Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop z dobrym dźwiękiem / po co i7? Pomóżcie proszę :)

jastinel 29 Maj 2012 17:23 4268 16
  • #1 29 Maj 2012 17:23
    jastinel
    Poziom 7  

Witam wszystkich :)

Mam zamiar kupić laptop i w szale zakupowym zaczęłam wyszukiwać modeli z i7 / 8GB pamięci, ale potem się zreflektowałam :) i teraz zastanawiam się, czy aby w moim przypadku nie będzie to kasa wyrzucona w błoto...

Nigdy nie gram w żadne gry oprócz pasjansa :)

Laptopa używam do pracy na różnych dokumentach (uczę prywatnie języków, więc programy do skanowania / edycji wszelakiej dokumentów etc.), dużo używam internetu, mam zwykle otwartych wiele programów, często pamięcio-żerczych (iTunes / Officy + internet - kilka kart + możesz jeszcze torrent...) lubię bawić się filmami, dźwiękami - tnę pliki, przerabiam itd . :))

Kocham muzykę, więc bardzo zależy mi na dobrym dźwięku - Youtube to dziś potęga :)))

Jestem zdecydowana na Toshibę - niektóre mają głośniki Harman Kordon, cała seria L ma Onkyo, poza tym poprzednią mam już 7 lat i jest świetna. Ta też ma mi służyć na długo (jestem absolutną przeciwniczką kupowania komputerów na 2 lata) i tak zastanawiam się nad tym i3 / i5 / i7 i ilością pamięci. Dla kogo właściwie to i7 jest? Dla graczy czy anty-graczy również :)? Boję się, że za 5 lat przez to i3 komputer nie będzie się już do niczego nadawał :) Ale może niepotrzebnie?

Pomóżcie, proszę :) Już mi czaszka paruje od tego zastanawiania :)

0 16
  • #2 29 Maj 2012 17:38
    452387
    Usunięty  
  • #3 29 Maj 2012 21:54
    jastinel
    Poziom 7  

Mi o kartę graficzną akurat chodzi chyba najmniej - wierzę, że jak kupię dobry laptop, to kaszany i tak nie będzie - potrzeby mam małe.

Hmmm.... Czyli jednak i5? Oj, budżet ucierpi - myślałam o 2000 - max 2500, ale wolę 2000, bo wtedy mogłabym sobie jeszcze wypatrzony sprzęcik muzyczny dokupić :)))

0
  • #4 29 Maj 2012 22:12
    fiend_
    Poziom 43  

I te pierdziawki dzięki logo słynnego producenta według ciebie zapewniają świetne wrażenia akustyczne? Głośniki za 50zł podłączone do laptopa będą znacznie lepsze.
    To że jest logo Altec Lansing, Onkyo czy nawet Pajonier, nie znaczy że będzie to super grało.
    Co do dźwięku to youtube kuleje z powodu kompresji.

Wybierasz albo lapka z i7 czterordzeniowym za 2.5 tys. zł lub z i5 z dwoma rdzeniami za 2000zł.
    Tylko, bardzo ważne- dysk koniecznie 7200rpm- inaczej procesor będzie się nudził, jak w moim k53SV z i5-2410m, który przez wolny dysk pracował jak niepodkręcony core 2 duo z niskiej półki.

0
  • #5 29 Maj 2012 22:12
    452387
    Usunięty  
  • #6 29 Maj 2012 22:39
    jastinel
    Poziom 7  

fiend_ napisał:
    I te pierdziawki dzięki logo słynnego producenta według ciebie zapewniają świetne wrażenia akustyczne?

Nie powiedziałam, że świetne, ale myślę, że Onkyo czy Harman Kordon, których jakiekolwiek zestawy kosztują sporą kasę, nie podpisaliby się pod czymś totalnie słabym, stąd prawdopodobieństwo lepszego dźwięku jest lepsze.

Dzięki za wskazówkę do procesora :)

Dodano po 1 [minuty]:

wyrobekj napisał:
    Jeżeli to nie musi być Toshiba to może Asus x/k 52 lub 53 (x52, x53, k52, k53) ?

Dzięki bardzo :) Sprawdzę. Teraz przeszukuję też lenovo, ale drogie to cholerstwo :)

0
  • #7 29 Maj 2012 22:47
    452387
    Usunięty  
  • #8 29 Maj 2012 23:01
    fiend_
    Poziom 43  

Altec Lansing, też nie byle jaka firma- w K53SV przy 70% głośności było słychać trzaski i pierdzenie ;)
    Nie ma czegoś takiego jak laptop z dobrymi głosnikami, a zamiast szukać czegoś z logo znanego producenta, lepiej moim zdaniem dołożyć do dobrego audio/karty zewnętrznej.

0
  • #9 29 Maj 2012 23:36
    yang32
    Poziom 36  

Głośniki w laptopie to jak Kolega - coś co nie charczy to już sukces. Nie da się wyprodukować dobrej jakości głośników tak maluczkich, bo prawa fizyki tego nie umożliwiają. Jak ktoś chce słuchać muzyki, to po to laptop ma wyjście na głośniki zewnetrzne, by takie można było podłączyć. Mojej dziewczynie taki patent zrobiłem. Ma na biurku dobry zestaw 2+1 i podłącza go do laptopa jak chce słuchać muzyki - efekt nie do uzyskania w 5 % przez najlepsze głośniki z laptopa !

Co do pisania i ogólnej pracy - gdybym miał wybór laptop z I7 lub I5 z dyskiem 5400 obrotów, kontra Core 2 Duo taki 7400 z dyskiem 7200, to ani 5 min bym się nie zastanawiał i wziąłbym C2D i miałbym gdzieś I7 czy I5, bo te laptopy były by mniej wydajne w tych zadaniach.
    Jeśli kupić laptop z I7 czy I5 to tylko z dyskiem 7200 albo SSD, bez tego ten procesor jest bezrobotny i do niczego nie potrzebny w tym laptopie.

0
  • #10 30 Maj 2012 01:52
    452387
    Usunięty  
  • #11 30 Maj 2012 10:18
    yang32
    Poziom 36  

W takim przypadku nie tylko można, co się koniecznie powinno zrobić, z tym że trzeba sprawdzić co mówi na ten temat gwarancja, by jej głupio nie stracić.

0
  • #12 30 Maj 2012 12:23
    fiend_
    Poziom 43  

Dokładnie- niektóre modele umożliwiają wymianę dysków bez utraty gwarancji, i jest to rzadkość; trzeba dokładnie o to wypytać, tylko nie w sklepie, bo często mają blade pojęcie o gwarancji producenta, tylko bezpośrednio biura obsługi danej marki.

0
  • #13 30 Maj 2012 14:22
    jastinel
    Poziom 7  

Dzięki bardzo za odpowiedzi :)))

Co do dźwięku - jasne, oczywiście się zgadzam. Muzyki słucham zawsze na odtwarzaczu cd w domu - uważam, że dźwięk z normalnych płyt puszczonych na dobrym sprzęcie jest dużo lepszy niż ten z mp3 + obojętnie jakie głośniki - jak dla mnie mp3 za bardzo "prasuje". Natomiast znam rzeczywistość, wiem, że często wyszukuję nowych artystów w internecie i na iTunes, cały czas coś tam sprawdzam i trzeszczenie głośniczków + koszmarna jakość dźwięku bardzo mnie wkurza, stąd postanowiłam o to teraz zadbać :). Uprzedzając pytania - mam dobre myślę dodatkowe Logitechy Z10, ale to i tak słabo w porównaniu do normalnego odtwarzarza (moim zdaniem jest taki "zcyfryzowany" dźwięk bez głębi), a poza tym te dodatkowe kable są sprzeczne z całą ideą laptopa :))).

Co do procesora i dysku - wielkie dzięki. Zdecydowałam się w kóncu na lenowo y570 (i5) z ssd, ale muszę jeszcze poczekać, żeby dozbierać kasy.

Naprawdę kochani, bez Was bym wtopiła 2500, jestem zobowiązana :)))

0
  • #14 30 Maj 2012 14:39
    fiend_
    Poziom 43  

Prawdziwe audio to coś takiego:
    http://imageshack.us/photo/my-images/389/micropo4.jpg/
    Nic dziwnego że odtwarzacz gra lepiej, komputerowe głośniki z plastiku nie powalają czystością dźwięku. Jeszcze podłączyć do tego jakiś wzmacniacz i mamy kosmos.

0
  • #15 30 Maj 2012 15:16
    jastinel
    Poziom 7  

Hehe... No raczej nie w mojej kawalerce :)))))))))))) Pozdro.

0
  • #16 05 Paź 2012 23:44
    January
    Poziom 11  

Fiend? - W jakim układzie pracują duże głośniki w tych kolumnach? Oba są zasilane, czy jeden jest "martwy"? Jak to brzmi?

0
  • #17 06 Paź 2012 10:11
    fiend_
    Poziom 43  

oba pracuja - najzwyklejsze stereo ale zdjecie nie moje
    poszukaj 'microlab 7c' to uslyszysz jak brzmi :D

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo