekodera Cyfrowego Polsatu do telewizora, starego modelu - Unitra Helios TC 506. Telewizor ten posiada tylko 3 wejścia: słuchawki, 5 pinowe wejście RGB oraz standardowe wejście antenowe.

Nie chce pakować kasy w nowy modulator, tak więc, czy mając magnetowid JVC - wejścia chinch (audio video), wejscie antenowe i eurozlacze da się to jakoś podłączyć?

Z góry dzięki za wyrozumiałość, jestem początkującym w tego typu kwestiach:)

0 7
  • #2 29 Maj 2012 13:18
    mihal2002
    Poziom 43  

mlykopolska napisał:
    czy mając magnetowid JVC

mlykopolska napisał:
    da się to jakoś podłączyć?

Tak.
    Jeżeli VCR posiada złącze euro to takowy kabel i łączysz dekoder z VCR. VCR z TV kablem antenowym(wtyk męsko-żeński) w VCR programujesz najakim kanale jest CP(tak jak odszukujesz kanały) i masz w TV.

0
  • #3 29 Maj 2012 16:43
    telbod
    Poziom 31  

Kanał programujesz w TV nie w VCR.

0
  • #4 30 Maj 2012 15:51
    egon42
    Poziom 37  

A może by tak wywalić całkowicie te wideo i podłączyć się z PC bezpośrednio pod te wejście 5 PIN trzeba tylko poszukać schematu i przeanalizować jego możliwości.

0
  • #5 30 Maj 2012 21:05
    mlykopolska
    Poziom 9  

wlasnie mam mozliwosc zakupic przejsciowke EURO - DIN 5 pin czy to zadziala jest pytanie

0
  • #6 31 Maj 2012 10:22
    egon42
    Poziom 37  

Tak jak pisałem trzeba by przeanalizować schemat i pewnie dostosować tę przejściówkę to powinno zadziałać niestety nie mam dobrego schematu pod ręką aby to sprawdzić a na elce znalazłem tylko taki do kilku tv i na 100% nie da się powiedzieć jak podłączyć jak kolega znajdzie schemat taki aby był cały tv i gniazdo din na rysunku to można pomyśleć.

0
  • #8 01 Cze 2012 10:27
    egon42
    Poziom 37  

A więc tak kolego po pobraniu instrukcji podanej przez ciebie rozpakowaniu na stronie 2 jest opis 2 złącz piszesz że twój tv ma złącze RGB czyli trzeba by sprawdzić ten kabel euro na 5 dim czy jest prawidłowo połączony czyli
    dim {} euro
    1 {} 1 lub 3
    4 {} 7
    2 {} 11
    5 {} 13
    3 {} 19
    masa {} 18
    opis złącza pin5 jest po kolei bo trzeba zauważyć że w wtyku dim 5 numeracja nie jest po kolei czyli obok pinu 1 nie jest 2 tylko 4 to pozostałość z mono gdzie były 3 piny i już oznaczone przy stereo zostały dodane jeszcze 2 i aby nie zmieniać numeracji dodano 2 oznaczenia.

0