Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Whirlpool AWE 6315 p - nie wiruje, migają diody: program, 800, start

bastard25 30 May 2012 12:37 10751 3
 • #1
  bastard25
  Level 2  
  Witam,
  jak w temacie pralka AWE 6315 p przestała wirować, teoretycznie wszystko dobrze działa pralka przechodzi pełen cykl prania ale nie wiruje.
  Testując pralkę ustawiam ją na program wirowania, woda zostaje odwirowana po czym pompa wody zaczyna kręcić a na panelu kontrolnym zaczynają migać kontrolki ( wybranego programu w tym przypadku "wirowanie". predkości wirowania "800" i "start"). Pompa startuje i staje towarzyszy temu miganie kontrolek jak wyzej. Zanim do tego dojdzie silnik główny obraca kilka razy powoli bębnem. Pralka jest stosunkowo nowa 2 - 3 lata mało używana sprawdziłem wszystkie mechaniczne uszkodzenia typu zatkane przewody, przepalone lub martwe luty na programatorze itp.
  Proszę o pomoc bo nie wiem czy zamawiac transport na wysypisko czy serwisanta:)

  Dziekuję za wszelkie sugestie i pozdrawiam.
 • #2
  krys06
  Level 29  
  Pytanie : czy posiadasz instrukcję użytkownika ?,powodów takich objawów może być kilka.Po kolei: -sprawdzić czy wirnik pompy nie jest zablokowany
  -drożność wężyka hydrostatu
  -pralka wyposażona jest w system wykrywania niedoważenia,oraz korekcji...jeżeli jest za duży wsad ,lub za mały ...pralka nie będzie wirowała.Ważne również ,aby nie było dużo piany w bębnie(za dużo środka piorącego)
  link do instrukcji ,o ile takowej nie posiadasz: http://whirlpool.sm.pl/pub/files/produkt_pdf/awe6315.pdf .A z tym wysypiskiem ...rozumiem ,że to żart ! :D
 • #3
  bastard25
  Level 2  
  Układ spustowy sprawdzony od samego bębna po przez pombę i wąż spustowy... czysto. Układ hydrostatu drożny i działa... dmuchnięcie w węzyk hydrostatu załącza pompę spustu wody w tym przypadku (program wirowanie).
  Szczotki silnika w dobrym stanie, komutator idealny, wszystkie kostki styki czyste suche bez sladów korozji. Dziwne ze osłona silnika jest troche przytopiona... możę to jest jakaś wskazówka? Pralka po wypompowaniu wody włącza i wyłącza pompe spustową, towarzyszy temu stukanie w okolicy panela sterowania oraz miganie kontrolki programu predkosci wirowania "800" oraz przycisk "Start". Naciskanie przycisku start nic nie daje zreszta tak jak naciskanie pozostałych przycisków za wyjątkiem włącz/wyłącz.
 • #4
  krys06
  Level 29  
  bastard25 wrote:
  Dziwne ze osłona silnika jest troche przytopiona... możę to jest jakaś wskazówka?
  ....tak ,wg mnie jest to wskazówka.Dlatego sprawdzić ,czy presostat podaje sygnał "pusta" do modułu.Jeżeli tak to triak silnika i przekaźnika obrotów do sprawdzenia.(blokada drzwi...również).Owo:
  bastard25 wrote:
  Naciskanie przycisku start nic nie daje
  ,wygląda na istnienie zwarcia na przewodach