Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Programator UPA USB (UUSP)

johnny99 29 May 2012 23:13 6687 5
    johnny99
    Level 17  
    Witam.

Mam zamiar kupic programator UPA usb.
    Z tego co widze czyta wystarczajaco duzo ukladow.
    Chodzi mi natomiast o informacje czy tez czyta ulkady np 93LC46.
    Z 93C46 radzi sobie bez problemow ale wlasnie zastanawi mnie czy poradzi sobie z tym obnizonym napieciem.

Za odpowiedz z gory dzieki.
    Quarz
    Level 43  
    Witam,
    johnny99 wrote:
    Witam.

Mam zamiar kupic programator UPA usb.
    Z tego co widze czyta wystarczajaco duzo ukladow.
    Chodzi mi natomiast o informacje czy tez czyta ulkady np 93LC46.
    Z 93C46 radzi sobie bez problemow ale wlasnie zastanawi mnie czy poradzi sobie z tym obnizonym napieciem.

Za odpowiedz z gory dzieki.
    czy to tak trudno podać tu linkę do producenta/sprzedawcy tego programatora?
    Tym bardziej, że wujcio Google jest bardzo hojny i zwraca wiele stron o tym programatorze, więc nie wiem od kogo masz zamiar kupić.
    Zobacz, np. TAM i TU, gdzie można sobie ściągnąć oprogramowanie do tego programatora, a po jego zainstalowaniu znajdziesz plik informacyjny w PDF, a który tu w postaci załącznika: uuprog.pdf zamieszczam, gdzie tam na stronie 8 jest taki obrazek, jak niżej, co wszystko wyjaśnia.
    Programator UPA USB (UUSP)

Pozdrawiam
    Attachments:
    johnny99
    Level 17  
    Witam i dzieki za zaangazowanie.

Obrazek widzialem nawet sie bawilem tym programatorem. Zmienialem napiecia i dalej nic nie czytalo. Dlatego pytam sie czy ktos to juz kiedys robil czy po prostu ten programator nie jest do LC.

Wiesz w liscie obslugiwanych ukladow nie ma ukladow LC. Jak wybiore normalny 93C46 to ze zmienionym napieciem wyskakuje ze nieprawidlowe napiecie.

dzieki
    Quarz
    Level 43  
    johnny99 wrote:
    Witam i dzieki za zaangazowanie.

Obrazek widzialem nawet sie bawilem tym programatorem. Zmienialem napiecia i dalej nic nie czytalo. Dlatego pytam sie czy ktos to juz kiedys robil czy po prostu ten programator nie jest do LC.

Wiesz w liscie obslugiwanych ukladow nie ma ukladow LC. Jak wybiore normalny 93C46 to ze zmienionym napieciem wyskakuje ze nieprawidlowe napiecie.

dzieki
    Czy Ty umiesz czytać - ze zrozumieniem - co tu wcześniej Tobie napisałem, od kogo (producent) ten programator?
    johnny99
    Level 17  
    Patrze w te Twoje linki i nic nie widze na temat tego nieszczesnego 93lc46.

Producentem tego sprzetu jest Chinska Republika Ludowa. W sumie tak samo jak tego co mi linki przeslales. Wszystko jest stamtad sprowadzone. Tylko moze naklejke zmienili.

A jak nie masz zamiaru pomoc to przynajmniej nie przeszkadzaj.

No ale i tak dzieki za pomoc.

A z tego co wyczytalem w datasheecie to powinno go czytac jako normalny 93C46. Zakres napiec odpowiada temu modelowi po prostu minimalnie jest zmniejszone.
    johnny99
    Level 17  
    Witam.

Metoda prob i bledow rozwiazalem moja zagadke. Po prostu sa dwa rodzaje tej nieszczesnej pamieci 93C46. Jedna posiada 8 bitowa dlugosc danych a druga 16. Ja ciagle robilem na 8 bitach wystarczylo zmienic na 16 i juz czytalo bez problemu. Czyta tak samo C jak i LC.

A uzytkownikowi Quarz dziekuje za probe pomocy. Aczkolwiek nie wiem co on chcial osiagnac swoim postem gdyz ten obrazek nic nie wniosl do rozwiazania problemu. Nie trzeba zadnego napiecia zmniejszac tymi zworkami jesli mu o to chodzilo.

No ale i tak dziekuje.