Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Punto 2 1.2 8V koszmarne spalanie 15l/100

30 Maj 2012 09:36 12444 11
  • Poziom 27  
    Witajcie, od tygodnia mam problem z punto, silnik to standardowa jednostka 1.2 8v z dwoma sondami lambda. Komputer samochodu pokazuje spalanie 15l/100, i podobnie też pali. Po resecie klemą jest dobrze kilka dni, tzn komputer pokazuje spalanie w miarę dobrze i jest odczuwalne zmniejszenie zużycia, potem sytuacja powraca.
    Sondy lambda pracują, check się nie świeci. Sprawdziłem błędy i brak. Czujniki pokazują prawidłowo, temp powietrza zasysanego, temp chłodziwa, podciśnienie kolektora.
    Nie wiem już co robić z samochodem, nie śmierdzi specjalnie paliwem, nie wiem gdzie ono się ulatnia, nie miałem jeszcze takich czarów :/
    Może trzeba by wgrać na nowo program do sterownika?
  • Texa PolandTexa Poland

• Poziom 34  
    Coś tu chyba jednak dobrze nie pracuje :) popatrz na parametry krótko, jak i długoterminowej adaptacji lambda, na pewno coś wypatrzysz. Jaki czas wtrysku dla rozgrzanego silnika na biegu jałowym ?
    Oleju nie nadbywa?
  • Texa PolandTexa Poland
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Auto z gazem?
    Jak pracuje silnik?
  • Poziom 27  
    Auto bez gazu, silnik pracuje bardzo dobrze.
  • Poziom 30  
    "Komputer samochodu pokazuje spalanie 15l/100" - komputer pokazuje ile możesz zrobić km/l paliwa w punto, czyli 15/100 daje jakieś 6,5l spalania - może źle spojrzałeś?? Skoro niema czego się uczepić :)
  • Poziom 27  
    rafcio363 napisał:
    "Komputer samochodu pokazuje spalanie 15l/100" - komputer pokazuje ile możesz zrobić km/l paliwa w punto, czyli 15/100 daje jakieś 6,5l spalania - może źle spojrzałeś?? Skoro niema czego się uczepić :)

Pierwsze słyszę o takiej teorii
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    Nic nie kopci, brak osadu, jedynie skroplona para wylatuje na poczatku, analizatora brak
  • Użytkownik usunął konto  

• Poziom 34  
    Na bank komputer wyświetla 15km/l , punto II przed FL ma taką właśnie 'hamerykańską' jednostkę.
    Koledze radzę zalać do pełna (BAK ;) ) , przejechać 100km, i dotankować do pełna. to jedna ze skutecznych metod określenia spalania.
  • Poziom 27  
    Ale nie wyświetlał tyle, było w okolicach 8l