Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C35 świruje po zalaniu

04 Mar 2003 22:51 1352 4
  • Poziom 14  
    Siemensik kolega zalał ponoć herbatą i są takie skutki ze po włączeniu phon cały czas szuka sieci i pokazuje ze sie ładuje.
    Otworzylem go i rzeczywiscie bylo troche brudu na stykach klawiatury a najwiecej syfu bylo w pobliżu dialogu
    i układów PMB. Przeczyscilem spirytem ale to mało skutkuje i dalej to samo. Na pewno są jeszcze gdzies zwarcia.
    Od strony PA i układów w pobliżu nie ma zadnych zabrudzeń.
    Chyba pójde z tym do kumpla co ma wanienke ultradżwiękową a jak to nie pomoze to juz nie wiem. Może wymiana dialoga ?
    Jaką funkcję pełni ten dialog w siemensach ?
  • IGE-XAO
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    i na pewno jeszcze kilka dni fon działał :) w takim wypadku życzę powodzenia, niestety po zalaniu TRZEBA WYJĄĆ BATERIĘ I TELEFONU JUŻ NIE URUCHAMIAĆ !!! dopiero wtedy można myśleć o uratowaniu fona, ścieżki są miedziane, w połączeniu z wodą tworzy śniedź, która robi zwarcie w układach, jeżeli koleś szybko zareagował na kąpiel to są szanse, jak nie wtedy bye,bye ( w większości przypadków), a DIALOG ?? z tego co pamiętam steruje właśnie ładowaniem i podświetlaniem klawiatury :) PMB8285E to procesor, a PMB2906E wzmacniacz dźwięku (między innymi)

p.s.
    miałem kiedyś schemat ideowy S35, lecz po formacie HDD zniknął mi, może jest ktoś w stanie naprowadzić mnie na tenże schemat ??
  • IGE-XAO
  • Poziom 23  
    Spróbuj wykąpać a go porządnie w wodzie z jakąś chemią (np. mydło) - po herbatkach, sokach od tego zaczynam :)
  • Poziom 22  
    Gdy porządna kapiel niepomoże wtedy jedynym ratunkiem będzie przelutowanie płyty głównej.Naprawiałem kilka siemensów zalanych,ostatnio sl45 i telefon ożywa po przelutowaniu.
  • Poziom 14  
    Kąpiel w ultra-wanience pomogła, wyczyściło brud tak że mucha nie siada.
    Efekt: siemens hula jak nówka, żadnych zakłóceń :D