Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amilo-L: paski na ekranie.

vodiczka 13 Maj 2012 23:51 2167 1
 • #1 13 Maj 2012 23:51
  vodiczka
  Poziom 43  

  Koledzy, mam podobnie (Amilo L) tylko bardziej urozmaicone:
  1. Poziome białe paski, czasem kilka na dole ekranu, czasem gęsto na całym ekranie a czasem kilka w dużych odstępach na całym ekranie. Bywa też jeden szeroki szary pas pośrodku lub w dolnej części ekranu. Ekran czarny.
  2. Paski pojawiają się przy starcie i/lub w trakcie pracy.
  3. Poruszanie za rogi ekranu pomaga ale nie zawsze. Niekiedy wystarczy lekkie poruszenie, czasem mocne a czasem nic nie pomaga. Poruszanie pomaga najczęściej gdy jest dużo białych pasków na całej powierzchni ekranu. Nie pomaga wcale gdy jest szeroki szary pas. Naciskanie przy lewym głośniku pomogło dwa lub trzy razy na początku występowania usterki, teraz nie pomaga.
  4. Gdy nic nie pomaga czasem wystarczy odczekać ok.10 min i paski znikają, obraz wraca. Czasem obraz czysty, czasem brak koloru zielonego.
  5. Gdy obraz nie powraca po kilku/kilkunasu minutach, pozostaje wyłączenie i włączenie komputera, czasem pomaga za piewszym razem czasem konieczne kilkakrotne włączenie.
  6. Usterka występuje od 2010 roku w bardzo nieregularnych odstępach czasu od ponad dwumiesięcznej bezawaryjnej pracy po 2-3 usterki w ciągu godziny, zazwyczaj gdy usterka występuje często to potem jest długa przerwa !?

  Od początku tego roku nie zamykam pokrywy laptopa, nie ma to zauważalnego wpływu na częstotliwość występowania usterki.
  Ostatnio zauważyłem że włączenie nadmuchu z wentylatora na tylną część pokrywy likwiduje paski choć też nie zawsze, mniej niż w połowie przypadków.

  Proszę o komentarze, łączę chyba wszystkie objawy występujące w waszych laptopach :cry:
  Moim zdaniem to raczej pada matryca a nie taśma czy możliwe że równocześnie obie?

  0 1
 • #2 09 Sie 2012 10:51
  vodiczka
  Poziom 43  

  Koledzy, czy ktoś może coś podpowiedzieć ?

  0