Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-4551 nie włącza się

30 Maj 2012 12:09 2339 3
  • Poziom 11  
    Witam.

Mam drukarkę laserową Samsung ML-4551DN która przestała się włączać - zupełny brak reakcji na włączenie zasilania. Po wyciągnięciu płyty zasilania znalazłem uszkodzony element o na płycie opisany jako TH1 a symbol na nim to DSC 10D-13.

Co to może być (jakiego elementu dotyczy oznaczenie TH1) i gdzie ew. można takie coś kupić. Pytałem w jednym z elektroników ale mi nie umieli pomóc.

Nie chciałbym wymieniać całej płyty zasilania która kosztuje około 300 zł ale najpierw wymienić ten element ponieważ jest rozsadzony.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 28  
    Cześć.
    Mało informacji...
    Najlepiej byłoby gdybyś zamieścił zdjęcie lub dokładny opis, wraz z lokalizacją tego elementu.
    Tym nie mniej niewykluczone, iż naprawa będzie wykraczać znacznie poza tylko wymianę jego samego.
    Z poważaniem
    Mateusz
  • Poziom 29  
    Witam,
    nie chcę zakładać nowego tematu, więc piszę tu. Mam ten sam problem - na płycie zasilacza element oznaczony TH1 jest czarny - zwęglony. Co to może być za element? W takiej samej drukarce jakiś rok temu miałem ten sam przypadek, ale wymieniłem kompletną płytę zasilacza z drugiej drukarki i było ok. Czy ktoś wie jaki to element, albo miał taki sam przypadek i wie jak to naprawić? Może ktoś ma schemat tego zasilacza?
    Załączam foto zasilacza i tej spalonej części. Samsung ML-4551 nie włącza się Samsung ML-4551 nie włącza się Samsung ML-4551 nie włącza się Samsung ML-4551 nie włącza się Samsung ML-4551 nie włącza się