Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netia na centr. TP bardzo niski transfer youtube i sewerów zachodnich

29 Maj 2012 23:14 5795 27
  • Poziom 9  
    Witam, mam nastepujący problem, kilka dni temu wszyscy z mojej miejscowosci ktorzy maja internet Netii na centrali TPSA nie mogli korzystać z internetu przez około godzinę. Routery potraciły adresy IP, po godzinie netia zaczęła przydzielać ponownie IP. Od tego czasu wszyscy mamy problemy z youtube, filmiki wczytują z transferem około 1megabita, a nawet mniej. Tak samo jest gdy testuje łącze speedtest.net Wschodnie serwery działają z taką prędkością jak sie synchornizuje modem z centralą (czyli około 15mbit) zachodnie serwery natomiast, a także moj najbliższy Maverick Poznań działa z max predkością 1mbit. To samo jest z serwerami w Niemczech , Francji itp. Czy może to być spowodowane tym, że netia zmieniła trasę połączeń na zachód i stany ?

Dla przykładu wrzucam filmik z nagraniem mojego pulpitu jak testuje wlasnie połączenie.

http://www.youtube.com/watch?v=jwDeYmMKv7U&feature=youtu.be

Czy ktoś z Was ma tak samo?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Pokaż zrzuty winmtr.exe do różnych serwerów.
  • Poziom 11  
    Witam, mam taki sam problem od kilku dni, netia 6Mbit na kablach tp niedaleko Poznania.
    Zachodnie serwisy chodzą bardzo źle, YouTube masakra.
    Testy na speedtest.net
    Poznań- Maverick 0.8Mbit
    Warszawa -Skynet 1Mbit
    Nowy Tomyśl - 6.4Mbit
    Berlin - 6.4Mbit

A tak to wygląda na stronie tester.netia.pl
    Link

Co jest grane ?
  • Poziom 12  
    Potwierdzam, u mnie (Poznań, Rataje) występuje identyczna sytuacja. Przy synchro na poziomie 21119/885, na YT, speedtest.net kompletna padaczka, tj. transfery poniżej 1 Mb/s. Dodam, że łącze zostało przestawione na 20 Mb/s dopiero niedawno, a jeszcze parę dni temu na speedtest.net na Mavericu pokazywało mi ~18 Mb/s.
    Na testerze Netii w chwili obecnej mam ~2 Mb/s.

Od znajomych wiem, że w Puszczykowie pod Poznaniem, występuje ten sam problem. Za chwilę dzwonię do Netii, bo bez zgłoszenia na pewno nic z tym nie zrobią.
  • Poziom 9  
    Ja wlasnie dzwonilem, konsultant kazał mi czekać i sie rozłączył nagle. Podobno Karol Wieczorek z blogu netii duzo jest wstanie zdziałać. Do niego trzeba napisać.
  • Poziom 12  
    Przed chwilą też dzwoniłem, facet przyjął zgłoszenie. Standardowo zapytał o której jutro ktoś może przyjść, ale na ile znam "rzetelność" Netii to nikt się do mnie raczej nie pofatyguje prędzej niż za 2 tygodnie. W każdym razie wszyscy którzy zauważyli u siebie podobne objawy niech zgłaszają awarię, to może coś z tym zrobią, bo sprawa ewidentnie nie jest jednostkowa.
  • Poziom 11  
    Oto zrzut z programu winmtr.exe do serwera Maverick
    Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

A tu do allegro
    Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Poziom 9  
    Maverick:

Allegro:

Dodano po 7 [minuty]:

Netia speedtest:
  • Poziom 11  
    Napisałem na blogu Netii że są takie problemy w Poznaniu i okolicy ale mój wpis nie pojawił się na stronie, moderator go nie przepuścił, oni chyba dobrze wiedzą że jest problem, normalnie zaczyna mnie to denerwować.
  • Poziom 9  
    Ja wysłałem maila do Pana Karola Wieczorka.
    Przesłałem w mailu link do tego tematu. Zobaczymy jakie jest stanowisko Netii do tej sprawy.

Dodano po 6 [minuty]:

A tak w ogóle wyczytalem w internecie, że netia sprzedała 2x wiecej umów niż mają zewnętrznych IP. Jeżeli to prawda to ten kto zarządza tym wszystkim pownien byc juz dawno zwolniony.
  • Poziom 2  
    Witam,

Od paru dni również mam podobne problemy z internetem. Nie wiem tylko, czy jest to podobny problem co wyżej, ponieważ korzystam z usługi WiMax(Jeżyce-Poznań).
  • Poziom 12  
    U mnie ogólnie jakby było lepiej, ale na YT nadal słabiutko. Jedne filmy ładują się błyskawicznie (np: http://www.youtube.com/watch?feature=player_channel&v=366184295), za to inne (np: http://www.youtube.com/watch?v=b3X3FVPBZog&feature=g-logo-xit) praktycznie w ogóle nie chcą się buforować. Wszystko widocznie zależy od tego, gdzie ulokowany jest serwer podający dany film.

Tester Netii pokazuje mi aktualnie ~17 Mb/s

Z serwerami na speedtest.net też jest różnie:
    Code:
    5/31/2012 3:30 PM GMT    17.89 Mb/s    0.73 Mb/s    39 ms    Lublin    ~ 250 mi    Obraz

5/31/2012 3:29 PM GMT    1.33 Mb/s    0.75 Mb/s    33 ms    Poznan    ~ 50 mi    Obraz
    5/31/2012 3:27 PM GMT    18.17 Mb/s    0.75 Mb/s    29 ms    Lodz    ~ 100 mi    Obraz
    5/31/2012 3:26 PM GMT    17.59 Mb/s    0.75 Mb/s    38 ms    Wroclaw-Kozanow    ~ 50 mi    Obraz
    5/31/2012 3:25 PM GMT    1.02 Mb/s    0.74 Mb/s    41 ms    Berlin    ~ 150 mi    Obraz
    5/31/2012 3:24 PM GMT    0.96 Mb/s    0.74 Mb/s    82 ms    Bydgoszcz    ~ 100 mi    Obraz

więc problem na pewno nie został całkiem rozwiązany.

dzejvid napisał:
    Witam,

Od paru dni również mam podobne problemy z internetem. Nie wiem tylko, czy jest to podobny problem co wyżej, ponieważ korzystam z usługi WiMax(Jeżyce-Poznań).

Jak dla mnie to masz pewnie ten sam problem co my, bo czy masz ostatecznie łącze po radiu czy kablu, to na łączach między-operatorskich nie ma już raczej znaczenia.

Podejrzewam, że ten problem dotyczy znacznie większej liczby klientów Netii z Poznania (okolic), tylko póki co pewnie mało kto go zauważył. Gdyby sieci nie było w ogóle to inna sprawa, ale tak to osoby mniej zorientowane raczej nie będą nic z tym na razie robić.
  • Poziom 11  
    Nie wiem jak u was ale u mnie sytuacja wraca powoli do normy, Poznań- Maverick jest już ok tak samo Warszawa, chyba mój wczorajszy wpis na blogu Netii poskutkował, chociaż nie pojawił się na stronie to ktoś go najwyraźniej przeczytał.

Ps. Jednak jeszcze nie wszystko działa tak jak powinno, do Lublina nadal jest 0,7Mb/s tak samo do Bydgoszczy.
    YouTube chodzi już lepiej ale inne strony zachodnie nadal kuleją.
  • Poziom 9  
    U mnie speedtest netii wykazuje 16mbit , youtube zaczyna jako tako działać, niektóre filmy sie zacinają nadal ale jest zdecydowanie lepiej, wiekszość w jakości 1080p ładuje sie max prędkością. Niestety speedtest.net nadal idzie tak samo. Najgorzej Maverick poniżej 0,5Mbit. Dziś u zajomego na neo sprawdzałem to 16Mbit wyszło.

Dodano po 2 [godziny] 41 [minuty]:

Wybuchłem śmiechem...
    http://blog.netia.pl/netia/entry/youtube_bez_zaci%C4%99%C4%87

O ja p.
  • Poziom 11  
    Dostałem odpowiedź od Pana Karola Wieczorka, cytuję:
    Jest to problem z jednym z urządzeń sieciowych i jest rozwiązywany wspólnie z dostawcą sprzętu. Myślę, że niebawem się z tym uporamy.

Ciekawe ile czasu im to zajmie.
  • Poziom 12  
    Dobrze, że chociaż przyznają, że problem istnieje.
    U mnie po tym jak wczoraj tester Netii pokazywał 17 Mb/s, to dziś znowu jest 2 Mb/s.

Podobnie sprawa wygląda z serwerami na speedtest.net, jest gorzej niż wczoraj.
    Code:
    6/1/2012 4:37 PM GMT       0.94 Mb/s    0.48 Mb/s    82 ms    Bydgoszcz    ~ 50 mi    Obraz

6/1/2012 4:36 PM GMT        18.10 Mb/s    0.75 Mb/s    28 ms    Warsaw    ~ 150 mi    Obraz
    6/1/2012 4:35 PM GMT       1.16 Mb/s    0.74 Mb/s    39 ms    Wroclaw-Kozanow    ~ 100 mi    Obraz
    6/1/2012 4:33 PM GMT     1.30 Mb/s    0.75 Mb/s    33 ms    Poznan    < 50 mi    Obraz
  • Poziom 27  
    Mirnow napisał:
    Dostałem odpowiedź od Pana Karola Wieczorka, cytuję:
    Jest to problem z jednym z urządzeń sieciowych i jest rozwiązywany wspólnie z dostawcą sprzętu. Myślę, że niebawem się z tym uporamy.

Ciekawe ile czasu im to zajmie.
    Pan Wieczorek wie o problemie to ciekawe dlaczego nie poinformował o tym konsultantów, tylko zwalają uszkodzenia do TP na niski transfer i udają ,że niewiedzą o co chodzi ,cały obraz pracy tej firmy.
  • Poziom 2  
    U mnie również problem na razie zniknął (od wczorajszego południa). Jedynie zauważalny jest minimalnie większy ping (na WiMaxie i tak miałem zawsze większy, więc zwyżka niestety trochę boli).
  • Poziom 11  
    Niestety ale problem nie został jeszcze rozwiązany, nadal do wielu zachodnich serwisów jest bardzo słaby transfer poniżej 1Mbit gdzie przed awarią leciało pełną prędkością.
  • Poziom 12  
    Właśnie dostałem z Netii smsa:
    Cytat:
    Dział Techniczny informuje, że kłopoty z transferem wynikają z przeciążonej centrali TP. Termin rozbudowy centrali jest w trakcie ustalania.

Hmm... ale jeszcze tydzień temu wszystko było ok, rozumiem gdyby spadek transferu narastał sukcesywnie, ale tu nastąpił skok. Tydzień temu ta sama centrala dawała ~20 Mb/s, a od poniedziałku daje ~1 Mb/s?
  • Poziom 2  
    Witam,ja oczywiście z tym samym problemem mieszkam w Śremie 40km od Poznania.
    Też mam problemy z youtube, itp. Jak próbuje pobrać jakiś plik jest to prędkość ok. 50kb/s Netia na centr. TP bardzo niski transfer youtube i sewerów zachodnich
    tak wygląda moja linia z rutera zawsze było Snr margin o podobnych wartościach teraz mocno spadło.
    Wszelkie strony ze speedtestami pokazują realną prędkość. Tak jak ten http://results.tester.netia.pl/jljufiimfb
  • Poziom 11  
    Zamiast poprawy jest coraz gorzej, no to już jest lekkie przegięcie.

• Poziom 23  
    Jeśli chodzi o testy do Mavericka - Netia ma dość nieciekawą politykę peerowania się z mniejszymi operatorami; teoretycznie do youtube powinno być lepiej...
    Osobiście u mnie, kiedy przycina się TY na Netii, to samo dzieje się na Vectrze, możliwe że problemy są gdzieś poza Netią.

Przy okazji: http://blog.netia.pl/netia/entry/dobry_i_szybki_internet_bardziej od postu 101 jest omówiona kwestia Mavericka ;)

@cieszynka: Jeśli router pokazuje prawdziwie (możesz sprawdzić na innym?...) , to coś jest ewidentnie nie tak... DSLAM nie powinien pozwolić na taki mały margin po stronie downloadu. Proponuję sprawdzić na innym routerze , a jeśli będą podobne wyniki - to zgłąszać na infolinię Netii (trzeba ich czasem pomęczyć by się zajęli problemem... przygotuj się na kilka telefonów - przy okazji jeśli masz rozmowy na stacjonarne za darmo, to lepiej dzwonić na 22 7 111111 niż na 801 802 803.
  • Poziom 2  
    Dokładnie! Pisałem już w wyżej wymienionym temacie.

Miesiąc internet chodził pięknie a od tygodnia jest masakra :cry:

Tutaj screen, że od paru dni jest coś nie tak.
  • Poziom 2  
    U mnie już wszytko wróciło do normy tak jak było wcześniej. O koło 1 w nocy wczoraj zerwało połączenie na 30min i wszystko się naprawiło. Nie wiem jak u innych.
  • Poziom 9  
    U mnie wszystko wróciło do normy. Widzę,że u Was też. Dzieki wszystkim za odpowiedzi, zamykam temat.