Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony DSC-H50 obiektyw wysuwa się i chowa

aruss 29 Maj 2012 16:28 3704 2
  • #1 29 Maj 2012 16:28
    aruss
    Poziom 16  

Witam mam w naprawie aparat Sony DSC-H50 w aparacie uszkodzona była zębatka w napędzie. Po wymianie i złożeniu aparatu okazało się że po włączeniu i wysunięciu obiektywu zaraz się chowa i tak dwa razy i komunikat włącz i wyłącz zasilanie. Obiektyw złożony w 100% dobrze składałem chyba z pięć razy, dodam że składałem już pare razy taki obiektyw i nigdy nie było problemu, napęd auto focus na pewno nie zablokowany. Może ktoś miał podobny przypadek?

0 2
  • #2 29 Maj 2012 16:53
    gajmix
    Poziom 32  

O ile pamiętam w tym modelu w dosyć skomplikowany sposób rozwiązano kwestię transoptora szczelinowego zliczającego impulsy z przekładni. Jesteś pewien że to prawidłowo złożyłeś? Jest też możliwość pewnej regulacji układu miniaturowymi potencjometrami na folii. No i ta zębatka..... jeśli nie była oryginalna to na pewno z taką samą ilością zębów?

0
  • #3 29 Maj 2012 22:46
    aruss
    Poziom 16  

Zębatka 100% oryginalna zakupiona w fototech, jeśli chodzi o transoptor szczelinowy to chodzi koledze o ten w napędzie zaraz za silnikiem napędzającym obiektyw (takie kółko ze szczelinkami) czy o ten tranzoptor szczelinowy na największym z pierścieni obiektywu odbierający impulsy początku i konca pracy obiektywu. Nigdy składając tą optyke nie musiałem regulować potencjometrami na foli nad zebatkami napędu optyki. Jeśli kolega się spotkał prosze o jakąś podpowiedz.

0