Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłączający się telefon (HTC Desire S)

29 Maj 2012 14:01 3201 3
  • Poziom 8  
    Witam,

mam telefon HTC Desire S (kupiłem używany na Allegro) i problem pojawia się od pierwszego dnia - telefon się wyłącza.

Na początku jak bawiłem się telefonem i go ustawiałem to wszystko było ok, ale wtedy w telefonie nie było karty SIM. Telefon normalnie hulał na baterii.

Później telefon był prawie na wyczerpaniu i podłączyłem go do ładowarki. Od razu zaznaczam, że miałem w zestawie oryginalną ładowarkę do HTC na micro USB (5V, 1A) lecz z wygody podładowałem go inną ładowarką do Samsunga (5V, 0,7A) - ma to jakieś znaczenie dla telefonu lub baterii? Czy ładując telefon łądowarką o innym prądzie można coś uszkodzić?

Telefon podładowałem, skończyłem konfigurować, wyłączyłem, włożyłem kartę SIM i się zaczęły problemy - telefon zaczął się wyłączać tuż zaraz po włączeniu. Zauważyłem, że telefon się nie wyłącza jeśli w nim nie ma karty SIM lub jeśli jest podłączony do ładowarki. Czy jest możliwe, że jest to spowodowane bardzo słabą baterią? A jeśli nie to co może być przyczyną?

Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.
  • Poziom 37  
    Jezeli jest karta sim w telefonie to zostaja wlaczone moduly radiowe ktore sa pradozerne i slaba bateria tego nie uciagnie, co objawem jest wylaczanie telefonu. Dlatego nie dzieje sie to z podlaczona ladowarka.
    Telefon sam kontroluje proces ladowania, niemniej jednak nalezy stosowac oryginalne akcesoria producenta.
    Co do rozwiazania samego problemu to wymien baterie.
  • Poziom 34  
    A z jakiej sieci jest ta karta? Bo juz spotkałem się kilka razy z przypadkiem że karty sim z playa były uszkodzone (nawet nowe) i różne modele HTC reagowały na nie alergią - cały czas restarty i wyłączanie się. Problem rozwiązywała wymiana simki u operatora.
  • Poziom 8  
    Mój operator to Heyah, stara karta jeszcze z 2004 roku, jedna z pierwszych.

Wydaje mi się, że to jednak bateria bo przecież gdyby to była wina karty to telefon by się wyłączał bez znaczenia czy byłoby podpięte zewnetrzne zasilanie czy nie.

Słyszałem, że jest jeszcze jakaś opcja w telefonach, która pozwala na jakieś resetowanie stanu naładowania czy coś takiego... Nie wiem dokładnie o co chodzi. Ale rzeczywiście bateria się dziwnie zachowuje, bo raz pokazuje mi się zielona lampka od razu po podłączeniu ładowarki (naładowane na max) a jak odłączę i podłączę ponownie to już pomarańczowa... Więc pewnie wymiana baterii załatwi sprawę.

Dodano po 1 [godziny] 9 [minuty]:

Sprawdziłem kartę sim kolegi, który ma orange i też się telefon wyłącza, więc to raczej nie jest wina mojej karty sim. Spróbuję odpalić na nim GPSa, Youtube, jasność ekranu na maksa i zobaczymy co będzie...