Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Indesit D3000WI - zła praca presostatu,potem spalona grzałka

zdrw 29 Maj 2012 12:25 1777 3
  • #1 29 Maj 2012 12:25
    zdrw
    Poziom 10  

Historycznie ujmując,był taki czas ( może ze dwa lata temu?),że zmywarka zaczęła wylewać wodę przodem,przez drzwi.Przewidując uszkodzenie presostatu,albo niedrożność rurek,przedmuchałem te rurki w kierunku zbiornika. Niestety, nabrały wody. Jakoś tam potem osuszyłem je, i presostat też. Ale.... w tzw. międzyczasie źle kombinowałem,( bo presostat chyba nie był do końca suchy,więc zacząłem "regulować" ten poziom) i nieco rozregulowałem presostat. Zmywarka zmywała,wody już przodem nie przelewała, ale wody było jednak w trakcie mycia za mało, i grzałka się przegrzała. Grzałkę zamówiłem, i wymienię.Mam jednak pytanie,co zrobić z presostatem.Jak go wyregulować? By podnieść próg przełączania przy napełnianiu?
    Edit: interesuje mnie,czy są przyjęte jakieś wskaźniki (np.ćwierć obrotu śruby regulacyjnej w prawo/lewo to np. 1cm podniesienia poziomu/obniżenia).
    Gdy się tym bawiłem,to nie potrafiłem ustalić, tak eksperymentalnie, jakieś wyraźnej prawidłowości. Ustawiłem tak nieco na przypadek, i stąd awaria na grzałce... :(

0 3
  • #2 29 Maj 2012 13:39
    hobbysta92
    Specjalista AGD

Proponuję wymianę presostatu na nowy. Są one fabrycznie skalibrowane na odpowiednie ciśnienie i raczej nie powinno się ich regulować samodzielnie.
    Pozdrawiam

0
  • #3 29 Maj 2012 13:58
    zdrw
    Poziom 10  

hobbysta92 napisał:
    Proponuję wymianę presostatu na nowy. Są one fabrycznie skalibrowane na odpowiednie ciśnienie i raczej nie powinno się ich regulować samodzielnie.
    Pozdrawiam

Raczej wolałbym sobie oszczędzić koszów.
    A z drugiej strony,zmywarka ma już swoje lata (choć nadal żwawa), i dlatego presostaty są już niedostępne.

0
  • #4 02 Cze 2012 17:22
    zdrw
    Poziom 10  

zdrw napisał:

Raczej wolałbym sobie oszczędzić koszów.
    A z drugiej strony,zmywarka ma już swoje lata (choć nadal żwawa), i dlatego presostaty są już niedostępne.

Grzałka wymieniona,zakupiona w north.pl
    Presostat wyregulowany,działa prawidłowo,grzałka "pływa".

Dziekuję za porady.

0