Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharan 03/04 problem z czujnikiem abs-u.

29 Maj 2012 20:25 3981 7
 • Poziom 12  
  Dopadła mnie trochę denerwująca sprawa.
  VAG pokazał uszkodzenie czujnika prawego koła. Kupiłem, wymieniłem i nie wiem czy niepotrzebnie się nie urobiłem sprawdzając kablotekę, bo po wymianie nie zadziałało. Oddałem jako uszkodzony, po miesiącu uznano reklamację, kupiłem drugi z innej firmy i to samo. Zamieniłem miejscami prawy z lewym i na VAG-u podglądałem co się dzieje, no i wygląda na niewłaściwy lub uszkodzony czujnik, bo w blokach pomiarowych nowy czujnik bez względu na stronę nie pokazywał właściwych prędkości, a ori pokazywał właściwe prędkości bez względu na stronę. Omomierz też pokazał różnicę. Nowe pokazywały około 1060 omów,ale ori (sprawdzałem wszystkie) na pomiarze rezystancji nie pokazują nic. Za to na zakresie sprawdzenia ciągłości (nie testu diody) pokazuje wartość 825 i co ciekawe z polaryzacją com miernika na brązowym przewodzie czujnika.
  Moje pytanie.
  Czy były jakieś inne czujniki do SGA?
  Na pewno jest różnica w sharanach sprzed 2000 roku i po. Ale szukając przyczyn natknąłem się na ten link http://www.sgaf.de/node/90623, choć trochę nie jasny to pokazuje, że już ktoś kupił sobie 5 niepotrzebnych czujników.
  Mój Sharan jest z 30 grudnia 2003 roku, silnik AUY, Uszkodzony czujnik 7M3 927 807 M (PA-66-GF-25 to oznaczenie jest na starym i nowym czujniku), sterownik 7M3 907 379 E, pompa 7M3 614 111 M.
  Link do zdjęć https://picasaweb.google.com/108104537579939098143/ESP?authkey=Gv1sRgCIW2lr7Fxo-y-wE#
  Jeśli ktoś się już spotkał z podobnym przypadkiem prosze o radę.
 • Poziom 23  
  Witam, są dwa rodzaje czujników,po roku 2001 ,chyba do 2003 są inne niż po 2003.Jedne są rezystancyjne , a te nowsze to już manetyczne,nie sprawdzisz ich miernikiem, bo pokazuje właśnie jak u Ciebie.
 • Poziom 12  
  Co więc zrobić. Mam teraz czujnik ATE bo taki dobrał mi w sklepie. O wszystkim co wiem na temat czujnika mówiłem sprzedawcy, on na to że nie ma innych. Katalog pokazuje mu tylko dwa rodzaje i ten co mi sprzedał ma pasować do mojego auta. Mogę zmienić sklep, ale skąd będę miał pewność że kupię co trzeba. Założyć czujnik przy sprzedawcy, podpiąć VAG-a i pokazać że to nie ten typ??
 • Moderator Samochody
  Tak jak pisał kolega jarsaw, są 2 różne, jeden indukcyjny, drugi hall. Ty masz ten drugi. W porządnym sklepie powinni bez problemu znaleźć po numerze oryginału.
 • Poziom 16  
  Dziwne że zmienili typ czujnika a wtyka została ta sama i można podpiąć nieodpowiedni.
 • Poziom 12  
  Problem rozwiązany.
  Sprzedawca w końcu po konsultacji z serwisem zamówił odpowiedni czujnik. Fakt, VW powinno przy zmianie rodzaju czujnika dokonać jakiejś mechanicznej zmiany by nie można było ich zamienić. A tak sprawdzając okablowanie straciłem kilka godzin, a i w sklepie zrobiła się niezdrowa atmosfera bo cały proces trwał miesiąc.
  Być może jest coś co może je rozróżnić. W otrzymanych czujnikach był drobna różnica. Czoło czujnika w wersji "rezystancyjnej" jest wystające z widocznymi blachami rozdzielonych tworzywem. Jak dla mnie jest to czoło rdzenia magnetycznego na który jest nawinięte uzwojenie, stąd możliwość pomiaru rezystancji. Natomiast w pasującym do mojego "halla" czoło jest zupełnie płaskie.
 • Poziom 30  
  Oj to prawie jak w omegach czujnik wału, ta samo historia z tym że tam pomyśleli o wtyczkach.
  pozdr
 • Poziom 12  
  No cóż, w wyborze sklepu nie mam u siebie za dużego wyboru więc czeka mnie solidniejsze przykładanie się do zakupów. Niniejszym temat zamykam.