Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golarka, którą kupić philips at 890 czy braun 3 340

29 Maj 2012 22:44 6015 2
  • Poziom 8  
    Witam mam dylemat co do golarki, dodam że będzie to moja pierwsza golarka elektryczna i nie chciałbym się na wstępnie zniechęcić.
    Philips jest droższy i wyróżniony nagrodą przez men"s health
    Natomiast braun jest tańszy i ma wiele pozytywnych opinii.
    Chciałbym zapytać Was o opinie o wyżej wskazanych produktach.
    Dodam że mam dość twardy zarost i cerę trądzikowatą,
    Proszę o sugestie :D
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 34  
    Wspomniany Philips to model akumulatorowy. Można się nim golić na mokro tj. z pianką czy tam żelem, dzięki czemu twardy zarost stanie się miękki, a także żel czy pianka zmniejszy tarcie i nie powinno być podrażnień. Można też golić się na sucho (bez żelu itd). Głowicę można płukać pod bieżącą wodą. Co do Brauna, nie wiem którego masz na myśli, bo na rynku, w różnych sklepach jest kilka modeli o tym samym symbolu (sam Braun chyba już się nie orientuje w swoich symbolach). Zakładając, że to model akumulatorowy tzw. Wet & Dry podobnie jak Philips jest do stosowania na mokro i sucho, z tym że jego uszczelniona obudowa pozwala zabrać go pod prysznic i golić się podczas kąpieli. Z opinii, które znam to Braun lepiej się sprawdza na twardym zaroście, ale szybciej wycierają się folie. Philips ma trwalsze pierścienie, ale może nie radzić sobie z gęstym twardym zarostem. Tak, czy owak zarost na twarzy musi się przystosować do innego "cięcia" więc nie zrażaj się, że na skórze będą podrażnienia. Taki stan może się utrzymywać nawet do miesiąca. Z ciekawostek to Braun ma program Satysfakcji Gwarantowanej, co pozwala na zwrot produktu jeżeli nie spełnia Twoich oczekiwań a seria 3 jest nim objęta (ale i tak bym na Twoim miejscu zadzwonił na infolinię i dopytał czy model, który jest w kręgu Twojego zainteresowania, na pewno objęty jest w/w programem).
  • Moderator
    Używałem Brauna, wytrzymał 6-7 lat. W tym czasie raz wymieniłem akumulatory, do wnętrza za wyświetlacz lcd sypał się kurz z zarostu i naskórka, nieładnie to wyglądało.
    Potem kupiłem Philipsa, który służy mi już 11 lat bez żadnych zastrzeżeń. Za wyświetlacz nie sypie się zarost, można płukać wodą, noże jeszcze nie były wymieniane.
    Golarka z rotacyjnym systemem cięcia jest sporo cichsza niż z folią.
    Dodam, że obie golarki były najlepszymi modelami akumulatorowymi każdego z producentów. Może do tej pory coś się pozmieniało, ale ja bym do Brauna już nie wracał.