Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 40-46" LCD lub LED do pokoju 4m na 4m.

Grrafi 29 Maj 2012 17:22 3400 9
  • #1 29 Maj 2012 17:22
    Grrafi
    Poziom 12  

Piszę tutaj, ponieważ to forum jeszcze nigdy mnie nie zawiodło. Poszukuje telewizora jak w temacie.

Telewizor do pomieszczenia ok 16m2, umieszczony na wysokości 1,5 m, stojący (takie warunki), oglądanie z odległości ok 3m średnio, dla 2-3 osób; z racji wyższego umieszczenia, ważne konty patrzenia - ale nie będą większe niż 15-25 stopni.

Telewizor będzie podłączony pod dekoder N. Będzie na wschodniej ścianie, okno na południe, wieczorem może zaglądać słońce do pokoju, więc chciałbym uniknąć refleksów (matowa matryca?). Najwięcej TV oglądam jak juz jest ciemno.

Jeśli chodzi o NET i 3D to dla mnie nie ma większego znaczenia. Nie mam bluray, 3d w TV potrzebuje okularów, a to bywa męczące. Net mam w komputerze stacjonarnym, ale akurat to może się przydać w TV. 3D też nie mówię nie, ale nie musi być. USB, HDMI to wiadomo. W przyszłości może PSP lub Xbox, teraz nic

Cena graniczna to 2.500 mx 3.000 zł za 40-46". Marki nie podaje, żeby nikomu nic nie sugerować. Chciałbym znaleźć TV z bdb jakością obrazu, cienki i lekki, stylowy (nie jakąś pake z ramką 5 cm z każdej strony)

Pomożecie?

0 9
  • #2 29 Maj 2012 17:55
    AxelNext
    Poziom 38  

Z oknem na południe, zalecam matową matrycę.
    SHARP LC-46LE630E, albo 40' jeśli 46' za drogi.

Toshiba 46TL838 też byłby OK.

0
  • #3 29 Maj 2012 22:04
    Grrafi
    Poziom 12  

A może ktoś mi coś powiedzieć o serwisach? Bo naczytałem się o samsungach i LG i ich serwisach i nie byłem zachwycony... Jak z serwisami Toshiby np???

I chętnie jeszcze poczytam o paru propozycjach.

0
  • #5 30 Maj 2012 17:35
    Grrafi
    Poziom 12  

A czy miał ktoś do czynienia z serwisami tych firm?

Która jest mniej awaryjna? Pytam, bo często na forum można znależć kogoś, kto pracował w serwisie i coś wie na ten temat.

A może opłaca się przedłużyć gwarancję na kilka lat?

0
  • #6 31 Maj 2012 01:01
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Możesz spokojnie kupować Sharpa .
    Jeśli jakikolwiek problem to zgłoś TU i pomożemy .

0
  • #7 01 Cze 2012 14:01
    Grrafi
    Poziom 12  

Tak pisałem , że nie potrzebuje 3d, ale jakby już było, to by było. Stąd teraz najbliżej mi do Toshiby, szczególnie, że nawet ją sobie ludzie chwalą. Albo inaczej - mało o niej negatywnych opinii znalazłem i jest w miarę tania.

Jedno ale. Czy okulary do niej muszą być tak drogie? Są jakieś tańsze alternatywy???

0
  • #8 01 Cze 2012 14:51
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Okulary kosztują 200 zł
    Aktywne we wszystkich firmach kosztują podobnie.

0
  • #9 01 Cze 2012 18:00
    Grrafi
    Poziom 12  

No ale zakładając że jednak będę używał tego 3d (mam N, a tam właśnie reklamują pierwszy kanał 3D) to na które lepiej postawić? Pasywne są chyba tańsze, ale czy działają tak samo? Na początku, o ile się nie mylę, były same aktywne, nie?

Pytanie proste - pasywne, czy aktywne? I dlaczego?

0
  • #10 01 Cze 2012 18:30
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Obraz w 3D robi absolutnie większe wrażenie jak oglądasz z bliska i tu najlepsze jest 3D Aktywne.
    Na Pasywnych masz z bliska masz widoczne linie, czyli tylko z daleka i tu już własna percepcja decyduje o wyborze.
    Ja byłbym za aktywnym.

0