Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie mogę zainstalować systemu :-(

12 Sty 2005 11:50 2136 12
  • Poziom 16  
    Złożyłem kompa z kilku starych elementów:
    1. łyta główna Siemens + Pentium II 300Mhz
    2. Ram 2x32 MB , jedna kość 66Mhz, druga 100Mhz
    3. Grafika jakiś S3 na AGP
    4. Jakaś muzyka bliżej nie określona
    5. Oczywiście Napęd dyskietek
    6. Dysk twardy 2,5 GB Segate.
    Komputer uruchamia się z dyskietki systemowej. Wchodzę sobie na dysk twardy, wszystko działa, wchodzę do katalogu z instalką windozy98 wpisuję "setup" i koniec... czarny ekran komp wisi. To samo przy próbie instalacji win95 :-(
    Wszystkie komponenty oprócz płyty głównej i procka zostały testowane na innym kompie i są ok. Czego to może być wina? Może coś trzeba w biosie ustawić? Czy jest jakiś program który z poziomu biosa może sprawdzić płytę główną?
    Jeszcze jedno, komp wystartuje z dyskietki z plikami systemowymi, ale z "dysku startowego win98" nie chce się uruchomić. Pokazuje "no system found"
    Z góry dziękuję za odpowiedż i pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Sprobuj moze setup z przelacznikami:
    http://members.bellatlantic.net/~mrscary/switch.htm
    Wylacz scandisk i sprawdzanie wszystkich innych rzecz.Albo moze przez setupcor.exe sprobuj.
    Moze cos z kontrolerem jest nie tak? Jezeli masz w biosie opcje dotyczaca ACPI to ja wylacz/wlacz.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    To nie tylko ty miałeś takie problemy. Problem tkwi w sprzęcie. Karta grafiki gryzie się z płytą główną.
    Co można poradzić:
    -upgrate biosu
    -zainstalować system z inną grafą a potem przełożyć

To musi być to.
    Pamętam że można było takie coś jeszcze zrobić...
    wpisując konędę setup.exe dopisz core
    ale niewiem czy to działa i niewiem czy to musi być poprzedzone slashem.

Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    suzukis napisał:
    Jeszcze jedno, komp wystartuje z dyskietki z plikami systemowymi, ale z "dysku startowego win98" nie chce się uruchomić. Pokazuje "no system found"
    Z góry dziękuję za odpowiedż i pozdrawiam.

chodzi o start z dysku HDD czy z CDROMu ? jeśli z płyty to może masz napęd już wiekowy i nie czyta bootowalnych płyt zwłaszcza nagranych na dużycg szybkościach, a jeśli chodzi o dysk HDD to może nie masz partycji ustawionej na aktywną...
  • Poziom 16  
    Pisząc "z dysku startowego" mam na myśli dyskietkę startową, którą tworzy win98 (tą, z której można wybrać czy system ma się załadować z cd-romem czy bez niego). Komputer uruchamia mi się tylko z dyskietki, którą tworzę w sposób następujący : klikam lewym przyciskiem, wybieram "formatuj" i kopiuj pliki systemowe. Dziękuję wszystkim za pomoc, jak wrócę do domu to sprubuję jeszcze raz z wykorzystaniem przytoczonych porad i dam znać jak idzie.
  • Poziom 2  
    witam
    proponuje sprawdzic dysk jakims programem. tydzien temu skonczylem sie meczyc z podobnym problemem skladalem kompa o przyblizonej konfiguracji i dopiero 4 dysk ktory wlozylem okazal sie w pelni sprawny, mimo tego ze normalnie przebiegal proces formatowania i kopiowania plikow to schody zaczynaly sie w roznych miejscach poczawszy od niemozliwosci zbootowania dalej sypanie na etapie instalacji czy wreszczie blue screen na powitanie po przebrnieciu przez proces instalacji. jezeli dysk jest uzywany i nie z pewnego zrodla radze go sprawdzic. Druga sprawa jakos nigdy nie ufalem formatowniu dysku pod system pod innym windowsem jak dla mnie najlepsza metoda jest proste format c:/s
    (chociaz nie chce w tym miejscu calkowicie wykluczac winy karty graficznej jak to pisal kolega wyzej aczkolwiek dysk warto tez sprawdzic)
    pzdr
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Słuchaj nikogo tam nie słuchaj. Wystarczy zamiast setup wpisać setupcor i po sprawie. Napewno zadziała
  • Poziom 16  
    Wpisałem setupcor i działa. Nigdy wcześniej tak nie instalowałem, dlatego nie wiedziałem co zrobić. Czym różni się setupcor od zwykłego setup (pozatym, że w tym przypadku umożliwia instalację systemu) Dziękuję wszystkim za odpowiedź.
  • Poziom 16  
    setupcor różni się tym że tojest zabezpieczenie przez firmy INTEL!!! Jak tego nie wpiszesz to nic ci nie pomoże!!!!
  • Poziom 16  
    Do Kolobos:
    Jak jesteś taki mądry to czemu wcześniej na to nie wpadłeś a nie że coś z kontrolelem
  • Spec od komputerów
    :arrow: graczadas
    Moze przeczytaj moj pierwszy post w tym watku, a szczegolnie ten kawalek:
    Cytat:
    Albo moze przez setupcor.exe sprobuj.

Podalem pare mozliwych powodow takiego zachowania i tyle.
    Za to Ty powtarzasz to co juz wczesniej napisalem, nabijasz tym samym
    tylko posty, poniewaz kompletnie nic nowego nie wniosles do tej dyskusji.
  • Poziom 16  
    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. System się zainstalował, wiem już czym się różni setupcor od standardowego, myślę, że można temat zamknąć. Pozdrawiam.