Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

USB 3.0 za wolne kopiowanie

29 May 2012 13:33 10257 13
  • Level 10  
    witam

posiadam laptop hp pavilion dv6-6b14ev ktory powinien posiadac dwa porty usb 3.0. posiadam rowniez dysk przenosny na usb 3.0. niestety predkosc kopiowania z laptopa na dysk przenosy lub odwrotnie nie porywa bo to jest raptem 30 MB/s. czy nie powinno byc szybciej?

dodam ze wszystkie portu usb sa koloru czarnego a usb 3.0 jest chyba koloru niebieskiego. w programach aida czy everest pokazuje sie usb 3.0 host controller.

czy mozna sprawdzic w inny sposob jakie mam faktycznie usb 3.0 czy niestety 2.0??
  • Level 35  
    No nie wiem prędkość jest zgodna ze standardem usb 2.0. Zobacz czy ten dysk jest na pewno na USB 3.0.
  • Level 21  
    Możesz pobrać sobie everest home edition - poszukaj w Google i pokaże ci jakie USB masz... ale wygląda na chwyt marketingowy = duże napisy USB3.0 -> dalej małe napisy "compliant/compliance" = że zgodne z USB3.0, niekoniecznie działające jak 3.0 -> czyli 2.0 i transfery jak u ciebie.
  • Level 10  
    dysk przenosny firmy WD model My Passport 1TB USB 3.0 and compatible with USB 2.0 - z niebieska wtyczka

laptop jest nowy i mialo byc USB 3.0 ale to mi cos nie pasuje
  • Level 10  
    a jak mozna sprawdzic ile pinow ma moje USB 3.0? niestety nei znam sie az tak...

• Level 40  
    Przyjrzyj się gnieździe USB
    Wgraj tez najnowsze sterowniki do chipsetu, ale jaki tam jest nie wiem sprawdzisz to np za pomocą AIDA 64 lub CPU-Z, zakładka Mainboard
  • Level 23  

Dodano po 7 [minuty]:

Gniazdo USB 3.0 ma dodatkowe styki, a USB 2.0 ma tylko 4.
  • Level 10  
    dysk przenosny ma usb 3.0 (niebieska wtyczka jak na zdjeciu od Pwk).

w laptopie nie ma niebieskiego gniazda w zadnym z czterech usb

dodam jeszcze ze po podlaczeniu dysku w dowolne gniazdo wyskakuje mi dymek ze to urzadzenie moze dzialac szybciej jezeli podlacze je do portu usb 3.0

• Level 40  
    kosteckipl wrote:
    w laptopie nie ma niebieskiego gniazda w zadnym z czterech usb

Według specyfikacji twój laptop posiada dwa USB 3.0
    Pobierz AIDA64 i w zakładce Sprzęt/urządzenia usb masz tam gdzieś kontroler USB3.0 ?
  • Level 10  
    sprawdzilem jeszcze raz zdjecia od Pwk i zarowno dysk jak i laptop ma gniazda pod USB 3.0

w menadzerze urzadzen czy tez aida pokazuje mi:

Renesas Electronics USB 3.0 Host Controller
    Renesas Electronics USB 3.0 Root Hub

pokopiowalem sobie jeszcze i jak zaczynam kopiowac kilkanascie filmow (kazdy po 700 MB) to paczatkowa predkosc wynosi do 180 MB/s ale zaczyna spadac i po okolo 10 sekunadach stabilizuje sie w granicach 30 MB/s
  • Level 10  
    po kilkunastu dniach przerwy w temacie ponownie wrocilem do problemu z malymi przeszkodami. po zainstalowaniu czegos wywalilo mi windowsa ale na tyle ze nie bylo rowniez mozliwe odpalenie recovery. w zwiakzu z czym wszedlem w posiadanie instalki windows 7 i zainstalowalem go na swoim kluczu bez zadnych smieciowych programow od hp. i teraz usb 3.0 smiga. z dysku przenosnego na komputer srednia predkosc to 110 Mb/s zas w druga stronre (na przensony) to okolo 70-80 Mb/s.

podsumowujac: lepsza swieza instalacja windowsa z wymaganymi sterownikami a nie zadne recovery ze smieciami